Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhesgondozás/szülés: magánor...

Terhesgondozás/szülés: magánorvos vagy sztk? Az örök kérdés.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyen témájú kérdés van, végigolvastam rengeteget, de valahogy egy csomó megválaszolatlan kérdésem maradt, így azt gondoltam, egybe sűrítem az egészet. Köszönöm mindazoknak, akik hajlandók végigolvasni, és még válaszolni is :)


Tehát. Most tervezzük a párommal a babát, és elég sürgősen nőgyógyászt kellene keresnem, mert a "régi" elment szülni. Az igaz, hogy maga a szülés még messze van, de dokit már most kellene választanom. Ahogy én látom, a magándokinak és az sztk-nak is megvannak a maguk előnyei-hátrányai.


Magándoki

Előny: Akár délutáni-esti rendelés, fix időpontok, nem kell várni, így simán lehet terhesség mellett dolgozni. Személyes kontaktus ugyanazzal a dokival, fel lehet tenni a kérdéseket, talán jobban figyelembe veszi a kismami személyes igényeit. Több vizsgálatot végez, mint az sztk.

Hátrány: Gondolom nem is kell mondanom, az anyagiak. Pesti vagyok, 1 magánrendelés 8-10e Ft, plusz a szülés 100e körül.


Sztk:

Előny: Ingyenes.

Hátrány: Nincs saját orvosod, ki tudja éppen kihez kerülsz, kevés időt szakítanak rád, nem biztos hogy minden kérdésedet fel tudod tenni. Sokat kell várni, akár órákat is, ami munka mellett nehéz. Ha szerencséd van, szülésnél jó ügyeletest fogsz ki, ha nincs szerencséd, akkor...


Kedves Kismamik, Anyák, jól látom a helyzetet? És mit csináljak? :) Nem tudok dönteni, párom sem nagyon tud segíteni. Egyelőre azt sem tudom, mi alapján válasszak dokit, ha választok. Melyik kórházban érdemes szülni? Kinek mi a tapasztalata? Érdemes szülésznőt (is) fogadni? Ráadásul megtetézi a dolgot, hogy szívem szerint női nőgyógyászhoz mennék, de gondolom ez már túl nagy kérés... :)


Kérlek Benneteket, írjátok le nekem a Ti történeteteket, hadd tanuljak belőle, dokik, kórházak, árak, minden érdekel :)

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is!


Egy leendő anyuka


2010. nov. 30. 11:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Én sztk-ba jártam 2x is, ügyeletesnél szültem. Semmi hátrányát nem éreztem hogy nem volt dokim. Sőt. Kedvesek voltak, szakszerűen elláttak. Minden rendben volt. Az sztk-ban is mindig ugyanahhoz a dokihoz jártam, fix időpontra. Egyetlen hátrány hogy ennek ellenére is min. 1.5 órát vártam. De ez belefért nálam, ez volt az ára az ingyenességnek. A doki is rendes volt, mindig körültekintően megvizsgált, válaszolt a kérdéseimre. Valószínű lesz még babánk, és megint az sztk-ba megyek majd és az ügyeletesnél szülök. Azt a több százezer forintot inkább majd a gyerekemre költöm.
2010. nov. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Megkérdezhetem, hogy végül melyik kórházban szültél?
2010. nov. 30. 11:44
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

sztk válogatja. ahova én járok lehet előre időpontot kérni, 15 percnél többet nem kell várnom, ugyanahhoz a dokihoz járhatsz, hiszen minden dokinak fix rendelési ideje van. nem végeznek sztk-ban kevesebb vizsgálatot, a kötelező vizsgálatok mindenhol ugyanazok. kérdéseidre nincs idő? én addig nem megyek el, amíg meg nem válaszol. kitenni csak nem tud az ajtón, max. kicsit rámenősebb vagyok :)

viszont szerintem szülésznőt érdemes választani, olcsóbb és szinte mindent ő végez, ő van veled az elejétől.

2010. nov. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Tőled is kérdezném, hogy melyik kórházban szültél, és mi a véleményed róla? (azt sem tudom, járhatok-e olyan kórházba/sztk-ba, ahová nem tartozom)
2010. nov. 30. 11:50
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Én az sztk-s dokihoz járós táborhoz tartozom!És teljesen meg vagyok/voltam elégedve!Minden uh-s szűrést megcsinált az összes laborral együtt!A magán doki sem csinál többet!Nem kellet várnom mivel kismama voltam mindíg mentem a rendelésre és soron kívül behívtak!Időpontot sem kellett kérnem!A szülés ügyeletes orvosnál zajlott!Nagyon rendesek voltak...és úgy mint a magán doki tenné nézte hogy halad a dolog!Mivel nem nagyon ment nekem császár lett a vége!De nagyon normálisak voltak és nem fizettem több 100ezret........!Az a baba megszületik akkor is ha magán és akkor is ha fogadott dokid van!Sőt én pco-val küzdöttem és nekem akkor is az sztk-s dokim volt!Egy forintot nem várt el tőlem és nem is adtam!A 6hetes kontrollra vittem neki egy ajándék csomagot....és ennyi!
2010. nov. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sztk-s voltam. Bár hozzáteszem, én nem dolgoztam mellette, és bizony volt, hogy 2 órát vártam, de nekem belefért. Szóval:


