Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után hogy...

Császármetszés után hogy csereljek betétet ha nem tudok felállni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy ti hogy cseréltétek ki magatoknak a betétet császár metszés után?

febr. 13. 22:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell kelned. 6 óra után felállítanak, attól kezdve el kell látnod magad. Fájdalmas, de muszáj.
febr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem ment ki az érzéstelenítő,addig az ápolónő törölgetett alulról az ágyba,rendesen véreztem. Amikor felállhattam utána már nyilván én magam.
febr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen de viszont a 6 óra között hogyan oldjam majd meg mert biztos sok vér fog jönni és nem szeretnék a vérben feküdni 5-6 órát míg fel bírok allni
febr. 13. 23:09
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem feltétlenül jön olyan brutál sok vér.
febr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
2-es jól mondja. Addig az ápoló megnézi ha kell cserél alattad pelenkát vagy megtöröl. Egyébként betét helyett vegyél felnőtt női bugyi pelenkát, direkt van ilyen szülés utáni. Sokkal praktikusabb és kényelmesebb, mint a betét. + ha normál bugyit veszel fel akkor az nem valami kényelmes császár után. Nekem 4 hónapja volt és sokszor még most is irritál ha hozzáér a bugyi.
febr. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Három császáron vagyok túl. És bizony mindháromszor pontosan úgy volt, ahogy írod, míg fel nem kelhettem a saját véremben kellett feküdnöm. Volt alattam több réteg lepedő és vízhatlan réget, alul semmi, hálóing felhúzva és takaró alatt. Többször jöttek megnézni a vérzést úgyis, az a bizonyos sokat emlegetett hasnyomkodás. Aztán mikor jöttek felkelteni, nálunk 10 óra elteltével, akkor alul letörölgettek, ráma adták a bugyit, betétet és felkelés után kikísértek hogy felül megmosakodhassak. Utána már tudtad magad rendezni. De amúgy míg fekszel nem dől a vér, kivéve ha kapod q méhösszehúzót és szoptatsz, mert ugye az is méhösszehúzó hatású.
febr. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát én majd meg próbálom fizetni az ápolónőket hátha egy kicsit segítőkészek lesznek
febr. 14. 02:19
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod már őket lefizetni...azok az idők elmúltak
febr. 14. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

2# vagyok. Azért normál esetben,ez mindenhol alap lenne,hogy segítsenek. Persze,nem feltétlen jön sok vér,de császáros szobában voltam jó pár napot és aki nem vérzett "annyira",az is vérzett,őt is kellett rendeznie ugyanúgy a nővéreknek. Mindig ment és ellenőrizte,törölte,tisztát tett alá. Nekem rengeteg volt,oxitocint kaptam infúzióba,hasam nyomkodták. De 1x meg is jegyezte az ápolónő,hogy húha,elég sok vér,beszélt a dokival. Melegséget éreztem,mint aki bepisil. Később jobb lett pár órával rá.

Hálapénz nincs már kérdező,de ez alap dolguk.

febr. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem kellhetsz fel nem kell betét. Ugyanis amikor kihoznak a műtőből eleve a lábad közé tesznek rongyot. Néha megnyomják a hasad és ellenőrzik mennyi vér távozik. Rajtad van homokzsák lehet még kapsz infúziót is. Plusz amíg ki nem emgy a gyógyszer eleve derék alatt béna vagy. Ha akarnál se tudnál mit csinálni. Eleve a fejed nem emelgetheted vagy olyan durva fejfájásod lesz megőrülsz. Amikor felállítanak utána kell neked cserélni. De elöször lemosdatnak segítenek felöltözni. Legalábbis nálam így volt. Javaslom legyen betét is pelenka is. Valaki sokat vérzik jobb a pelenka van aki alig neki betét. Nekem pelenka kellett nagyon véreztem kb 2 hétig.

Off vigyél ha lehet plusz takarót. Mikor megy ki a gyógyszer nagyon fog rázni a hideg és fázni fogsz.

febr. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!