Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kiment a divatból a természete...

Kiment a divatból a természetes szülés?

Figyelt kérdés

36 éves vagyok, már van 2 gyermekem, és most várom a férjemmel a harmadik lurkót. amolyan késői babó. 24 ill 27 voltam, mikor a gyermekeim születtek, ezért gondoltam eljárok tornára, tanfolyamra. a sok kismamával nyilván sok téma előkerül, többek között a szülés is. megdöbbenve tapasztaltam, hogy 3-4 kismamából legalább 1 előre úgymond megvette a császármetszért. többen is elmondták, hogy már olyan nőgyógyászhoz is jártak teherbeesés előtt, akinél ez megoldható, megbeszélték az összeget, stb. mikor megkérdeztem miért azt mondták többen, hogy egyrészt ő nem fog szenvedni, másrészt neki nem lesz tönkretéve a vaginája, egy nő ennyit a párjáért igenis meg kell, hogy tegyen. különbenis kényelmesebb, a sebnek alig marad nyoma, amúgyis elmaradott dolog a szülés, maradjon meg azoknak, akiknek nicns pénze moernebbre.

az én időmben még megszültük a gyerekeinket, szenvedés ide vagy oda. félreértés ne essék, ha orvosi okai vannak a császárnak, akkor semmi gond nincs vele, sőt akkor a világ legjobb találmánya. de már tényleg elmaradott természetesen szülni? engem ez annyira ledöbbentett. egyik szülésem sem volt könnyű, de mindegyik életem legcsodásabb élményei közé tartozik.


2010. okt. 17. 15:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
21%
aki a császár mellett van (nem az életmentő, hanem a fájdalommentő változat) az valószínűleg nincs tisztában vele, hogy az anya-gyermek kapcsolatra milyen hatalmas hatással van a természetes szülés! Szüksége van erre a "traumára" az anyának és a gyermeknek is. Egy kivágott gyerek sosem fog annyira ragaszkodni az anyjához, mint az, akinek végig kellett haladni a szülőcsatornán.
2010. okt. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
39%
és igen: kivágott gyerek, a császár metszett gyerek nem megszületik. Ezzel a fogalommal sincsenek tisztában sokan.
2010. okt. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
39%
kivágott gyerek? ő is ugyanúgy világra jön, csak másképp. Elképesztő, ahogy a császárról fröcsögsz itt badarságokat. A ragaszkodás témába meg ne menjünk bele, csak nevetni tudok a mérhetetlen butaságodon. Azért érdekelne, mire alapoztad ezt az óriási gondolatodat.
2010. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
33%
uristen, inkabb egy csaszar mint egy termeszetes szules, eletem legborzalmasabb elmenye volt, iszonyat volt kinyomni a 4 kilos gyerekem, utana nem is lattam egy napig mert 3 helyen vagtak es szet is szakadtam teljesen, orakig stoppoltak es teljesen kiutottek, csak masnap talalkoztunk
2010. okt. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem életlenül hívják természetes szülésnek a rendes hagyományos szülést. A természetet pedig nem lehet következmények nélkül megerőszakolni. Nem véletlen az, hogy így vagyunk teremtve.

Én sajnálom azt aki alapjáraton bele sem gondol a dolgokba. Az egyikkel pórul járt és a másikat favorizálja, pedig csak át kéne gondolni. Minegyik fájdalommal jár! Nem lehet kikerülni. Viszont maga a természetes szülés folyamata a kicsi számára 100x hasznosabb/értékesebb. A császármetszést alapjáraton arra találták ki, hogy sok kicsit akiknék komplikáció helyzet van, azokat meg lehessen menteni MŰTÉTI úton. És valljuk be, köztudott, hogy a műtéteknek egy életre nyoma marad, mindenkinél máshogy. És az sem mentség, hogy ezzel megússza a gátsebet, mert helyette kap egy 15 cm-es varratot.

2010. okt. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
# véletlenül (bocs elírásokért)
2010. okt. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ez azért nem általános. Én rettegtem a császártól, meg akiket ismerek azok is. Az egy komoly hasi műtét, sokkal nehezebb belőle felgyógyulni. Nálunk a doki még plusz pénzért sem vállalja.

Az 1. gyerekem 4,12 kg volt, 3 óra alatt megszültem, utána nagyon szar volt, mert jól szétszakadtam, de sebaj. A 2. meg 4,29 volt és kipottyant, pedig ott erősen gondolkodtam a császáron, mert 5 kg felett gyereket jósoltak. De a dokim kijelentette, hogy meg tudom szülni. De jó, hogy lebeszélt! 1,5 óra volt az egész, nem volt egy vágásom sem. Hülyeség lett volna a császár.

2010. okt. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

itt elég sokan ,,anti császárosok" ez mind ok,

de ha jobban belegondolunk azért a császármetszések aránya baromi magas sok kórházban

én azért nem hiszem, hogy azok mind orvosilag indokoltak.


úgyhogy hiába vagyunk itt ilyen sokan normális gondolkodásuak, sajnos a világban nagyon sok császár mániás, ,,fosok a fájdalomtól" gondolkodású liba él

2010. okt. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
44%

En igazabol azt nem ertem, hogy mi a franc kozotok van hozza, hogy ki hogy szuli meg a gyereket? Ha en csaszart szeretnek, mert ugy szerintem NEKEM jobb megszulni egy gyereket, akkor hadd tegyek ugy, es ne probalja senki rameroltetni a sajat maga altal favorizalt modot. Ettol nem leszek jobb/rosszabb anya, mert ez nem ezen mulik. Ennyi erovel az is sz.ar anya, akit komplikacio miatt csaszaroztak? Mert soha nem fog ugy kotodni hozza a gyereke.. Istenem..

(Egyebkent nem szeretnek csaszart, mert szerintem sokkal rosszabb, mint EDA-val megszulni termeszetes uton egy gyereket, de hadd legyen mar ez az anya dontese es ne mase)

2010. okt. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Tudjátok h én min gondolkoztamel mikoözben végigolvastam ezt a sok hozzászólást?

Azon, h én az orvosok hozzáállását nem értem , és azt h a pénzt, mint hatalmi eszközt mennyire más dolgokra kellene fordítani.

Azok akik félnek a természetes szüléstől valóban csak magukra gondolnak. Tapasztalatból mondom. Első gyermekemet term. úton szültem. Nagyon fájt...mint mindenkinek.Sokáig nem is mertem 2.-at vállalni. Aztán 7 évre rájött a 2.baba. És ott valóban elkezdtem számolgatni a félrerakott pénzt...h én bizony nem csinálom ezt végig mégegyszer. De szerencsére a férjem idejében közbe lépett. A pénzt amit az orvosnak adtam volna inkább elraktam. Azóta is gyűlik hozzá...sosem lehet tudni mire kell. Önző dolog csak magunkra gondolni.


Én megértem azt is aki nem akarja, azt is a ki fél, azt is aki fizet, de a dokit aki ezt elfogadja..........apám......

Nem fordult még meg a fejükben h mindent csak a pénzért csinál? Ha komplikáció lép fel, akkor hogyan számol el? Mert egy császárnál is lehet baj....


Engem ezekkel az érvekkel győzött meg a férjem...pedig majdnem belementem a dologba én is. Hálás vagyok neki ezért!!!!

A pénz azóta is gyűlik...nem tudok hozzányúlni...önző pénznek hívom. És a gyerekeimnek adom majd ha nagyok lesznek.

2010. okt. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!