Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhesgondozás/szülés: magánor...

Terhesgondozás/szülés: magánorvos vagy sztk? Az örök kérdés.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyen témájú kérdés van, végigolvastam rengeteget, de valahogy egy csomó megválaszolatlan kérdésem maradt, így azt gondoltam, egybe sűrítem az egészet. Köszönöm mindazoknak, akik hajlandók végigolvasni, és még válaszolni is :)


Tehát. Most tervezzük a párommal a babát, és elég sürgősen nőgyógyászt kellene keresnem, mert a "régi" elment szülni. Az igaz, hogy maga a szülés még messze van, de dokit már most kellene választanom. Ahogy én látom, a magándokinak és az sztk-nak is megvannak a maguk előnyei-hátrányai.


Magándoki

Előny: Akár délutáni-esti rendelés, fix időpontok, nem kell várni, így simán lehet terhesség mellett dolgozni. Személyes kontaktus ugyanazzal a dokival, fel lehet tenni a kérdéseket, talán jobban figyelembe veszi a kismami személyes igényeit. Több vizsgálatot végez, mint az sztk.

Hátrány: Gondolom nem is kell mondanom, az anyagiak. Pesti vagyok, 1 magánrendelés 8-10e Ft, plusz a szülés 100e körül.


Sztk:

Előny: Ingyenes.

Hátrány: Nincs saját orvosod, ki tudja éppen kihez kerülsz, kevés időt szakítanak rád, nem biztos hogy minden kérdésedet fel tudod tenni. Sokat kell várni, akár órákat is, ami munka mellett nehéz. Ha szerencséd van, szülésnél jó ügyeletest fogsz ki, ha nincs szerencséd, akkor...


Kedves Kismamik, Anyák, jól látom a helyzetet? És mit csináljak? :) Nem tudok dönteni, párom sem nagyon tud segíteni. Egyelőre azt sem tudom, mi alapján válasszak dokit, ha választok. Melyik kórházban érdemes szülni? Kinek mi a tapasztalata? Érdemes szülésznőt (is) fogadni? Ráadásul megtetézi a dolgot, hogy szívem szerint női nőgyógyászhoz mennék, de gondolom ez már túl nagy kérés... :)


Kérlek Benneteket, írjátok le nekem a Ti történeteteket, hadd tanuljak belőle, dokik, kórházak, árak, minden érdekel :)

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is!


Egy leendő anyuka


2010. nov. 30. 11:37
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

11.53!

Én is tb-i vagyok,és azt hiszem,hogy pont az ellentéted...Én a kórházba csak beutalókért járok,de ennyi pont elég is belőle. 3-ből 2-szer annyira bunkó volt a doki(mondom,egy beutalónál),hogy majdnem bőgve jöttem ki tőle.

A saját dokim pedig azt hiszem az,akiről írtad a 3d uh-s élményeket. Max 10 percet vártam nála eddig mindig, de ez is azért volt,mert nem rak ki,ahogy megcsinálta a vizsgálatot,hanem hagy "kibontakozni"aggódós anyukának pedig általában sok kérdése van:D Első alkalomtól kezdve nagyon kedves, a férjemet is szívesen látja a vizsgálóban, uh mérések közben pedig mutogat és magyaráz...Én elégedett vagyok vele teljesen...SZóval ez is olyan mindkét oldalról,hogy embere válogatja,hogy kinek mi a jó.

Bennem és a családomban fel sem merült kezdetektől fogva,hogy ne magánrendelőbe járjak,és választott orvosom legyen...Lehet sznobság,de nekem/nekünk ez ad biztonságérzetet...

2010. nov. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

11:56-os magándokis vagyok.

A ÁEK-be járok, (volt Honvéd, Máv), oda tartozik a dokim, ott fogok szülni is. Amikor benn kellett feküdnöm, maximálisan elégedett voltam a kórházzal, a nővérekkel, a többi dokival is.

