Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kire lehet bízni a nagyobb...

Kire lehet bízni a nagyobb gyereket míg (apásan) szülök?

Figyelt kérdés

Bocs a kérdés megfogalmazásáért,de szerintem érthető és nem akartam három soros kérdést írni...

A lényeg,várjuk a második babát (végre). A lányom három éves lesz hamarosan. Nincs senki akire bizhatnánk,nincs se nagymama se ismerős,se senki. Megértem, hogy van aki ezt nem érti miért nincs,de ez nem a kérdés tárgya,a lényeg,hogy nincs. Bébiszitter talán megoldás,de ugye nem lehet előre tudni mikor szülök. (Az első is előbb jött két héttel,hirtelen,éjszaka,pár óra alatt. A második talán még gyorsabb lesz. Vagy nem,de ezt nem tudni.) Régebb óta gondolkozunk ezen,de megoldás eddig nem született.

Milyen megoldás lenne ideális? Mindenképpen apás szülést szeretnénk,a kórház forgalom függően nagyed-haromnegyed óra kocsival.


febr. 8. 13:52
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
10. Megbízható,leinformalhato, képzett babysitterre igen. Nem fb csoportban feladott hirdetésre,ahol Irénke,jó ég tudja kicsoda, jelentkezik.valoszinuleg úgysem otthon lenne vele,hanem ha szerencsém van és nappal szülok,eljön és környékén setalgatnak az alatt a pár óra alatt. Ha még éjjel,akkor igazából az álmát vigyazná. Ideális esetben.
febr. 8. 14:16
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
Olyan bébiszitter aki előtte párszor vigyázz rá és vállalja a szülést. Másikat ne aztaki mist vigyáz rá. Így kiderül kijönnek-e egymással. Ha ilyet nem találsz akkor muszáj lemondanotok az apás szülésről, mert ha nincs rokon a kórházba mègsem viheted a nagyot. Sajnos ez ilyen ördögi kör. Ha nincs rokon, nincs megbízható ismerős/barát és fizetett segítség sem akkor kilöttél minden lehetőséget. Otthon nem hagyhatod egyedül kórházba szintén nem viheted.
febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

A szomszédaink kivétel nélkül mind öregek,hogy ne mondjam zseniális is pár..de nincs sok,tanyán élünk. Az én szüleim már nem élnek, a bátyám külföldön, anyós jó messze lakik,apos harminc éve nem érdeklődik a fia iránt. Fél éve költöztünk ide,ismerős egyelőre nincs.

Magam sem tudom miért írtam ezt meg,nem gondolom hogy nagy fantázia kell ahhoz hogy valakinek tényleg nincs senkije. Azt meg pláne nem érzem,hogy emiatt magyarazkodnom kellene. Több barátnőm van,sajnos senki sem közelben,ha nekik gyerekük lenne,ugyanígy lennének,segítség nélkül,pedig más más az elethelyzetunk.

febr. 8. 14:21
 14/43 A kérdező kommentje:
Zseniális -szenilis
febr. 8. 14:21
 15/43 A kérdező kommentje:

12Olyan bébiszitter aki előtte párszor vigyázz rá és vállalja a szülést. Másikat ne aztaki mist vigyáz rá.

Köszönöm...szóval ha találok ilyet akkor csak ő vigyazzon ezentúl rá,a mostani ne? Kb havonta szokott egyszer,szóval nem olyan sűrűn. Az első alkalom öta jól kijönnek egymással.

febr. 8. 14:24
 16/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Úgy értem írtad aki most vigyáz rá néha előre kell szólni neki. Erre írtam hogy néztl egy másik szittert. A szülés előtt vigyáz rá párszor meglátod jól el vannak-e. Olyan fizetett szitter aki válalja a szülést is, hogy nem tudod előre hetekre megmondani na most. Amúgy biztos ez, hogy aki most van nem vállalná? Mert azért egy szülés nem olyan, hogy felcsapom a naptárat beírom ide és akkor bejelentjezek előre.. esetleg ha emelnéd a díját lehet bevállalná és akkor nem kell mást keresni. 12es voltam
febr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
Nem sajnos,mert van "rendes" munkahelye és más gyerekek is akikre vigyázni szokott. Nem tud előre nekem több napot,főleg hetet csak úgy fenntartani.
febr. 8. 14:41
 18/43 anonim ***** válasza:
30%

"Mondjuk van olyan baby sitter szolgálat (meg ha méregdrága is) ami pont ilyenre szakosodott."


Biztosan van. Mondjuk épeszű ember nem bízza a 3 éves gyerekét egy vadidegenre azért, hogy apucinlassa megszuletni a fiát. Ha mégis, ne csodálkozzon rajta, hogy a kislány zsigerből gyűlöli majd a cukimuki öcsikét

febr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
18 🙄megjött Momzilla
febr. 8. 14:57
 20/43 anonim ***** válasza:
41%

19!


Hja, ha attól Mamzilla lesz valaki, hogy a már meglévő gyerek érzéseit fontosabbnak tartja, mint azt, hogy apuka ott legyen a szulesnel, akkor igen, Mamzilla vagyok.

febr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!