Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kire lehet bízni a nagyobb...

Kire lehet bízni a nagyobb gyereket míg (apásan) szülök?

Figyelt kérdés

Bocs a kérdés megfogalmazásáért,de szerintem érthető és nem akartam három soros kérdést írni...

A lényeg,várjuk a második babát (végre). A lányom három éves lesz hamarosan. Nincs senki akire bizhatnánk,nincs se nagymama se ismerős,se senki. Megértem, hogy van aki ezt nem érti miért nincs,de ez nem a kérdés tárgya,a lényeg,hogy nincs. Bébiszitter talán megoldás,de ugye nem lehet előre tudni mikor szülök. (Az első is előbb jött két héttel,hirtelen,éjszaka,pár óra alatt. A második talán még gyorsabb lesz. Vagy nem,de ezt nem tudni.) Régebb óta gondolkozunk ezen,de megoldás eddig nem született.

Milyen megoldás lenne ideális? Mindenképpen apás szülést szeretnénk,a kórház forgalom függően nagyed-haromnegyed óra kocsival.


febr. 8. 13:52
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Dupla-dúla
febr. 8. 16:32
 32/43 anonim ***** válasza:
7%

26os, persze, tojjuk le a nqagyobbat nyomjuk egy vadidegen kezébe had üvöltsön meg kapjon sokkot a lényeg hogy apuka itt lehessen a szülésnél, a nagy meg majd feldolgozza van pszichológus, ha meg nem, így járt hisz van öcsikee (love szivecske napocska) lényeg anyuci és apuci kis lelek ne sérüljön, a nagy már 3 éves megoldja.


Persze a nagy imádni fogja ha felébredd éjszaka, anya apa sehol cserébe egy vadidegen ül az ágyánál. Rögtön az ölébe ül és kéri fogadja örökbe.

febr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem igenis fontos, hogy az apuka, férj ott legyen a szülésnél.

Nem csak azért, hogy lássa a gyereke születését, hanem, hogy ott legyen az anyukának, segítsen neki, a támasza legyen. És ha bármi gond van, igenis kiálljon az érdekeiért! Mert én pl. az utolsó órákban magamról sem tudtam ott a szülőágyon... Egyedül tuti pokolian éreztem volna magam, ha nincs ott mellettem a férjem (mondjuk, így is:D).


Én profi segítséget kérnék meg inkább, aki korábban már találkozott a gyerekkel, ismerik egymást, jól elvannak.

febr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
63%
32# Nem idegen Jucikát hívja az utcáról be,te okos. Egy olyan személyt,aki annyira idegen,mint nálatok nagyszülő. :D Akkor mamára se bízd,mert akkor sérül a lelke az alatt a két óra alatt. Atya ég,hogy lehet ennyire a gyerek fenekébe élned. Nálatok inkább tesó se legyen nehogy sérüljön a nagy.
febr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
66%

"Persze a nagy imádni fogja ha felébredd éjszaka, anya apa sehol cserébe egy vadidegen ül az ágyánál. Rögtön az ölébe ül és kéri fogadja örökbe."


Szegénykém, valami komoly trauma érhetett téged gyerekkorodban.

Én szoktam hívni babysittert a gyerekeimhez. Nem úgy szokott ez kinézni, hogy elaltatom a gyereket, beviszem hozzá a vadidegen babysittert, én meg lelépek szó nélkül. A gyerek meg felébred, és halálra rémül, hogy hol van anya, és ki ez a vadidegen. Elég vad ötletnek tűnik, te így csinálnád? Vagy veled ezt csinálták?

A babysittert be szokták mutatni a gyereknek, mielőtt kettesben hagyod vele, meg kell ismerkedniük, játsszanak együtt, kedveljék meg egymást. Persze Magyarországon kígyót-békát kiabálnak arra, aki babysitterre meri hagyni a gyerekeit, nincs ennek nálunk nagy kultúrája. Pedig elhiheted, hogy semmi trauma nem érte a gyerekeimet, nagyon is szerették mindkét babysitterünket, alig várták, hogy jöjjenek hozzánk.

febr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
80%
A ferj leginkabb nem azert fontos,h lassa kibujni a babat,hanem mikor anya onkivuleti allapotban lesz,hany, ordit,elajul vagy csak visit a fajdalomtol,legyen ott valaki kiall az erdekeiert. Nem szabad egyedul bemenni mert akkor elnyomjak es szo nelkul konyoklik, vagjak es nyomatnak bele mindent.
febr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
65%
En is Kecskemeten lakom, itt meg joparan vannak akik vallalnak, ha hirtelen vigyazni kell ra, de akar meg hozzam is athozhatnad.
febr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
40%
18 nálad bajok vannak fejben 😵‍💫😳🤣
febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
37%

#36


Engem is "könyököltek" szó nélkül, és bent volt a férjem. Elakadt a fiam kifelé, az életét mentették meg vele. Még szerencse, hogy nem írattak alá velem 2 tanús nyilatkozatot, amíg a fiamnak nem volt észlelhető a szívhangja, csak hogy utólag ne cirkuszoljak, hogy "szó nélkül tették". Én nem kérdőjeleztem meg a dolog szükségességét.

febr. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
37%
Utolso, a konyokles muhiba! Kulfoldon konrketan tiltott. Vannak erre mas modszerek is. Iszonyu serulest tud okozni a nonek es gyereknek is.
febr. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!