Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rossz ember vagyok azért mert...

Rossz ember vagyok azért mert nem szeretném ha a párom bent legyen a szülésen?

Figyelt kérdés
Ultrahangra is csak azután engedtem hogy bejöjjön miután hasi uh volt, ameddig hüvelyi addig nem. Többször feldobta hogy szeretne bent lenni a szülésen, de én nem szeretném. Nekem kellemetlen lenne, ha végig nézné ahogy szenvedek teljesen kiszolgáltatott helyzetben, és én ezt megmondtam neki, de valahogy rossz néven veszi, hogy nem szeretném. De nem arról van szó hogy őt ne szeretném, csak úgy érzem, ezt nekem kell megélnem, az én testem, és nekem kell megszülnöm ezt a gyereket, és én sajnos nem tartok rá igényt hogy bent legyen mikor elkezdődik. Természetesen a vajúdás ideje alatt ha szeretné maradjon, de utána várja kint a babát. Én nem gondolom hogy ettől rossz ember lennék... :( de már más is megjegyezte hogy kizárom őt ebből az "élményből".. :(

febr. 26. 20:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%
Rossz ember nem vagy, valóban a te tested, de az ő gyereke is.
febr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%
Én sem akartam. Férjem megértette.
febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
61%
Én ezt úgy élném meg férfiként, hogy nem bízol bennem eléggé. Mintha csak sötétben szexelhetnénk, hogy ne lássam meztelenül a tested. Ettől függetlenül nem vagy ettől rossz ember, hogy nem akarod. Ezt kettőtöknek kell eldöntenie. Az viszont látszik, hogy az egyikőtök kompromisszumot fog kötni.
febr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
89%
Nyugodj meg, te fogod megszülni a gyereket akkor is, ha bent van. Én férfiként nem tudhatom, csak sejtem, milyen hatalmas erőfeszítés megszülni egy babát, így nem ítéllek el, amiért a zavaró tényezőket minimalizálni akarod. Ugyanakkor számomra életem legyszebb élményei a gyerekeim születése. Mindegyiknél bent voltam, mindegyik csoda volt. Nem bámultam telibe az eseményeket, mert az sok lett volna, a feleségem mellett álltam. Szerencsére ő pluszként élte meg a jelenlétem. Egy szó, mint száz, arra kérlek, aludj még párat a dologra, mielőtt döntést hozol!
febr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagy rossz ember. Én sem akartam, hogy a férjem benn legyen. Mondjuk ő sem szerette volna, így mondhatni nálunk könyebb volt. Bár császár volt, és ugye ott úgy is csak addig lehetett volna benn, míg kiveszik a babát nem akartam.

Én megértelek, mert mindig is így voltam, ha szülés lesz nem akarom benn legyen.

Az a baj, ha egyik fél be akar menni másik nem akkor mindig van feszültség. Nem lehet senkit kényszerrel rávenni, ha nem akarja. Itt most a férjednek kell engedni, mert te vegzed a munka oroszlán részét. Neked kell az, hogy ne érezd magad kényelmetlenül elvégre nem piknikezni fogsz, hanem szülni. Talán úgy megérti mond el neki, hogy képzelje el azt, hogy nem akar bemenni te meg eröltetnéd, hogy de már pedig be kell. Talán fordított szemszögből másképp látja.

Aki azt mondja kizárod mind olyan ember aki akarta vagy elvárta benn legyen a férj.

Ne hallgass másra. Ha biztos vagy benne, hogy nem szeretnéd, jogy bemenjen akkor mond el neki úgy ahogy leírtad.

Élmény lesz neki úgyis. Nálunk a férjem volt a bőrkontakt és utána zokogva mondta mennyire jó érzés volt a babával. Ettől még tudom szeret és én is őt.

febr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
69%
Rossz ember nem vagy, csak túlagyalod az életedet, és nem értelek. Nekem nem lenne szívem kizárni, ha ez neki ennyire fontos. Két ember között a kapocs pedig arról is szól, hogy a legkiszolgáltatottabb helyzetekben is láthatjuk egymást, és természetesnek vesszük.
febr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
36%
Én csak annyit kérdezek, minek vagy vele, ha nem bízol meg teljes mértékben benne, nem tudod ilyen helyzetekben is közelengedni magadhoz? Ha igazi társad, eszedbe nem jutna nélküle végigcsinálni, hiszen hatalmas támasz tud lenni.
febr. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
21%
Végülis csak elvennéd tőle azt a pillanatot, a csodát, mikor megszületik a gyereke.
febr. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk sem volt bent a férjem, de nálunk egyetértés volt ebben. Én nem szerettem volna, hogy bent legyen, ô pedig nem akart bejönni. Mindketten orvosok vagyunk, láttunk már épp elég szülést, hogy semmi meghatót ne érezzünk benne.

Egyáltalán nem vagy rossz emiatt. Csak azért, mert mostanában az a divat, hogy bent van az apa is, még nem muszáj nektek is így csinálni. Ne hagyd magad belezsarolni, itt most a te kényelmed az elsô, nem mások véleménye. Ha az anya stresszel, az belassíthatja a szülést.

febr. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%
nálunk férjem mindig azt mondja ő soha be nem jönne egy szülésre. azt gondoltam engem nem zavarna,de akár egy barátnőm is bent lehetne,mindegy volt hogy ki.(úgy képzeltem mint a filmekben,hogy az elején csak ilyen beszélgetős,fáj,de közben röhögcsélünk ott a haverokkal,)...ehhez képest mindkétszer mikor élesben odakerültünk,férjem képtelen volt otthagyni engem.. és kiderült engem zavar :p már az elején hazaküldtem,hogy hangot adhassak ki,addig képtelen voltam :p
febr. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!