Én azért szerettem nagyon, hogy több dokihoz jártam, mert mindegyik kicsit máshogy vizsgál, így több mindent megnéztek. Nem az volt, hogy "ja, az előző vizsgálaton ezt mondtam, most is tuti ez van, hagyjuk, mert sietek ebédelni". Persze voltak szöges ellentétek is, ilyenkor arra a dokira hallgattam, akiben jobban megbíztam.


Egyszer voltam magánrendelésen, mert Tatabányán nem adnak UH-s képet a piciről, így elmentem 3D-re. 13ezer forintot fizettem, 1,5 órát vártam, kb 15 percet voltam bent, és kapkodott a doki, mert csúszásban volt, és már elég késő délután. Pedig Tatabányán állítólag az a doki az Isten. És így, hogy a képért mentem csak, kicsit soknak éreztem a 13ezret, dehát ez van...


El nem tudnám képzelni, hogy minden vizsgálatra kiadjak több ezer forintot. Mindenki maga dönti el, hogy nyugodtabb-e magándokival, de nekem tökéletes volt az sztk. És szülésnél meg a kedvenc dokimat kaptam, szóval mázlim is volt :) De egyik dokira sem húztam volna a számat, mert mondom, mindenki ari volt. Nem azt mondom, hogy minden alkalommal bájologtak velem, mert volt, hogy csak elláttak, aztán jöhet a következő, de bunkó egyik sem volt. És rossz napja a magándokinak is lehet, csak azért még fizetsz is. Nem egyszer olvastam, hogy kismamák szomorkodtak, mert sok pénzt fizetnek azért, hogy beülhessenek egy bunkóhoz, váltogatják a dokikat, közben ömlik a pénz a zsebükből, és mégis ott tartanak, hogy már a 3. 4. dokit fogyasztják.


Összefoglalva: A fogadott doki is lehet pont olyan jó, mint az sztk, és az sztk is lehet pont olyan rossz, mint a fogadott doki. Tök lutri az egész. Nálam a pénz döntött. Szóval most pont ott vagy a válaszommal, mint ahonnan elindultál, de ha állást kell foglalni, én 1 pontot adok az sztk-nak :)

2010. nov. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Na elírtam!:D Szóval megszületik a baba az ügyeletes orvosnál is és a magán dokinál is!
2010. nov. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Még nem szültem, de magánorvosom van. Annak idején betegség miatt választottam őt, nagyon meg voltam vele elégedve, evidens volt, hogy ha terhes leszek, hozzá járok majd terhesgondozásra. A méhen kívüli terhességemet is ő diagnosztizálta, végig nagyon figyelmes volt, amikor nem volt ügyeletes a kórházban, akkor is beszaladt hozzám, az ő figyelmességének köszönhetem, hogy megmaradt mind a két petevezetékem.

Tény, nem olcsó, 10 000 Ft/alkalom.

4 hetente hív vissza, én választhatok időpontot, hogy mikor jobb, reggel, délután, este. Ha vérvételre, kórházi vizsgálatra kell mennem a laboreredményeket az asszisztense hozza el, a köv. vizsgálatkor megkapom. Ha kell az eredmény valamihez, csak őt felhívom. Ha probléma van, rögtön felhívnak ők, vagy ha szükséges én a dokit, rögtön lát a rendszerben mindent, azonnal meg tudunk beszélni mindent. Minden alkalommal végez uh-t a saját rendelőjében, vérnyomásmérést is csinál. A férjem minden egyes alkalommal benn lehet velem. Minden kérdésemre van ideje válaszolni, elmagyarázza, ha valamit nem értek.

Elmondja, hogy mi a következő vizsgálat, miért, mikor menjek.

Kulturált váró, patikatisztaságú wc.

A szülési tarifát ma fogjuk megkérdezni, de az eddigi kismamák azt mondják, nem mond a doki árat, csak amennyit gondol a kismama.

2010. nov. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Szent Imrében szültem, a XXII.ker sztk-ba jártam. Szülésznőt másodszorra fogadtam, azt aki az elsőnél az ügyeletes volt. Mert nagyon meg voltam vele elégedve.
2010. nov. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a választ :) Légyszi ha van időtök írjátok le hogy melyik kórházban szültetek (ha Budapestről van szó).

Anyagi okokból én is az sztk mellett voksolnék, csak annyi rosszat hallani... alapból a Péterfybe tartozom, nos, nem túl jó a híre...

2010. nov. 30. 12:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!