Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meddig fáj császármetszés...

Meddig fáj császármetszés után a has?

Figyelt kérdés

Két hete műtöttek ,volt már varratszedés is, sokkal jobban vagyok, de nem az igazi. Óriási hasam volt ,ami miatt nagyon megnyúlt a bőröm és csak lóg, ami a kellemetlenségekre még egy lapáttal rátesz. Plusz néha még most is érzem,mintha méhösszehúzódàsom lenne. És hát azért még elég érzékeny a hasam.

Sokan mondták, vegyek hasszorítót, mert az tartja a hasat, de hallottam, hogy sokszor többet árt mint használ, meg összenövéseket okozhat. Szóval tanácstalan vagyok.

Kinek meddig tartott a gyógyulás ,mennyi idő után volt jobb minden(hegmasszàzst fogom majd csinálni), mennyi idő után nem volt érzékeny a has, vagy mikor húzódott visszább a bőr, egy szóval mikor kényelmesebb volt az egész létezés?



febr. 15. 21:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Gyógytornát csinálsz? Az nagyon sokat segít.

Engem 7 hete műtöttek, a hasam még mindig érzékeny, de egyre kevésbé. Gyógytorna+hegmasszázs+séta sokat segít. Nekem az áttörést is az okozta, amikor úgy 3 hét után úgy döntöttem, elmegyek egy hosszú sétára. Sajnos elszámoltam magam, az túl sok volt elsőre. De másnap már jóval nagyobb távot tettem meg kevesebb megerőltetéssel. A 4-5. hét között már nem lehetett a járásomból megmondani, hogy nemrég műtöttek.

A hasam meg még most sem húzódott vissza, de amúgy látványosan egy hónap után ugrott egy nagyot vissza, és most is halad.

Nekem a gyógytornász a kórházban azt mondta a hasszorítóra, hogy csak akkor használjam, ha muszáj komolyabb fizikai aktivitást csinálnom, pl. ha van nagytesó, és nem lehet kivédeni, hogy én emelgessem, mert különben nem a test dolgozik, hogy meggyógyuljon. Szóval én egyáltalán nem használtam. Elég jól kibekkeltem nélküle, pedig én is éreztem rá késztetést.

Kitartás, 2 hét még semmi.

febr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
#1 szuperül leírta. Torna, hegmasszázs, és IDŐ.
febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És milyen torna? Nekem a gyógytornász a kórházban csak a hegmasszàzsról beszélt. Köszönöm amúgy , hogy leírtad!
febr. 15. 21:58
 4/15 anonim ***** válasza:

Az első császár után nekem lassan ment. Nagyon bevérzett a hasam, lila volt még a combom is. Kellett egy fél év mire úgy éreztem magam, mint ha semmi sem történt volna.


A második után kb. 1 héttel már semmi bajom nem volt.

febr. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát négyes akkor neked volt is szerencséd meg nem is. Akkor ezek szerint minden eset más.
febr. 15. 23:18
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A császárvonalnak vannak programjai, amikre elő lehet fizetni, és tudod csinálni. Gyógytornász az alapító, ő állította össze. Az alapprogram lesz nekedvaló, van benne egy alap hegmasszázs is a tornán kívül. Meg amúgy találsz ott egy csomó hasznos infót is, ami segíthet.

De tényleg a legfontosabb, hogy ne hagyd el magad, bármilyen nehéz is most, ha csak sétálsz a babáddal, minden nap egy kicsit többet, sokat teszel magadért. Lesz jobb. Fizikálisan és lelkileg is.

1-es voltam.

febr. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, mozgok mindenképp,meg kaptam egy papírt amin a hegmasszàzs lépései vannak plusz megmutattàk hogy kell csinálni. Csak mondom, ilyen tornáról nem beszéltek, de azért minimális napi séta megvan, csak hát az ember vagyis én ilyenkor még nem bírom úgy a terhelést. De gondolom ahogy múlik majd a fájdalom, ez úgy lesz egyre jobb. Vagyis remélem.
febr. 16. 04:22
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezért kell a torna. #6 által ajánlott oldalnál fizettem elő az első csomagra, ami szülés utáni felépülést segíti. Az első héten már csináltam. Nagyon sokat segített.
febr. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. Jó lenne ha lenne időm is ezt csinálni, mert a gyerektől kb semmi időm sincs.
febr. 16. 07:23
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor csináltam, mikor aludt, vagy amikor a férjem hszaért. Nem sok idő, 20 perc.
febr. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!