Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés 2 óra alatt? Hihetetlen...

Szülés 2 óra alatt? Hihetetlen, de mégis igaz!

Figyelt kérdés

Jövő hétre vagyok kiírva(első baba), tegnap beszélgettem az egyik ismerősömmel, aki már megszült.Azt mondta hihetetlen csoda szülése volt, 9kor elfolyt a magzatvíz, mire beértek a kórházba 5újjnyira nyitva volt, a magzatvíz elfolyástól számítva 2 óra kellett, hogy megszülessen a baba:)

Pedig normál súlyú volt a kis fickó, az anyuka meg kb 150 cm magas.

Csak gondoltam leírom, mert annyira sok "rémisztő" szülésről lehet hallani, amiért olyan sok kismama fél ettől.

Szóval fel a fejjel "sorstársak":)És ha valakinek van hasonló pozitív sztorija azt szívesen olvasom/olvassuk:)


2010. okt. 11. 13:16
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%
A fene abba a szerencsés fajtátokba!!!!! :DDD Már azzal is kiegyeztem volna, ha csak 2x olyan sokáig tartott volna, mint a válaszolóknak.
2010. okt. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%

Szia!nekem 3 gyerekem van,összesen a hárommal kb.5-6 órát voltam szülőszobán!

Az első fiammal túlhordásban voltam,reggel 6-kor mentem be ,5 perces fájásokkal,ekkor már bő két ujjnyi voltam.Semmit sem kaptam,sem fájdalomcsillapitó,sem oxitocin,a magzatviz is elfolyt ott a szülőágyon,pontban 8-kor felsirt az én kisfiam,3600 grammal.

Kislányommal szintén 1 napos túlhordásban voltam,este 7 körül otthon lezuhanyoztam,és ez olyan erős fájásokat hozott,hogy rögtön 2-3 percesre be is álltak.20.30-ra értünk be a kórházba,szokásos felvétel,vizsgálat,itt már burkotrepesztettek,és bekötöttek egy kis oxitocint,és 21.53-kor megszületett a kislányom 3240 grammal.

Harmadik babámmal befektettek,szintén túlhordás miatt.Másnap reggel 6-kor meginditották oxitocinnal,7-kor jött az orvosom burkotrepesztett,és 8.53-kor megszületett az én nagyfiam 4100 grammal.Fájdalomcsillapitást egyiknél sem kértem,mondjuk utólag már bánom,hogy az utolsó szülésemhez nem kértem,mert borzalmas volt,gondolom a baba mérete miatt.

2010. okt. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
100%

én két perces fájásokkal mentem be, és még akkor is azt gondoltam, hogy hazaküldenek, szülésznő megvizsgálta, majd mondta, hogy ez gyors szülés lesz. attól féltek, hogy nem ér be a doki időben, még a beöntésen is gondolkodtak, hogy lesz-e rá idő. se nyákdugó, se magzatvíz amúgy nem volt/nem folyt el, burkot kellett repeszteni.

2 óra múlva meglett a gyerkőc. első gyerek amúgy.


a szülés nekem egyáltalán nem volt gáz (emlékszem mindenre, dumáltam is közben a szülésznővel), nem is éreztem szinte, de az utána levő dolgok (méhlepény, és varrás) na az gáz volt. nem kaptam se gázt (nem volt rá idő), se EDA-t (arra pláne nem), oxitocint nyomattak be, onnantól kb 20 perc múlva lett meg, kb a 7. nyomásra. problémásnak mondták, mert beakadt a gyerek feje, plusz a zsinór 1x rá volt tekeredve, de amúgy semmi gond nem volt, utána sem a gyerekkel. most lesz 10 hónapos.

2010. okt. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
100%
19:10 perckor még a játszótéren voltam, 20:20 meg lett a gyerek.
2010. okt. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:
nagyon köszi nektek is:)tök jó ilyeneket olvasgatni:)
2010. okt. 12. 11:58
 26/50 anonim ***** válasza:
100%

Igen,igaz :) Nálam is így történt,nagyon gyorsan, 2és fél óra alatt.Bár inkább annak köszönhettem a nagy gyorsaságot,hogy a dokim készülődött már haza hajnalban az egész napos ügyelete után.Sietett,szegény fáradt volt.Remélem a következő babánál is könnyű szülésem lesz.

Neked pedig hasonló tapasztalatokat kívánok! :)

2010. okt. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%
Én 3újjnyira voltam kitágulva mikor beküldtek a szülőszobába ez volt fél 5kor fél 8kor voltam 3 újjnyi akkor repesztettek burkot és fél óra múlva meg lett a kislányom!
2010. okt. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:
köszi nektek is:)
2010. okt. 13. 10:50
 29/50 anonim ***** válasza:
100%
Igen létezik ilyen még!:) Első kislányom első fájástól számítótt másfél órán belül lett meg,akkor még otthon főztem kórházba érés után 25 perccel lett meg,se nyágdugó,se magzatvíz semmi, szóval nem is tudtam, hogy szülünk. Második még könnyebben ment, elős "fájástól" számított 45 perc alatt meglett,a fájás idézőjel,mert végig csak a gép mutatta a görbéket én nem éreztem semmit szó szerint (nagyon magas a fájdalomküszöböm), jót dumáltunk a szülésznővel,a dokim aggódott, hogy sosem érzem a fájások, akkor hogy lesz ebből kitolás. Utolsó 10 percben már éreztem és kipottyant a kislányom:):)Könnyű szülést:)
2010. okt. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:
huh...köszi:)
2010. okt. 15. 11:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!