Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rossz ember vagyok azért mert...

Rossz ember vagyok azért mert nem szeretném ha a párom bent legyen a szülésen?

Figyelt kérdés
Ultrahangra is csak azután engedtem hogy bejöjjön miután hasi uh volt, ameddig hüvelyi addig nem. Többször feldobta hogy szeretne bent lenni a szülésen, de én nem szeretném. Nekem kellemetlen lenne, ha végig nézné ahogy szenvedek teljesen kiszolgáltatott helyzetben, és én ezt megmondtam neki, de valahogy rossz néven veszi, hogy nem szeretném. De nem arról van szó hogy őt ne szeretném, csak úgy érzem, ezt nekem kell megélnem, az én testem, és nekem kell megszülnöm ezt a gyereket, és én sajnos nem tartok rá igényt hogy bent legyen mikor elkezdődik. Természetesen a vajúdás ideje alatt ha szeretné maradjon, de utána várja kint a babát. Én nem gondolom hogy ettől rossz ember lennék... :( de már más is megjegyezte hogy kizárom őt ebből az "élményből".. :(

febr. 26. 20:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%
Neked egy szülés egyenlő azzal, mikor egy férfinek a "seggében túrkálnak"...?
febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Akinek ez esett le abból, ahogy próbáltam elmagyarázni mit érzek, annak gratulálok. :)
febr. 27. 17:51
 23/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem rossz, csak önző és problémás. Szakembert ajánlanék.
febr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
36%

Dóra Gyula facebookcsoportjában olvastam (elég nagy követőtábora van), hogy ő spec bár azt mondja, egyéni döntés, az a tapasztalata, hogy sok férfit megborít utána, és nem éli túl a kapcsolat.


Nálunk vajúdáskor volt ott, mikor már nagyon fájt, és nem tudott semmiben sem segíteni (előtte masszírozta a keresztcsontomat erősen, az rengeteget segített), akkor megkértem, hogy menjen ki. Illetve volt egy megállapodásunk, hogy ha ki akar menni, kimehet, illetve ha én kiküldeném, ki fog menni, illetve ha akarom, hogy maradjon, és rendben van neki, akkor marad.


Az utolsó 3 órában kértem meg, hogy menjen ki, amikor már magamon kívül voltam a fájdalomtól, és nem akartam, hogy így lásson. Mivel nekünk az elsődleges az volt, hogy én minél nyugodtabban tudjak a szülésre fókuszálni, mert ugye ez se nekem, sem a babának nem mindegy, így igyekszünk ahhoz igazítani.


Nem maradt le semmiről, rögtön behívták utána. A kórház nálunk nagyon rugalmas volt, engedte, hogy kimenjen, aztán visszajöjjön, ez nem mindenhol van így, érdemes előre tájékozódni.

febr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy ettől rossz ember, mindenki másképp "szeret" szenvedni, apa egyikünk születésénél sem volt bent anyával, mert anya nem akarta, mégis nagyon jó a kapcsolatunk apával mindharmonknak. Nem vagyunk egyformák, én szerintem ki se bírtam volna a férjem nélkül, de ez én vagyok. Ha te úgy döntesz, jobb, ha nincs bent, lesz bőven ideje a gyerekeivel együtt lenni egész életében.
febr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó vagyok, még annyi, hogy én olyan párt nem ismerek, akiknek emiatt ment tönkre a kapcsolata, számomra ez inkább városi legenda. Ahol őszinte szeretet és kötődés van, azt szerintem inkább még erősebbé teszi. Ahol meg emiatt tönkremegy egy kapcsolat, az szerintem menjen is tönkre, tudod, jóban ROSSZBAN egymás mellett...
febr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
79%
26 veeeegre valaki.
febr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
87%
Pár hét múlva fogok szülni, és számomra nagyon fontos, hogy a férjem benn legyen, biztasson támogasson, de azért álljon már meg a menet! Egy szülő nő élete kb. legkiszolgáltatottabb helyzetében hadd határozhassa már meg, hogy hogyan komfortos neki szülni! Ha valaki úgy érzi, hogy egyedül szeretné végigcsinálni, akkor joga van hozzá! Ebben az esetben szerintem a párja mégha szeretne is benn lenni, fogadja el a nő döntését. Esetleg kompromisszumot kötni érdemes:pl. vajúdásban segít, majd kimegy és aranyórára veletek lesz.
márc. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

#28

Pontosan így gondolom én is. Köszönöm hogy leírtad.

márc. 4. 12:50
 30/30 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem vagy rossz, neked kényelmetlen és kész.

Akárhogy is nézzük, a szülés elsősorban a nő feladata, az övé a főszerep. Ha feszengsz vajúdás és kitolás alatt, akkor nem fogsz tudni koncentrálni arra amit mondanak majd neked, nem fogod érteni az utasításokat, pedig ez lesz a legfontosabb feladatod.

Itt most a párodnak kell engednieés ezt feldolgoznia.

márc. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!