Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meddig fáj császármetszés...

Meddig fáj császármetszés után a has?

Figyelt kérdés

Két hete műtöttek ,volt már varratszedés is, sokkal jobban vagyok, de nem az igazi. Óriási hasam volt ,ami miatt nagyon megnyúlt a bőröm és csak lóg, ami a kellemetlenségekre még egy lapáttal rátesz. Plusz néha még most is érzem,mintha méhösszehúzódàsom lenne. És hát azért még elég érzékeny a hasam.

Sokan mondták, vegyek hasszorítót, mert az tartja a hasat, de hallottam, hogy sokszor többet árt mint használ, meg összenövéseket okozhat. Szóval tanácstalan vagyok.

Kinek meddig tartott a gyógyulás ,mennyi idő után volt jobb minden(hegmasszàzst fogom majd csinálni), mennyi idő után nem volt érzékeny a has, vagy mikor húzódott visszább a bőr, egy szóval mikor kényelmesebb volt az egész létezés?



febr. 15. 21:43
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Oh az szuper ha csak annyi.
febr. 16. 07:35
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Hegmasszás és ha tudsz torna segít. Nekem csak a hegmasszás ment, mert a fiúnk non stop rajtam lógott plusz nekem volt komplikáció a műtét után így baromra nem volt se erőm, se időm se kedvem tornázni. Pici depresszió is befigyelt, így nekem lasabb volt a gyógyulás. Ha tudsz tornázz is és akkor kicsit fel tudod gyorsítani a gyógyulást. Nekem lógott a hasam ki voltam akadva, de kb 1,5 hónap alatt normál módra visszahúzodott. Volt terhesség előtt pár kiló feleslegem, de arra a szintre húzodott vissza. Nemrég kezdtem el összeszedni magam figyelni az étkezésre mozgásra. Azt csinálj amit tudsz és jól esik.
febr. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekem az elso 3 nap fajt, 4.nap mentem haza siman, en hajolgattam a foldon volt a babamerleg. Nekialltam mosni fozni, takaritani. Nekem utana mar nem fajt semmi,csak a gerincbe adott epidural helye nyillalt.
febr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
12! Köszi szépen. Hát ja ,nem könnyű ez az időszak nekem sem. Én is remélem, hogy visszamegy a hasam, bár tisztában vagyok vele, hogy sosem lesz olyan mint előtte, ami nem baj igazán, csak még meg kell szokni ezt az új állapotot. Hát hegmasszàzst mindenképp akarok csinálni, de ugye azzal még várnom kell, mert nekem a gyógymasszőr azt mondta, meg kell várni, míg lejön a seb és a heg nagyjából egy síkban lesz a has többi bőrével. Így is fájdalmas lesz eleinte, de 10-es skálán 5-ös fájdalomig el lehet menni masszázs közben. Hát meglátjuk hogy bírom majd.
febr. 16. 10:18
 15/15 anonim ***** válasza:
1 hónapig fájt, kb utána volt olyan, mintha elvágták volna, de addig nekem nagyon nehézkes volt a mozgás.
febr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!