Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kire lehet bízni a nagyobb...

Kire lehet bízni a nagyobb gyereket míg (apásan) szülök?

Figyelt kérdés

Bocs a kérdés megfogalmazásáért,de szerintem érthető és nem akartam három soros kérdést írni...

A lényeg,várjuk a második babát (végre). A lányom három éves lesz hamarosan. Nincs senki akire bizhatnánk,nincs se nagymama se ismerős,se senki. Megértem, hogy van aki ezt nem érti miért nincs,de ez nem a kérdés tárgya,a lényeg,hogy nincs. Bébiszitter talán megoldás,de ugye nem lehet előre tudni mikor szülök. (Az első is előbb jött két héttel,hirtelen,éjszaka,pár óra alatt. A második talán még gyorsabb lesz. Vagy nem,de ezt nem tudni.) Régebb óta gondolkozunk ezen,de megoldás eddig nem született.

Milyen megoldás lenne ideális? Mindenképpen apás szülést szeretnénk,a kórház forgalom függően nagyed-haromnegyed óra kocsival.


febr. 8. 13:52
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
86%
Gyermekágyas segítőket lehetne érdemes még megkérdezni, vállal-e valamelyik ilyesmit.
febr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
84%
Ideiglenes ovi/bölcsi/gyerekmegőrző. Ilyen sok városban van. Persze ez csak akkor, ha szerencsétek van, és délelőtt jön a baba.
febr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

20. Az mondjuk meg sem fordult a fejedben hogy nem aznap lenne először a gyerekkel,ahogy az sem,hogy a férjem is szeretne bent lenni,nem én félek egyedül lenni...no mindegy felőlem azt gondolsz rólam amit akarsz..

Köszönöm az eddigi válaszokat,sok hasznosat találtam közöttük.

febr. 8. 16:06
 24/43 anonim ***** válasza:
35%
Szülj otthon!
febr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Mi hasonlóképp voltunk. Én mindenkivel beszéltem. A szomszéd is vállalta, pedig alapvetően annyira nem vagyunk jóban. De egy fél napot kibírt volna vele. Nekem legvégső esetben a védőnő is azt mondta, hogy vihetjük hozzá a gyereket, ha nincs más megoldás.
febr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
43%

Amúgy a Momzillának üzenem, hogy igenis nagyon fontos az apás szülés, nem mindegy, hogy milyen emléke lesz anyukának a születésről.

A gyerek meg nem fog emlékezni rá, hogy mi miatt lett lepasszolva pár órára. Ennyire nem kéne már egy 3 éves gyermek lelkét előtérbe helyezni a szülőkével szemben. Anyukának-apukának is vannak igényei, szükségletei, és ő viszont egész életében emlékezne rá, hogy nem tudtak apás szülésen részt venni.

febr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
28%

20# Pedig tényleg momzilla vagy. :D Jól látja a kérdező. Mit játszod az agyad? De persze amikor kiírták,hogy 0 segítség,apuka messze dolgozik,mit csináljon ha szülne a nagyobbal, kétszázan a bébiszittert javasolták meg az idegen idős szomszédokat. Neked csak az nem tetszik gondolom,hogy a kérdező és a férje szeretik egymást... Mi más zavarna. Ha ettől lesz szar kapcsolat,akkor nekünk is a tesómmal az lenne,mert 29 hétre született messze az otthonuktól,anyát hónapokig nem láttam 4 évesen a kis tesóm miatt. Nem két óráról, fél napról beszélünk,istenem... :D


Kérdező, én is bébiszittert mondok,aki ügyeletbe áll,plusz hátha lenne tényleg olyan betegágyi segítő,aki vállal ilyet. Nem tudom van e ilyen.

febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
25%
26#-os. Ráadásul ezek szerint ő oviba se viszi a gyereket, dolgozni se megy a gyerek nélkül. :D
febr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sincs közelben családi segítség, meg sok ismerősnek sem. Valaki úgy oldja meg, hogy az utolsó hetekben a vidéki anyukája/anyósa már ott lakik náluk, más barátnőre bízza, ez oda-vissza működhet, egyszer a másik is szülni fog (gondolom).

Mi a kislányom 1 éves kora után kerestünk helyben egy pótnagyit, aki heti szinten vigyáz néhány órát fixen rá. Nem azért, mert ne tudnánk máshogy megoldani mindig mindent, ha muszáj lenne, hanem pont azért, hogy szokja, hogy az élete része. Így pl. már a várandósgondozás is sokkal egyszerűbb, de később ha pihennénk, vagy már intézménybe fognak járni a gyerekek és olyan szitu áll elő, hogy segítség kell, akkor is jól jön, hogy ő van nekünk. Hosszútávon számítunk rá, ezt tudja ő is. Az a megállapodás, hogy őt hívhatjuk bármikor, ha beindul a szülés, közben anyukámat is hívjuk (180 km-re él), hogy induljon, amint tud. Nyilván ő még dolgozik, vagy éjjel sem várjuk el, hogy azonnal robogjon, így amíg anyu ide nem ér, addig a pótnagyink vigyáz a lánykánkra.

Mielőtt valaki megjegyezné, igen, ez az életforma nem olcsó, de mondjuk nincs is olyan problémánk, hogy választani kelljen két fontos személy, vagy esemény között. :)

Ha végképp nem megy máshogy, akkor pedig apuka otthon marad és egyedül mész szülni jobbhíján. Az első gyerkőcnél nekem még az is jól esett volna, ha a férjem bent maradhatott volna velünk (magánkórházakban jópénzért működik ez), most a másodiknál eszemben sincs. Ha választanom kell, hogy idegen vigyáz a nagyobbra, vagy apa otthon marad, utóbbit választanám

febr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok hasznos választ! A pitnagyi sem rossz ötlet (nyilván szintén nem Juliska a facebookrol).. védőnő, dupla,gyermekagyas segítő,más babysitter. Köszönöm,mindnek utána fogok nézni. Még bő négy hónapot van (de ha előbb jön is minimum három és fél) addig csak találok valakit. Épp ezért írtam ki a kérdést,ötleteket,és szerencsére sokan még is értették,és nem itelkeztek és kérdőre vontak,aminek nagyon örülök.


Óvodába egyelőre nem jár a lányom,hiszen nincs még három éves. Dolgozni itthonról,de nagyon keveset (nyelvtanár vagyok). Ez van. Ezért is lehet irigykedni,aki szeretne.

febr. 8. 16:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!