Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rossz ember vagyok azért mert...

Rossz ember vagyok azért mert nem szeretném ha a párom bent legyen a szülésen?

Figyelt kérdés
Ultrahangra is csak azután engedtem hogy bejöjjön miután hasi uh volt, ameddig hüvelyi addig nem. Többször feldobta hogy szeretne bent lenni a szülésen, de én nem szeretném. Nekem kellemetlen lenne, ha végig nézné ahogy szenvedek teljesen kiszolgáltatott helyzetben, és én ezt megmondtam neki, de valahogy rossz néven veszi, hogy nem szeretném. De nem arról van szó hogy őt ne szeretném, csak úgy érzem, ezt nekem kell megélnem, az én testem, és nekem kell megszülnöm ezt a gyereket, és én sajnos nem tartok rá igényt hogy bent legyen mikor elkezdődik. Természetesen a vajúdás ideje alatt ha szeretné maradjon, de utána várja kint a babát. Én nem gondolom hogy ettől rossz ember lennék... :( de már más is megjegyezte hogy kizárom őt ebből az "élményből".. :(

febr. 26. 20:52
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
87%

Azért nagyon érdekes azok hozzáállása aki szerint megfosztja az apát az élménytől. Közelmúltban volt egy kérdés ahol az volt mit tegyen az anya, mert nem akar apa bejönni a szülésre. A kommentek nagy része arról szólt ne eröltesse. Most, hogy fordított a szituáció érdekes módon többen is írták nem bízik eléggé a férjében. Az nem számít, ha esetleg a nőnek lenne trauma, hogy akarata ellenére bejön a férje?

Kérdező ebben te dönts. Ha nem akarod akkor mond meg és a férjednek meg kell értenie. Ha szeretnéd csak félsz szintén beszéld meg vele lehet mégis akarni fogod. Egy biztos ahogy döntesz azt tiszteletben kell tartania a másik félnek.

febr. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
85%
Életem legjobb elménye volt, amikor egyedül vajudhattam, mert a ferjem otthon vigyázott a nagyobbikra. Mi nők önkentelenül is figyelünk a masikra, vajon milyen lehet neki, fú, biztos elege van már. Pedig a ferjem semmi ilyesmit nem mondott vagy erzett. Fe felszabadultabb voltam, mikor nem volt bent. Ez az igazság. Neki pedig nem kell "élmény", neki a gyerekünk kell, ugy, ahogy lehet.
febr. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
22%

Én írtam, hogy nekem ez bizalmi kérdés igen és fájna ha a feleségem így érezne. De azt is írtam, hogy ez az ő döntése kell, hogy legyen.

Egyébként vicces, hogy azt írják, hogy ne erőltesse, ha nem akar. Ennek a logika mentén nem azt kéne, hogy a férj erőltesse meg magát és csinálja azt, ami a felesége komfortját szolgálja szülés közben?

febr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
79%
Én azt gondolom, hogy egyik oldallal sincs baj (ha bent van apuka, vagy ha nincs baj), azzal van baj, ha a két fél között nincs egyetértés. Még szerencse, hogy van 6-7 hónap ezt átbeszélni és döntésre jutni. Szerintem az sem jó, ha anyuka frusztrált szülés közben, bár elismerésem, ha abban a pillanatban ott még bárkit bármi is frusztrálni tud... De az sem, ha apuka fülét-farkát behúzva "elkullog" tudomásul véve (de nem elfogadva), hogy te ezt így akarod. Ha ezt nem kíséri kommunikáció, simán lehet belőle életre szóló tüske. Szóval bárhogy is lesz, rágjátok át minden oldalról százszor, amíg valamelyikőtök nem tud ŐSZINTÉN engedni.
febr. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
68%
Dehogy, tök érthető. Ha vállalnék gyereket, én se akarnék bent lenni
febr. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
29%
Mennyi xar kapcsolatba születhet gyerek basszus, ahol nulla a bizalom egymás felé... Bár látszik is a gyerekeken meg a válásokon sajnos. Nem mer hangot kiadni a férje előtt? Jézusom... Nincs olyan, amit szégyellnék a férjem előtt, hiszen ha kellemetlenül érzem magam mellette bármilyen helyzetben, ott nincs buzalom, nincs erős kötelék... Akkor meg minek gyerek? Minek házasság... A férjem a támaszom jóban rosszban, a leggyengébb és legerősebb pillanataimban is. Vagy nem ez a normális? 😅 Pláne, hogy azt a gyereket neki is szülöm, minden mással is majd egyedül küzd meg a nő szülés után...? Ahh borzasztó komolyan.
febr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
78%
16, nyugodtan nyomathatod a megszégyenítő szövegeidet, de minek. Igenis lehet szuper egy párkapcsolat ugy, hogy a nő mégis inkább egyedül vajúdna. Ne degradald már le, ha valaki mashogy akar szülni, mint te. Legalább mi nők tartsunk már össze. Nem biztos, hogy arrol van szó, hogy "nem mer" hangot kiadni a férje előtt, hanem neki több intimitás kell. Sok emlős is egyedül behúzódik egy meleg, sötét helyre szülni, hogy biztonságban legyen, ez ösztön, gondold már végig.
febr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
74%
16-os. Ha szerinted csak az párkapcsolat és csak ott van bizalom ahol az anya akarja, hogy benn legyen az apa szüléskor az régen rossz. A bizalom sokkal több ennél. Ha a férj nem akarna bemenni akkor is arra hivatkoznál mert a bizalom? Nem minden nő akarja, hogy benn legyen a férj és ettől ők nem kevesebbek. Egy kapcsolatot nem az minősít. Ennyi erővel egy olyan házasság se menne tönkre ahol a férj benn a szülésnél, mert a te véleményed szerint az az ocska kapcsolat ahol nem megy ve. Ne minősítsd már le azokat a nőket akik másképp szeretnéknek szülni mint te.
febr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
71%
Nem azzal van gond, ha valaki másképp szeretne valamit... Azon a kommenten akadtam ki, ahol konkrétan írja valaki, hogy amíg bent volt a férje, nyőgni sem mert... Szerinten ez gáz. Vagy valami a kapcsolatban nem stimmel, vagy valami traumája, önértékelési problémája van, mindkettővel foglalkozni kellene. A férjem, társam előtt nem szégyenlek semmit, felnőtt emberek vagyunk, tudjuk, hogyan születik a gyerek és a férfi is tisztában van vele, mekkora fájdalommal jár. Normál esetben a férj büszke a nőre, aki világra hozza a gyerekét és nem kellene szégyellnie a nőnek semmit előtte...
febr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Átbeszéljük még persze 100x...

A bizalommal semmi baj kettőnk közt. Szerintem ez nem erről szól, de lehet ő sem szeretné ha végig nézném a kínt a fején miközben az urológián turkálnak benne... nekem ez nem a bizalomról szól, hanem arról a komfortról, amire szülés közben nekem és a babának van szüksége nem pedig neki. Nem szeretném hogy lásson szenvedni és kész! Mindenesetre még átrágjuk a dolgot.

febr. 27. 16:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!