Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhesgondozás/szülés: magánor...

Terhesgondozás/szülés: magánorvos vagy sztk? Az örök kérdés.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyen témájú kérdés van, végigolvastam rengeteget, de valahogy egy csomó megválaszolatlan kérdésem maradt, így azt gondoltam, egybe sűrítem az egészet. Köszönöm mindazoknak, akik hajlandók végigolvasni, és még válaszolni is :)


Tehát. Most tervezzük a párommal a babát, és elég sürgősen nőgyógyászt kellene keresnem, mert a "régi" elment szülni. Az igaz, hogy maga a szülés még messze van, de dokit már most kellene választanom. Ahogy én látom, a magándokinak és az sztk-nak is megvannak a maguk előnyei-hátrányai.


Magándoki

Előny: Akár délutáni-esti rendelés, fix időpontok, nem kell várni, így simán lehet terhesség mellett dolgozni. Személyes kontaktus ugyanazzal a dokival, fel lehet tenni a kérdéseket, talán jobban figyelembe veszi a kismami személyes igényeit. Több vizsgálatot végez, mint az sztk.

Hátrány: Gondolom nem is kell mondanom, az anyagiak. Pesti vagyok, 1 magánrendelés 8-10e Ft, plusz a szülés 100e körül.


Sztk:

Előny: Ingyenes.

Hátrány: Nincs saját orvosod, ki tudja éppen kihez kerülsz, kevés időt szakítanak rád, nem biztos hogy minden kérdésedet fel tudod tenni. Sokat kell várni, akár órákat is, ami munka mellett nehéz. Ha szerencséd van, szülésnél jó ügyeletest fogsz ki, ha nincs szerencséd, akkor...


Kedves Kismamik, Anyák, jól látom a helyzetet? És mit csináljak? :) Nem tudok dönteni, párom sem nagyon tud segíteni. Egyelőre azt sem tudom, mi alapján válasszak dokit, ha választok. Melyik kórházban érdemes szülni? Kinek mi a tapasztalata? Érdemes szülésznőt (is) fogadni? Ráadásul megtetézi a dolgot, hogy szívem szerint női nőgyógyászhoz mennék, de gondolom ez már túl nagy kérés... :)


Kérlek Benneteket, írjátok le nekem a Ti történeteteket, hadd tanuljak belőle, dokik, kórházak, árak, minden érdekel :)

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is!


Egy leendő anyuka


2010. nov. 30. 11:37
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Kedves 12:22 és 12:33 :) Én még nem vagyok terhes, csak a tervező fázisban vagyunk még, de már nagyon várom. Küldhetsz privit, persze :)
2010. nov. 30. 12:46
 22/33 anonim ***** válasza:

Állást foglalni nem fogok, csak leírom, hogy én hogy csinálom:


sztk-ba járok, de mindig ugyanahhoz az orvoshoz. előre be kell jelentkezni és amikor már megyek, akkor nem kell sokat várni. (5-10 percet) Vannak esti időpontok is, mindent tudtam eddig intézni munka után. (kivétel a védőnő. de törvény van rá, hogy a munkáltatód köteles elengedni a munkaidődben, anélkül, hogy szabadságot kéne kivenned)


maga a kórház ahol szülni vagyok, szimpatikus nekem, sok jót hallottam, ezért az ügyeletesnél fogok szülni, bízom benne, jó szakembernél. (Szent Imre)


de, hogy mégis tartozzak valakihez, szülésznőt fogok fogadni. az ő tarifája állítólag fele annyi, mint a szülészorvosé, tehát 40-50 ezer Ft. Így össz-vissz ennyit kell majd költenünk az ellátásért. Azt már egyszerűen nem mertem meglépni, hogy szülésznőt se fogadjak, pedig nagyon hálapénz ellenes vagyok.

2010. nov. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ Mindenkinek, hasznosak voltak, egy kicsit tisztábban látom a dolgokat :)
2010. nov. 30. 13:04
 24/33 anonim ***** válasza:

Én magándokihoz járok, már szülés előtt is oda jártam az éves vizsgálatra, miután az sztk-s rendelésen egy nyamvadt hüvelygombából nem bírtak kikezelni másfél év alatt, és minden doki más gyógyszert írt, így megelégeltem, hogy kísérleti nyúlnak használnak, és magánhoz mentem, aki 1 hónap alatt helyre hozott!


Szóval az első babánkat Barrosban szültem, a kórház maga nem a legjobb, de nagyon jó orvoscsapata van.

Azzal meg ne foglalkozz, hogy hallottál jót is rosszat is valamelyik intézményről, vagy dolgozókról, mert szerintem nincs olyan kórház, amiről csak jókat hallasz. Mindig van valaki akinek van negatív tapasztalata is!


