Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés 2 óra alatt? Hihetetlen...

Szülés 2 óra alatt? Hihetetlen, de mégis igaz!

Figyelt kérdés

Jövő hétre vagyok kiírva(első baba), tegnap beszélgettem az egyik ismerősömmel, aki már megszült.Azt mondta hihetetlen csoda szülése volt, 9kor elfolyt a magzatvíz, mire beértek a kórházba 5újjnyira nyitva volt, a magzatvíz elfolyástól számítva 2 óra kellett, hogy megszülessen a baba:)

Pedig normál súlyú volt a kis fickó, az anyuka meg kb 150 cm magas.

Csak gondoltam leírom, mert annyira sok "rémisztő" szülésről lehet hallani, amiért olyan sok kismama fél ettől.

Szóval fel a fejjel "sorstársak":)És ha valakinek van hasonló pozitív sztorija azt szívesen olvasom/olvassuk:)


2010. okt. 11. 13:16
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

Gratulálok kedves Kérdező :-) a gyors szüléshez és a picurkádhoz is :-)

és köszönöm a kiírt, majd kiemelt kérdésed. jó ilyeneket olvasni a 36. héten :-)

2010. okt. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

9-kor elfolyt a magzatvizem, 10-re értünk a kórházba, 12-kor az oxitocin ellenére is csak gyengécske fájásaim voltak (mondom én, aki nem bírja a fájdalmat, még egy vérvételtől is elájulok), közben szépen tágultam, a doki 14-kor megvizsgált, azt mondta, hogy nem hiszi el ő sem, de ha érzek tolófájást, hát nyomjak, mert a gyerkőc kifér már az biztos, a kisfiam 14:35-kor született meg.

Röviden ennyi egy újabb gyors, és komolyan mondom, hogy alig fájdalmas szülés története. Ja, és első baba volt ő is, 48 cm 3000 gramm, én pedig 156 cm és 56 kg voltam akkor gyerekkel, magzatvízzel, egyébbel együtt.

2010. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:

gratulálok a babához!


én is a könnyen szülő nők táborát erősítem.

mindkétszer fájdalom nélkül, nagyon enyhe fájásokkal tágultam ki 3-4 ujjnyira, ekkor burokrepesztés következett.

1. baba onnantól kezdve 3óra volt,

a 2. baba 40 perc.

:-)

2010. okt. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
13:41-es váLaszoló nem értek veled egyet,mert anyukám nálunk is gyorsan,könnyen szült,hamar tágult és alig fájt neki!azt hittem,h majd nekem is pikk-pakk kint lesz a manóm!erre a 37.héten egyszer csak elfolyt a vizem reggel fél9kor és végül du. császár lett belöle,mert semmit se tágultam!szóval nem értek egyet veled a genetikával kapcsolatos válaszoddal
2010. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
én a 38. hét közepén voltam nst-n minden rendben volt, ficánkolt a picuri. A 2100-as voltam. Aztmondták ebből még nem lesz baba.Hazamentünk. Este fél kilenckor lefeküdtem aludni. És ahogy elhelyeszkedtem hallottam, hogy durr, abban a pillanatban elöntött a viz. Na ebből tudtam szülni fogunk. Még elmentem lezuhanyozni, és mikor öltöztem akkor kezdődtek csak a fájások 7 percesek. mire elindultunk már 5 percesek lettek. Mire beértünk már 3 percesek voltak. Megvizsgáltak, már 4 ujjnyira nyitva voltam, úgyhogy rögtön szülőszobába. Mire beért a szülésznő a kuppal már 1 perces fájásaim voltak, úgyhogy nem lett kúp, fel kellett feküdni. Itt egy fél óráig nem történt semmi. Aztán 0 óra 20 perckor már a hasamon volt a kislányom. Tehát nem volt 4 óra sem az egész. Úgyhogy azt mondhatom szerencsés vagyok. Kívánok másnak is ilyen könnyű szülést.
2010. okt. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
Nekem is mondta a doki ha elmegy a magzatvíz,azonnal induljunk a kórházba. Mivel fájásaim voltak már 5percesek,igy azokkal indultunk.Kórházban volt burokrepesztés,mert nem akart megrepedni,de már rég lent volt a csatornában a lányom:) Kb utána 1 órára megszületett a kislányom:)
2010. okt. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
Gratula a babókához! :-)
2010. okt. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim válasza:

Nekem de. 11kor kezdődtek a fájások, nem durvák. Fél 4kor durvult be, irány a kórház.5 óra 10 perckor már megvolt a baba. Jah és első!

Hajrá!

2010. okt. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

13.20 vagyok azt nem írtam le, hogy húsvét vasárnap hajnali 4kor ment el a nyákdugó, jöttek is 10 percenkként fájások, aztán 2 órára rá megállt. egész nap 30 percenkként, aztán 7órától 11-16 percenként. Kórházba be, mondták, h 2 cm, hazamehetek, másnap nst(37.hét) éjjel meg-megébredtem egy egy erősebb fájásra de amúgy 35 -40 percre visszaállt. Hétfő reggelre 7 percesek, vissza nst-re bentfogtak. betettek a nőgyógyra és szartak rám. anyukám bejött sétáltunk, jöttek a 3 percesek 4 órán át. felmentem szólni, megvizsgáltak, 2cm még mindíg, lefektettek, mondván sétálva nem természetes állapot.

Így visszaállt 7-14 percre.nem akartak a fájások rendszereződni. ez tartott hajnali 3ig. nst, közölték még mindíg 2 cm, de aludjak, mert már remegtem a fáradságtól alig bírtam állni is. adtak 1 pirulát fél5 kor, h ettől majd alszom egy kicsit, fél 7re menjek nst-re, ennél még jobban kell fájnia(6kor lejárt ennek a "tündéri társaságnak "a műszakja(de még hallottam nst közben, h káromkodnak, mert nincs kedvük dolgozni, és hoztak egy vajjudót)szóval az "altatótól" 20 perc múlva beálltak a fájások 5 percesre, fél7 kor megvizsgált egy másik orvos, 5 centire tág voltam. 8-50kor tolófájás közben burkot repesztettek, 9.01kor a kezemben tartottam a kisfiamat!

Szóval számoljunk csak, h hány órával lehetett volna lerövidíteni a vajjudást?

2010. nov. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Előző vagyok gratulálok a kérdezőnek, örömteli babázást nektek is!
2010. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!