Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés 2 óra alatt? Hihetetlen...

Szülés 2 óra alatt? Hihetetlen, de mégis igaz!

Figyelt kérdés

Jövő hétre vagyok kiírva(első baba), tegnap beszélgettem az egyik ismerősömmel, aki már megszült.Azt mondta hihetetlen csoda szülése volt, 9kor elfolyt a magzatvíz, mire beértek a kórházba 5újjnyira nyitva volt, a magzatvíz elfolyástól számítva 2 óra kellett, hogy megszülessen a baba:)

Pedig normál súlyú volt a kis fickó, az anyuka meg kb 150 cm magas.

Csak gondoltam leírom, mert annyira sok "rémisztő" szülésről lehet hallani, amiért olyan sok kismama fél ettől.

Szóval fel a fejjel "sorstársak":)És ha valakinek van hasonló pozitív sztorija azt szívesen olvasom/olvassuk:)


2010. okt. 11. 13:16
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Az egyik barátnőmet mi vittük kórházba, ugyanis a párja hetelt és nálunk aludt. Ikreket várt. Hajnali fél hatkor kezdődtek a fájásai, amik sűrűek voltak de nem erősek. Összepakoltuk a cuccait, felöltözött. Kb. negyed hétkor volt fenn a szülőszobán. Emese 6:32-kor, Levente pedig 6:36-kor született meg természetes úton. A kislány szinte kipottyant, le is esett de hála égnek nem lett komolyabb baja!

Én most a 25.hétben vagyok, remélem az enyém se lesz nagyon nehéz:)))

2010. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:
Gondoltam kiemelem a kérdést, és leírom, hogy közben én is megszültem és ahhoz képest hogy első baba, nagyon gyorsan ment a dolog.Múlt hét pénteken este 7kor kezdődtek 5 perces fájások, de nem volt durva, még hajat mostam, elkészülődtem,aztán 10re bementünk a kórházba, 1 ujjnyira voltam nyitva.háromnegyed 12re már 3 ujjnyira, burkot repesztettek, adtak oxitocint és háromnegyed 2re meg lett a kisfiunk:)3050g, 54cm, teljesen egészséges, nagyon jó és csodaszép baba:)
2010. okt. 24. 10:38
 33/50 anonim ***** válasza:
60%
hát igen, honnan kezdődik neked a szülés? nekem a víz elfolyásától számítva 5 perc múlva a kezemben volt a gyerek (repesztették a burkot) viszont előtte 52 órát vajúdtam. hát igen.. ez van ha ügyeletre szülsz (húsvét) és nem adsz pénzt
2010. okt. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 kisnita ***** válasza:

Én is hallottam már ilyenről. Az egyik barátnőm 11.-én szült vasárnap reggel ment be a kórházba mert elment a nyákdugója és másnap egyébként is be kellett volna neki feküdni mert akkorra volt kiírva. Hétfőn délután bementem hozzá, tök jól volt, mondta hogy jár NST-re de nincsenek fájásai, 1-2 jóslója volt, de nem az igazi. Aztán este a vizitkor mondta a dokinak, hogy hő hullámok törnek rá és akkor megnézték és mondták, hogy 11-re baba lesz. 9-kor felfeküdt a szülőágyra még mindig enyhe fájásokkal és 11 előtt pár perccel 3 nyomásra meg született a kislánya. Azt mondta a vajúdás szinte semmi nem volt inkább akkor fájt igazán mikor nyomni kellett meg mikor varrták, kívül belül varrni kellett őt, gondolom az nem volt kellemes :S

Nagyon különbözőek az emberek. Én nem voltam ilyen szerencsés nekem indított szülésem volt, csütörtök reggel 6-tól szombat délelőtt 10-ig vajúdtam aztán császár lett belőle. A szülésznő azt mondta 100-ból egy ilyen van mint én. Akkor nem hittem el, hogy úgy fogom gondolni, hogy megérte ennyit szenvedni, de mikor megláttam a kisfiamat egyből tudtam hogy megérte :)

2010. okt. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 kisnita ***** válasza:
bocsi nem láttam, hogy közben írtál. Gratulálok! Nagyon ügyes voltál :) Jó egészséget nektek!
2010. okt. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
Sziasztok a barátnőm is igy volt! regel 6 kor bementek a korházba és 8 kor már a kezébe tartotta a babáját .
2010. okt. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
gartulálok nektek!mostmár te is elmondhatod,h a könnyü és gyorsan szülök táborát erösíted:-D!
2010. okt. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

Hajnal 3-tól 12-ig vajúdtam, de csak 10-től voltam bennt a kórházban. 12-kor oxitocin, 12:20-kor kezemben volt a kisfiam. Első baba, 52 cm, 3380 gramm.

Mindenkinek hasonlót kívánok!

2010. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

Gratulálok nektek! :) Gyors szülésed volt akkor neked is:)


Én is 2 óra alatt szültem a 4400 grammos lánykámat de nem igazán voltak meglepődve rajta még eddig sehol...gondolom sok száz más anyuka is hamar megszül:)

2010. okt. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
1. gyerekem 3 óra alatt lett meg, második 1,5. Anyu is ilyen könnyen szült, szóval ez genetika.
2010. okt. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!