Most a második babával 32 hetes vagyok, őt másik dokinál fogom szülni, szintén magán rendelésre járok (az előző magánklinikára ment dolgozni). Igaz nem női orvos, de ha nem találsz jó és lelkiismeretes orvost, akkor ajánlom őt! Egy igazi angyal. A terhesgondozás 9 ezer/alaklom, szülésért annyit adsz, amennyit gondolsz!!!

Ő a SOTE II. dolgozik, a kórházról nyilatkozni nem tudok, eddig csak a szülőszobát láttam, mert bevitt a doki. Az nagyon szép, nemrég lett felújítva, tiszta modern. A doki abszolút pártolja a természetes szülést, a gátvédelmet, és nekem is azt mondta, hogy olyan pozícióban szülök, ahogy csak akarok! Vannak 1 ágyas fizetős szobák, és 5 ágyasok. Én is érdeklődtem itt ott, a kórházról és én is hallottam jót is rosszat is, de legalább tudom, hogy a dokim kezei között biztonságban vagyok! :))


Ha érdelek írj privit!

2010. nov. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Sztk. Egyébként ott is járhatsz ugyanahhoz a dokihoz, és nem kell felfogadnod. Én mindig ugyanahhoz az orvoshoz kértem időpontot, s kész. Nem végez több vizsgálatot a magándoki szerintem, mert ugyanazok a kötelező vizsgálatok vannak mindenhol. És ha időpontra mész, várakoznod sem kell. Legalábbis nálunk a 17. kerületi sztk-ban így működött, augusztusban szültem. A kórház a Bajcsy volt, elégedett voltam nagyon az orvosokkal, én alapítványi szobát kértem a gyermekágyas napokra, az is jó volt!
2010. nov. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
szia, elnézést ha olyat írok, amit már írtak. az egyik kommentelő szerintem jól megragadta a lényeget. azt írta, hogy nem merte megkockáztatni, hogy ne tartozzon valakihez, ezért végül szülésznőt fogadott. ez szerintem is van. hiába fogsz sztk-ba járni a végén így is úgy is felkéred, megkéred, de biztosan adsz hálapénzt, vagy honorálod valahogy a szülést. tehát hiába az sztk a szülésért akkor is fogsz fizetni ebben szinte biztos vagyok. én olyan magándokihoz jártam, akivel meg tudtam állapodni. terhesgondozás és szülés együtt 80 000 Ft, megkérdeztem hogyan kéri egyben a végén, vagy a magánrendelésein hivatalosan. nem tudom miért az utóbbit választotta. még számlám is van mindegyikről. neki így volt jó. nem volt hálapénz (SOTE I.)
2010. nov. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Ha az ember sztk-ba jár, nem tudom, miért lenne szinte biztos, hogy fizet a szülésért? Én senkit nem fogadtam fel, és nem is fizettem senkinek, sztk-ba jártam egész terhességem alatt (mondom, egyszer voltam csak magándokinál 3D-n). A szülés után, mikor bejött megnézni a doki, akinél szültem, nagyon szépen megköszöntem, hogy ennyire körültekintő volt, és őszinte mosollyal az arcán mondta, hogy ez a dolga, nagyon szívesen. Nálam ez volt a hála, és nem láttam a dokin, hogy bármit is várt volna, mert ezek után is bejárt hozzám. Nem volt az, hogy levágta, hogy nem kap pénzt, akkor tojik a fejemre. Vannak dokik, akik még tudják, mire esküdtek fel...
2010. dec. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Magándokihoz jártam a 12. hétig, nem voltam vele elégedett. Gondoltam próba-cseresznye, lemegyek az sztk-ba. Rém rendes dokit fogtam ki, időpont van, egyedül hozzá járok. Minden nap van rendelés, ha bármi sürgős lenne, mehetnék. Vizsgálati eredményekért nem kell külön szaladgálni, mindent a doki kap, köv. alkalommal a kezében van az összes leletem. Mivel nagyon bejött, felkértük a szüléshez.
2010. dec. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szívem szerint a Péterfybe mentem volna. Nagyon sokat dilemmáztam, ugyanis Vácon lakom és nem akarok itt szülni, de az észszerűség ezt diktálja.

Én mindigis a Péterfybe jártam nőgyógyászhoz, és oda járok szonográfushoz. Sokkal jobban bízom bennük, mint a váciakban.

Először SZTK-ba jártam, majd 20 hetesen magándokihoz. Az SZTK-ban mindig nagyon mogorvák egy ősrégi UH berendezéssel...

Amúgy a Péterfy híresen jó a szülészetéről!!


Üdv: 26 hetes km.

2010. dec. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Utolsó, kihez jársz a Péterfyben?
2010. dec. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!