2010. nov. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
11.53as vagyok. Lám, éppen erről beszéltem :) Nem csak sztk-magánorvos kérdésben lehet szöges ellentét, de még ugyanabban a városban, ugyan azoknál a dokiknál :) És éppen ezt írtam, hogy ha valakinek az a megnyugtató, hogy egy doki foglalkozik Vele, akkor szíve joga azt választani. Nincs is ezzel semmi baj :) Ha én is úgy jártam volna, mint Te a tatabányai sztk-val, biztos egy pillanatig nem gondolkodok azon, hogy magándokit válasszak. Amúgy a 3D-n egyáltalán nem volt bunkó a doki, nekem is mindent gyönyörűen elmagyarázott, csak én 13ezer forintért kicsit többet vártam volna. Ja, és még a vizsgálatról a DVD-t is megkaptuk. Csak nálam 13ezer forint ezért rengeteg. Pedig nem vagyunk csórók. Szóval kinek ez, kinek az :)
2010. nov. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Én is a Péterfyben fogok szülni sztk-ra.:)Te miféle rosszakat hallottál...én csak jót.Állítólag remek szülésznők vannak és az orvosok is jók.Előzőleg magánkórházban szültem, és most úgy gondolom, hogy feleslegesen adtam ki annyi pénzt.A rendeléseken most is figyelnek rám, körültekintőek, alaposak...
2010. nov. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Szia '12:22"-es :) Péterfyben orvosokról nem hallottam rosszat, csak a csecsemősökről, meg egy-két szülésznőről, és főleg a kórházban uralkodó állapotokról (nem igazán tiszta szobák, nem higiénikus fürdő, stb.) De személyes tapasztalatom még nincs.
2010. nov. 30. 12:26
 16/33 anonim ***** válasza:
12.22 vagyok.A csecsemősökről én is hallottam, hogy nem a legkedvesebbek, de második babám, úgyhogy valahogy átvészeljük.Mikor szülsz?Írhatok privit?
2010. nov. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Szia!11:52-es vagyok! Nem Budapesten szültem hanem Kistarcsán!Na ott aztán minden szép!A szülőszobák a vajúdó!Én ott még tv-t is néztem!:D Én alapítványi szobában voltam!Na az is nagyon jó volt!Hűtő,mikró,tv!Külön wc és zuhanyzó!Nagyon szép volt!Nem olyan ahol a vakolat mállik a falról!De viszont a 6ágyas szobák...hát....semmi pénzért!A közös wc és zuhanyzó meg nem egy leány álom!ezért is választottam a 2ágyas alapítványi szobát!
2010. nov. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Én is sokat évődtem ezen. Sztk-ban kezdtem, aztán kerestem magándokit. 20 hetesen mentem a magándokihoz, de mivel nem kerületbeli voltam nála, nem írhatott beutalót... szóval sztk-ba kell mennem a beutalóért. így úgy voltam vele, hogy akkor marad az sztk. Az sztk-ban viszont végig ugyanahhoz a dr-hoz járok, időpontot kell kérni, és 10 percnél többet még sosem várakoztam, és van nap, hogy este 8-ig rendel a doki. Sztk-ban pénzt még nem adtam neki, majd egyszer...

A magándoki három dologgal volt "több", mint az sztk:

- ő ultrahangozott, és konkrétan elmondta h mit figyel, mit lát

- felírt vastablettát (van olyan sztk-s aki előre kilír, de az én sztk-s dokim nem olyan)

- úgy éreztem, hogy kérdezgethetem, és ezermillió dolgot megkérdeztem, és amikor végeztem, láttam h a váróban feltorlódtak a kismamák miattam...

XI.ker, Szent Imre.

2010. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Ja, a szent imre igényes környezet, az orvosok közt szinte nincs "rossz". Egyedül azt hallottam negatívat, hogy a csecsemősök csak akkor segítenek, ha adsz pénzt nekik. Az apa nem mehet be a csecsemőosztályra, csak ablakon keresztül láthatja a babát, de ha fogadsz csecsemőst, akkor beöltözve ő is bemehet.
2010. nov. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Én egy vidéki kisvárosban élek. Nekem fogadott orvosom volt, mert úgy voltam vele, hogy ne turkáljon bennem mindig más, meg amiket írtál is, hogy azért mégis jobban odafigyel egy fogadott doki.

Nálunk 5 ezer volt egy vizsgálat, havonta kellett menni, az utolsó hónapban kétszer. 40 ezer volt a szülés, ezt ő megmondta előre, hogy ennyi lesz.

Az orvosválasztásomat befolyásolta hogy szakmailag milyen a doki, de az hogy emberileg milyen. Nálunk pl van egy nagyon jó szakember, de egy akkora bunkó, hogy hozzá biztos hogy nem mentem volna, akármennyire jó orvos.

(női nőgyógyász nálunk nincs, ha lett volna, azt hiszem őt választottam volna)

Szülésznőt nem fogadtam, szerencsére egy kedves nőt fogtam ki.

2010. nov. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!