Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés vagy...

Természetes szülés vagy császár a jobb? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kisfiamat természetesen szültem nagyon hosszas vajúdással, gátmetszéssel ami sajnos hónapokba telt mire teljesen begyógyult.

Most ikerterhességem van ami miatt nagy esély van a császárra, de kicsit félek tőle, mert nehezebb a gyógyulás illetve tovább tart, és 2 picit ellátni plusz a nagyobbat egy ilyen sebbel a hason.

De sokaktól hallom, hogy a császármetszés jobb volt.

Akinek esetleg volt mindkettő féle, ti hogy érzitek?



2023. máj. 19. 18:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
43%

Kandász Andrea egyik videójában elmondja az orvos, hogy a nőknek fogalmuk sincs, mekkora kockázattal jár a császármetszés. 10x akkora kockázata van egy császárnak, mint egy hüvelyi szülésnek!

A nők csak kényelemből választják a császárt, tisztelet a kivételnek!

Nem összekeverendő a sürgősségi császárral.

Sosem szültem még, de 2 hónap múlva a természetesre törekszem!🙂

2023. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%
Olvass a császárról a cs. vonal oldalon. Van fb csoport is, sok hasznos információt találsz a műtét utáni életről is.
2023. máj. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%

A császár biztonságosabb a babának, de 100x veszélyesebb az anyának.


A természetes veszélyesebb a babának, de 100x biztonságosabb az anyának.


Az orvos döntésének kell a mérvadónak lenni, csak ő tudja mérlegelni, hogy adott esetben a fenti kockázatok kombinációjából hogy lehet azt kihozni, hogy a lehető legnagyobb valószínűséggel a baba és az anya is egészségesen jöjjön ki a a szituációból. Ettől függ melyik a "jobb", és ez egyénenként más.


Attól hogy Márikának a császár volt a jobb, Juliskának még lehet a természetes jobb és ez így van jól.

Csak ne akarjunk beleszólni, ez orvosi kompetencia.

2023. máj. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%

Egy 3,7 és egy 4,5 babát szültem természetes úton.

Unokatestvérem az ikreit szintén.

Ha indokolt a császár csinálják de sokkal hamarabb regenerálódik a szervezet.

2023. máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ milyen oldalról nézzük? Ha program csaszarral szülsz akkor ugye még vajudas előtt történik így azt a részét nem kell érezned de a seb utána...nem hiszem hogy olyan szuper lenne..


Úgymond hüvelyi szülésnél meg hát fáj mint a fene az egész vajúdás meg ott lent is szetszakadhatsz, és ha menetközben lesz csaszar akkor ugye ugyanúgy vajúdás és seb.


Kinek melyik elviselhetőbb.

2023. máj. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
4-szer szültem! Első sima, iszonyú nehéz felépülés, 3 hétig görnyedve mentem! 2. szülés, ikrek: első gyerek simán született, majd a második keresztbe fordult, s rohanás műtő, császár. Volt gátmetszésem+ függőleges vágásom a császárral+ 2 újszülött babám. A leggyorsabban épültem fel, pedig ilyen ritkán van, hogy valaki császárral és simán is szül. 3. terhesség: 36 hetes halott babát, császár után simán szültem (na ez nem volt egyszerű). 4. terhesség: sima, viszonylag könnyű szülés, viszont a gátsebem betályogosodott (pedig pici repedés volt csak). Meg kellett műteni, de mivel szoptattam, nem tudtak altatni... Hát én azt mondom, hogy a legnehezebbnek tűnő szülésem volt a legkönnyebb, s a felépülésem is.
2023. máj. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A helyzettől függ. Nyilván ha nincs semmilyen komplikáció, elakadás akkor a természetes szülés ezerszer jobb, mint a császár.

Ha bármi olyan komplikáció adódik, ami a te vagy a babáid egészségébe /életébe kerülhet, akkor császár.

Egyébként ikreknél szokták figyelni, hogy fekszenek, és ha nem úgy hogy meg tudjanak születni simán akkor úgyis kiírnak programcsászárra.

2023. máj. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Utolsó! Pont előtted írtam, hogy az én orvosom nem irt ki simán császárra, pedig a második gyerek faros volt. Nyilván két farfekvéssel császár lett volna, de így megpróbáltuk a sima szülést. Hát az egyik sikerült is, majd a második, faros baba, elfordult, előreesett s köldökzsinór, rohanás műtő.
2023. máj. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
40%
Nekem a császár összehasonlíthatatlanul jobb volt a hüvelyi szüléshez képest. Előzőt akármikor végigcsinálnám újra, utóbbira semmivel nem lehetne többé rávenni :D Sokaknak meg épp fordítva 🤷‍♀️
2023. jún. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Kitartóan fejvégűek, de még csak a felénél járunk úgyis. :)
2023. jún. 6. 16:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!