Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhesgondozás/szülés: magánor...

Terhesgondozás/szülés: magánorvos vagy sztk? Az örök kérdés.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyen témájú kérdés van, végigolvastam rengeteget, de valahogy egy csomó megválaszolatlan kérdésem maradt, így azt gondoltam, egybe sűrítem az egészet. Köszönöm mindazoknak, akik hajlandók végigolvasni, és még válaszolni is :)


Tehát. Most tervezzük a párommal a babát, és elég sürgősen nőgyógyászt kellene keresnem, mert a "régi" elment szülni. Az igaz, hogy maga a szülés még messze van, de dokit már most kellene választanom. Ahogy én látom, a magándokinak és az sztk-nak is megvannak a maguk előnyei-hátrányai.


Magándoki

Előny: Akár délutáni-esti rendelés, fix időpontok, nem kell várni, így simán lehet terhesség mellett dolgozni. Személyes kontaktus ugyanazzal a dokival, fel lehet tenni a kérdéseket, talán jobban figyelembe veszi a kismami személyes igényeit. Több vizsgálatot végez, mint az sztk.

Hátrány: Gondolom nem is kell mondanom, az anyagiak. Pesti vagyok, 1 magánrendelés 8-10e Ft, plusz a szülés 100e körül.


Sztk:

Előny: Ingyenes.

Hátrány: Nincs saját orvosod, ki tudja éppen kihez kerülsz, kevés időt szakítanak rád, nem biztos hogy minden kérdésedet fel tudod tenni. Sokat kell várni, akár órákat is, ami munka mellett nehéz. Ha szerencséd van, szülésnél jó ügyeletest fogsz ki, ha nincs szerencséd, akkor...


Kedves Kismamik, Anyák, jól látom a helyzetet? És mit csináljak? :) Nem tudok dönteni, párom sem nagyon tud segíteni. Egyelőre azt sem tudom, mi alapján válasszak dokit, ha választok. Melyik kórházban érdemes szülni? Kinek mi a tapasztalata? Érdemes szülésznőt (is) fogadni? Ráadásul megtetézi a dolgot, hogy szívem szerint női nőgyógyászhoz mennék, de gondolom ez már túl nagy kérés... :)


Kérlek Benneteket, írjátok le nekem a Ti történeteteket, hadd tanuljak belőle, dokik, kórházak, árak, minden érdekel :)

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is!


Egy leendő anyuka


2010. nov. 30. 11:37
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Anga Kis Balázshoz, nála szerettem volna szülni!! De ismerek ott több orvost is.
2010. dec. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy már régi a kérdés, de nagyon is aktuális és fontos.


Én magándokiról váltottam az SZTK-ra, és nem azért, mert nem tudjuk a magánrendelést kifizetni. viszont a 8-11 e Ft-ért senkinél nem éreztem még azt, hogy arányban lenne a terhesgondozás a kifizetett összeggel.


1. magándokim: nagyon kedves és rendes, de minimum 1,5 órákat várni kell, a problémámat (PCO)leszarta és hagyta volna rosszabbodni az állapotomat, a kért gyógyszert nem akarta felírni.

2. magándokim: szintén nagyon kedves és rendes, nem kell várni, viszont a 8000 Ft-ért kb. 7 percet töltöttem bent nála rendszeresen, de ha nem kérdezek semmit, akkor 5 perc. Ezért minek ennyit fizetni?


Más kérdés, hogy az "SZTK" mennyire gáz, tudnék erről is mesélni.

2012. febr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ.


A párommal sokat beszélgettünk arról, hogy sztk vagy magánorvos, és úgy voltunk vele, hogy ha összejön a baba, akkor maradjunk az sztk-nál, nem ér annyit a magánorvos, hiszen rengeteg pénzbe kerülne. Igenám, csakhogy eltelt egy év, és nem jött össze még mindig a baba... elmentem egy általános kivizsgálásra egy magándokihoz, mert nem akartam az sztk-ban órákat várni, és külön menni minden vizsgálatra, itt egyben letudtunk mindent. Hát, ki is derült, hogy inzulinrezisztenciám és PCO-m van. Viszont a dokinőm annyira kedves és aranyos volt, végig türelmes volt, elmagyarázott mindent részletesen, millió kérdést is feltehettem neki, nagyon szimpatikus volt nekem is és a páromnak is. Most kezdtem el szedni a gyógyszereket, a dokinőt bármikor hívhatom ha gondom van, és nem olyan vészesek az árai sem, ezért úgy döntöttünk a párommal, hogyha összejön a baba, mi nála maradunk, és kipengetjük a szülésért is a pénzt, mert ő már ismer, tudja mi a problémám, és nekem is biztonságérzetet nyújt.


Szóval remélem, hogy hamarosan összejön majd a babó, és bizony én a magánorvos mellett döntöttem.

2012. febr. 20. 09:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!