Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kire lehet bízni a nagyobb...

Kire lehet bízni a nagyobb gyereket míg (apásan) szülök?

Figyelt kérdés

Bocs a kérdés megfogalmazásáért,de szerintem érthető és nem akartam három soros kérdést írni...

A lényeg,várjuk a második babát (végre). A lányom három éves lesz hamarosan. Nincs senki akire bizhatnánk,nincs se nagymama se ismerős,se senki. Megértem, hogy van aki ezt nem érti miért nincs,de ez nem a kérdés tárgya,a lényeg,hogy nincs. Bébiszitter talán megoldás,de ugye nem lehet előre tudni mikor szülök. (Az első is előbb jött két héttel,hirtelen,éjszaka,pár óra alatt. A második talán még gyorsabb lesz. Vagy nem,de ezt nem tudni.) Régebb óta gondolkozunk ezen,de megoldás eddig nem született.

Milyen megoldás lenne ideális? Mindenképpen apás szülést szeretnénk,a kórház forgalom függően nagyed-haromnegyed óra kocsival.


febr. 8. 13:52
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
85%
Tényleg nem értem, hogy nincs senki, akire rá lehetne bízni. Ebben az esetben keresni kell. Nektek kell ezt a problémát megoldani, nem másnak. Ha nincs rokon, akkor valóban fizetett segítség, aki tud ugrani bármikor. Vagy egy szomszéd, ahol ott lehet hagyni a gyereket, amíg az apja érte nem megy. Ha nem tudjátok megoldani, akkor meg mondjatok le az apás szülésről.
febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Tökéletesen tisztában vagyok vele,hogy nekünk kell ezt megoldani. Nem azt írtam,hogy itt oldja meg valaki. Ötletet szeretnék,ha valakinek van. Ha nincs használható,akkor inkább maradjon válasz nélkül a kérdés! Köszönöm.
febr. 8. 14:07
 3/43 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem milyen választ vársz. Valaki felajánlja, hogy vigyáz rá?

Nálunk sincsenek nagyszülők, sőt rokonok sem. (Vagyis vannak nyilván, csak nem tartjuk a kapcsolatot). Barátnőim 1-1 órányira.

Fizetett segítségbe nem bíztunk.

Így elmentem egyedül szülni. Túléltem. Fontosabb volt, hogy a nagy biztonságba érezze magát, ne egy idegennél lepasszolva.

febr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Olyan bébiszittert keresnék, aki - nyilván plusz bérezésért - vállalja, hogy úgymond készenlétben van.

Biztos van ilyen. Hisz aki otthon szül, annak is a dúlák, bábák vállalják, hogy amikor kell, ugranak.


Amikor a húgunk született, a mamánk 30 km-re lakott, és vonattal+busszal kellett eljutnia hozzájuk. Mikor hajnalban anyámnál beindult a szülés, apámék a szomszéd nőt kérték meg, hogy addig figyeljen ránk, amíg a mamánk odaér.

febr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem csak az első 3 mondatot olvastad volna el a válaszomból, akkor láttad volna, hogy írtam ötletet is. Felesleges ilyen magas lovon ülnöd :)
febr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Nyilván én is túlélném. De a férjem (és én is) szeretne bent lenni. Szeretne látni a fiát megszületni.

Olyan segitsegem van,akinek előre megbeszélt időpontban (jó előre) egy két órát tud rá vigyázni.azaz van babysitter. De ilyet senki sem vállal,hogy júniusban valamikor majd megcsörrent a telefon és gyere azonnal.

Milyen segítséget várok? Értelmeset...csak volt valaki hasonló cipőben. Mondjuk van olyan baby sitter szolgálat (meg ha méregdrága is) ami pont ilyenre szakosodott.

febr. 8. 14:10
 7/43 A kérdező kommentje:
5. De,elolvastam.
febr. 8. 14:11
 8/43 A kérdező kommentje:
Kecskeméten lakunk.
febr. 8. 14:12
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bébiszitterel meg tudjátok előre beszélni a dolgot, hogy mivel nem tudjátok mikor szülsz, rendelkezésre tud-e állni bármikor, akkor nincs probléma. De gondolom nem fog haptákban állni és otthon ülve várni, hogy mikor hívjátok. Csak, hogy azért készüljön fel. Egyébként ha tébyleg az ég világon senki más nincs, akkor az apa kénytelen otthon maradni a nagyobbal...vagy szülj otthon és akkor nincs gond.
febr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
58%
és képes lennél egy babysitter szolgálatos vadidegennek a kezébe nyomni a gyereket, csakhogy a férjed ott legyen?
febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!