Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kire lehet bízni a nagyobb...

Kire lehet bízni a nagyobb gyereket míg (apásan) szülök?

Figyelt kérdés

Bocs a kérdés megfogalmazásáért,de szerintem érthető és nem akartam három soros kérdést írni...

A lényeg,várjuk a második babát (végre). A lányom három éves lesz hamarosan. Nincs senki akire bizhatnánk,nincs se nagymama se ismerős,se senki. Megértem, hogy van aki ezt nem érti miért nincs,de ez nem a kérdés tárgya,a lényeg,hogy nincs. Bébiszitter talán megoldás,de ugye nem lehet előre tudni mikor szülök. (Az első is előbb jött két héttel,hirtelen,éjszaka,pár óra alatt. A második talán még gyorsabb lesz. Vagy nem,de ezt nem tudni.) Régebb óta gondolkozunk ezen,de megoldás eddig nem született.

Milyen megoldás lenne ideális? Mindenképpen apás szülést szeretnénk,a kórház forgalom függően nagyed-haromnegyed óra kocsival.


febr. 8. 13:52
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
Kristeller”-féle műfogás; ez a méh fundusára gyakorolt nyomást jelenti, célja, hogy elősegítse a magzat fejének megszületését a kitolási fázisban. A Kristeller-féle műfogás/préselés Spanyolországban és Angliában tilos, mert a szakértők szerint komoly károkat okozhat a: a méhlepény leválása, a szülő nő máj- és lépsérülése, neurológiai károsodások a magzatnál, akár a magzat elhalálozása.
febr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Én írtam, hogy pótnagyink van és le leszek pontozva, de pont "Juliska facebookról". :)

Valaki bébiszittert keresett a helyi csoportban, ő írt oda, hogy szívesen vállal ilyesmit. Én kvázi harmadik félként ugrottam a képbe és felhívtam. Egyrészt beszélgettünk vagy 20 percet már telefonon is, hogy kinek milyen elképzelései vannak a dologról, miben is kell segítség, ő kompatibilis-e ezzel, hány családja van, mekkora gyerekekre vigyázott és itt kiderült, hogy 22 évig ovis dajka volt mielőtt nyugdíjba vonult tavaly. Nagyon szimpatikus, rugalmas volt a telefonban, így megbeszéltük, hogy eljön és megismerkedünk egymással, megnézzük, hogy a lányunk elfogadja-e. Ő maga mondta, hogy ezt mindig fontosnak tartja, nem szokott ezért semmit kérni, nem vállal minket, ha a kislányom nem fogadja el, nem tudja megnyugtatni, stb., hiszen az kellemetlen mindenkinek. Itt volt 2 órán keresztül, beszélgettünk, játszottak, ismerkedtek a lányunkkal és azóta mint írtam, heti szinten jön. Eleinte úgy volt itt, hogy én másik szobában pakolásztam, vagy egy-két alkalom után éppen a férjemmel kertet rendeztünk, stb. Szóval eleinte még "hallgatóztam" hogy viselkedik vele a pótnagyink, van-e sírás, stb. Szerintem bőven eltelt 1,5 hónap mire azt mondtuk, hogy akkor mi most elmegyünk egyet vacsizni a férjemmel és tényleg nem leszünk a közelben gond esetén, azóta ez is probléma nélkül megy, de volt már, hogy én dobtam be hozzá a lányunkat, mert el kellett ugranom valahova, akkor sem volt gond. Mire oda jutottunk, hogy reggel mondjuk a pótnagyi ébresztette, vagy este ő altatta (ezekre azért nagyon ritkán volt igényünk), már 100%-ban bíztunk benne és a kislányom rajongásig imádta. Csak 8 hónapja az életünk része, de ha tudja, hogy jön, akkor lesi az ablakból és ha az apja előbb toppan be az ajtón, mint a pótnagyi, konkrétan félrelöki és várja az ajtóban hátha jön már ő is. :D

Szóval szerintem nem kell félni facebook Julistól sem, csak fontos, hogy meglegyen a kölcsönös kémia, egyezzenek az alapelvek és oda-vissza adjatok egymásnak időt arra, hogy kialakuljon a bizalom. Ez szerintem a szülőknek egy első lépcsős leválási folyamat és nagyon komoly bizalmi kérdés. Sok sikert, 4 hónap alatt azért még van esély arra, hogy ez kialakítható! :)

Próbálj ovisok körében érdeklődni, hogy tudnak-e olyan személyről, óvónéniről, dajkáról, akik vállalnak felügyeletet helyben, hátha. De bébiszitter kereső csoportokban is látni, hogy sokan fix családokkal dolgoznak.

Egyébként én soha nem kaptam egy rossz szót sem azért, mert fizetett segítségünk van. Akinek van helyben segítsége, az szerintem fel sem tudja mérni mekkora áldás az, hogy van kire számítaniuk. Nekünk sokkal sokkal könnyebb így.

febr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Végül hogy oldottátok meg kérdező?
máj. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!