Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem éreztem tolófájást, ez...

Nem éreztem tolófájást, ez miatt lett vákuum? Én rontottam el valamit?

Figyelt kérdés

A kisbabám kb 5-6 óra vajúdás után lett meg. Mire beértünk a hozzánk 15 percre levő kórházba már 2-3 perces fájásaim voltak, pedig már a második fájásom után elindultunk.

Végig nagyon erősek voltak a fájások, és nekem az elejétől kezdve olyan érzésem volt hogy mindjárt bekakilok.

Így egyszer csak jött a szülésznő hogy akkor szülünk, de előtte ad egy kis infúziót (oxitocint). Ekkor mintha elkezdett volna ritkulni és kevésbé fájni. Harmadik nyomásra sem jött ki a baba, a szívhang esett így vákuummal segítettek. Azóta probálok rájönni hogy mit rontottam el, lehet hogy nem ismertem fel a tolófájást? Túl későn kezdtem el nyomni?

Sajnos oxigént is kellett adni a babának, eddig úgy néz ki nem lett következménye de én nagyon aggódok azóta is.



2023. máj. 11. 04:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
Én vákuummal születtem 40 éve,és semmi bajom nincs. Ne aggódj, kérdező!
2023. máj. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Velem is hasonlo volt… szepen vajudgattam, majd kaptam oxit, vegul 5 oras kitolasi szak utan, amikor folyamat nyomnon kellett, de nem volt hatasa, harman konyokoltek ki belolem a gyereket. Nem ereztem en se tolofajast, bar a baba szivhangja legalabb vegig jo volt.


Nagyon sokat gondolkoztam ezen en is, hogy az oxi lett volna a ludas? Nekem allitolag azert kellett bekotni, mert rendszertelenek voltak a fajasaim. Igen, kicsit azok voltak, de magamtol kitagultam 6 centire 4 ora alatt, szoval azert annyira nem volt rossz a dolog.

Es megis belenyultak, en meg nem tudtam ellenkezni, annyira meggyozoen allitotta a szuleszno, hogy ez nekem kell, hogy elhittem.

2023. máj. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ne ostorozd magad és ne hibáztass mást sem. Ki kell beszélni sokszor, sok embernek és szép lassan elfogadod, hogy ez így alakult. Évek távlatából már annyira nem számít.

Borzasztóan éltem meg az indított szülésemet, azt hittem sosem dolgozom fel és mindennapos volt a gondolat, hogy arra sem vagyok képes, hogy megszüljem természetesen a kislányomat. Beavatkozás beavatkozás hátán... oxi, burokrepesztés, kézzel tágítás, hüvelyi szülés volt. Mintha kierőszakolták volna a gyerekemet belőlem, kizsigerelve, megalázva éreztem magam. Nem gondolom, hogy ennek természetesnek kellene lennie.

Mégcsak egy éves a kislányom, de már nem élem meg annyira durván. Az agyam tudja, hogy szar élmény volt, de a lelkemben teljesen jelentéktelenné vált vagy hogy is fogalmazzak. :)

2023. máj. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Másoknak számíthat, segíthetsz vele, ha megosztod a panaszod a kórház fenntartójával, és lesz nyoma is, ha esetleg később mégis kiderül, hogy valami gond lett.
2023. máj. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, illetve hogy leírtátok a tapasztalataitokat! A pszichológuson én is gondolkodtam.

Nem értem én sem minek kötötték be az oxitocint, bár engem nem is kérdeztek csak jött a szülésznő és már rakta is fel, persze mondhattam volna nemet de őszintén nem olyan állapotban voltam hogy ellenkezzek, azt gondoltam hogy ők jobban értenek hozzá. Nagyon sokan szültünk aznap, szerintem ezért sietették a dolgot.

2023. máj. 11. 11:07
 16/18 anonim ***** válasza:
33%
Ugyan már... Egy biológiai folyamatról beszélünk, mit rontottál volna el? Nekem nem fért ki a bölcsességfogam és ki kellett műteni, mit rontottam el? Tudom, hogy ez most bántóan hat, de ez a szint nagyjából...
2023. máj. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16. Hm, csak hogy nem folyik a csapból is az, hogy az az igazi, akinek kinőtt a bölcsességfoga, és mekkora gyenge fos vagy, hogy kaptál érzéstelenítést, mert érdekes régen még tudtak fogat húzni érzéstelenítés nélkül. És senki nem mondja azt, hogy oh én bölcsességfog műtét után felástam a kertet, nincs időm mártírkodni. De amúgy tök igazad van, de óriási a nyomás a nőkön, hogy jól csinálják és ne feledjük, hogy ott a kisbaba is és kit tudnál okolni, ha nem magad, még ha hülyeség is.
2023. máj. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17# Szerintem valahol félúton van az igazság. Én írtam, hogy nagyon nehezen éltem meg a szülést, de utólag (egy év távlatában) elhalványodott. Valahol igaza van a 16-osnak, hiszen pont ennyire kéne a lelkünkre venni, hogy úgy alakult ahogy. És neked is igazad van, de ez lenne a normális? Hogy másoknak akarunk megfelelni? Hogy el van ültetve a nők fejében, hogyha valami nem úgy sikerül, ahogy megálmodták, akkor ostorozniuk kell magukat, mert ők hibáztak?

Szerintem fókuszpontot kell váltani és feldolgozni. Ehhez jól jöhet egy szakember segítsége, de jobb esetben magától is megtörténik. Egy biztos kérdező. NEM te hibáztál! Egy szülő nőt semmiben nem lehet hibáztatni.

Én sem éreztem kimondottan komoly kitolási fájdalmat. Kicsit más lett a fájás, mert úgy éreztem, hogy bármi is legyen az már nem tudom és nem is akarom tartani, ennyi. A konkrét kitolásnál is csak a fájás érkezését észleltem mindig, nekem kellett szólnom, ha érzem, majd a szülésznő diktálta hogyan nyomjak, mikor nyomjak, ne nyomjak, mit csináljak. Nem volt olyan karakteres érzés nálam sem. Pl. emlékszem, hogy amikor egy fájást el kellett lélegeznem a gátmetszés miatt, az nem esett különösebben nehezemre. Közel sem éreztem annyira fájdalmasnak mint a vajúdás végét. Sokmindenért hibáztattam magam, de emiatt mondjuk pont nem. Inkább amiatt, hogy elfogadtam a beavatkozásokat, holott lehet nem lett volna rájuk szükség, de abban a kiszolgáltatott helyzetben, amikor kész magyarázattal állnak elő minden beavatkozás előtt, akkor hogy mondja azt az ember, hogy szerinte erre nincs szükség!?

Szóval tapasztalatból mondom, hogy zsákutca saját magunk megkérdőjelezése és az események újrapörgetése, hogy hol ment el a dolog. A feldolgozásra kell hangsúlyt helyezni és áthelyezni a fókuszt arra, hogy született egy egészséges gyermeked, akiért hálás vagy. És hálás vagy a testednek, magadnak is, hogy képes volt őt kihordani és világrahozni!

2023. máj. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!