Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után mennyi...

Császármetszés után mennyi ideig tartott a felépülés? Tényleg tovább tart a hüvelyi szülésnél?

Figyelt kérdés
Nem szültem(még)hüvelyen,első babám császárral született. Úgy halottam hogy császár után nehezebb a felépülés. Én meg sem éreztem hogy felvágták a hasam. Nem azt mondom hogy nem fájt,de csak 2-3napig volt rossz,a kórházban. Mikor hazamentünk már szinte alig éreztem. Azóta sincs,és nem is volt gond. 13hónapja.
2011. ápr. 3. 00:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát én a hüvelyi szüléses barátnőim közül többtől hallottam még hetek múlva is, hogy rossz, meg volt aki pár hónap múlva mondta, hogy a szex, az egyáltalán nem olyan, mint előtte volt rosszabb. Én nem bánom, hogy kimaradtam belőle.
2011. ápr. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én császárral szültem, kb. egy hétig fájt jobban a mozgás, elsô pár napba elég durván, de algopyrinnel azért ki lehetett bírni. A szoptatáskor való méhösszehúzódásokkor viszont sokáig csillagokat láttam. Hasam alja a vágásnál (ami már alig látszik) úgy fél évig volt zsibbadtabb.

Viszont "hab a tortán", hogy utána trombózist kaptam: 2 hét intenzív, 1 év injekció és gumiharisnya - úgyhogy ha úgy tetszik még most is lábadozom. :(((

-- 8 hós anyuka

2011. ápr. 3. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én 2 hétig csak vánszorogtam mint egy zombi, a simán szültek meg 2 órával a szülés után a folyosón futkosva viháncoltak, szóval tényleg.
2011. ápr. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én császár utáni másnap törökülésban szoptattam,6 napos volt a babám már sétáltunk az utcán!Hozzáteszem,hogy volt már hasi műtétem így tudtam mire számítsak,de én nagyon hamar felépültem.
2011. ápr. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 kisnita ***** válasza:

Császárral szültem, semmi bajom nem volt. Egy ici-pici izomláz szerű érzésem volt, de ez is csak az első nap. Lehet, hogy az orvos volt nagyon ügyes és azért nem fájt, de még fájdalomcsillapítót sem kértem. Egyedül a varratszedés volt kellemetlen.

Volt két szobatársam (ők is császárosok) az egyik nagyon sok vért vesztett a vajúdás alatt mert korán vált le a lepénye, már nem volt idő érzéstelenítésre ezért altatták, 2 napig azt se tudtam hol van, felállt elment wc-re és össze esett :S A másiknak a feje fájt nagyon, őt is altatták (előtte többször is megszúrták, de nem zsibbadt el) és mondták is, hogy ez az altatás mellékhatása. Nagyon sajnáltam őket és amiben tudtam segítettem nekik.

A gátsebes kismamák elég ramatyul néztek ki:S Ülni nem nagyon tudtak, menni is csak terpeszben. :S Nem irigyeltem őket.

Szerintem attól is függ, hogy hogy fogod fel mert minden fejben dől el. Én annyira boldog voltam, hogy végre megvan a baba (3 nap vajúdás után), hogy semmi nem tudta elvenni a jókedvem. Biztos, hogy közrejátszott abban, hogy nem éreztem fájdalmat. De olyat is hallottam már, hogy műtét közben elvágnak idegeket és ezért van aki nem érez fájdalmat sőt utána még hónapokig-évekig érzékelten lesz az a terület. Nekem is egy kis helyen még érzéketlen a hasam pedig már 20 hónapja történt a császárom. Na meg azért az is számít, hogy ki mennyire bírja a fájdalmat. Én azt hittem nagyon nem fogom bírni a vajúdást mert még lány koromban a mensitől is úgy szenvedtem, hogy sokszor az ügyeletes orvost kellett hívni, egy csomószor hazaküldtek suliból mert összeestem órán, stb. Nem mondom, hogy jól bírtam a vajúdást, bár az első nap még viccelődni is volt erőm, de a 2. zselé után úgy bedurvultak a fájások, hogy azt hittem ott halok meg.

Azt szokták mondani, hogy a sürgősségi császárnál 2x szenvednek a nők előtte és utána. Hát én csak előtte szenvedtem, igaz akkor jó sokat, de ami utána következett azt nem nevezném szenvedésnek.

2011. ápr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát ebben én sem tudok érdemben hozzászólni. Én is császárral szültem, 4. napon már hazaengedtek, mert már tudtam normálisan járni, kelni. Nekem kb. 1 hétig volt rossz felkelni az ágyból, de onnan már minden rendben ment. 3. nap én is ülve szoptattam. A szexuális életünk jobb, mint előtte, pedig a fiúnk velünk van egy szobában.


Sógornőm 5 hónappal később szült hüvelyi úton, 1 hónap után még leülni sem tudott, állva evett, annyira fájt a gátvarrása... Mondta is, szerencsésebb vagyok a császárral... Szexuális életük azóta 0, pedig már 13 hónapos a gyerkőc, sosem aludt velük, de neki nagyon rossz, így nem "engedi".

2011. ápr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves 5:16-os válaszoló!

Erős testalkatú vagy és eresek a lábaid!

Bocsánat az offért!

2011. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves 22:08! Ezt vajon honnan látod?! :) Valamennyi plusszom van, de a lábaim egyáltalán nem eresek. A családban meg senkinek sem volt trombózisa vagy érszûkülete. Ezért nem is nézték, kell-e vérhigítót adni. Sok kórházban nézik terhesgondozáskor vagy szülés elôtt vagy automatikusan adnak pár napig. De mûtétekhez - pl. epemûtét, fekvôs lábtörés - mindenhol adnak, császárhoz meg nem... Egy másik fórumban azt olvastam, hogy valahol csak azóta adnak, mióta 2 kismama meghalt tüdôembóliában... Ahol én feküdtem az intenzíven a nôvérke azt mondta, én vagyok a harmadik kismama a hónapban. Lehet, ez még mindig olcsóbb, mint szurizni mindenkit.

Mindenesetre most kampányolok :), hogy aki ezt olvassa kismama, kérdezzen rá az orvosánál, beszéljék meg. Mert én sem császárra készültem és nem olvastam utána, a tájékoztatás meg teljesen kimaradt (gondolom, mivel nem viszeresek a lábaim).

2011. ápr. 4. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
én iszonyat sokat szenvedtem pedig nem vagyok kényes, 40 fokos lázam lwett másnap és elgennyesedett a sebem mert nyár közepén nem kötötték át, 3 honapig váladékozott, itthon kezeltem mire beforrt, nagyon ronda lett, a felépülés ha ez nem lett volna kb 8-10 nap, akkor már egész jol mozogtam.. az elsö pár nap nagyon rossz volt, a felkelés föleg..
2011. ápr. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már hasi műtétem és azon keresztül hosszában történt most is a vágás. Kb.30 cm-es vágás lett újra a hasamon, de nem volt időm a saját sebeimet nyalogatni mert a babát odaadták éjszaka még kocsija sem volt mert telt ház miatt nem jutott neki betették mellém az ágyba és ott hagyták. Ettől kezdve miatta kénytelen voltam mozogni. Hamar felépültem, mindenki csodálat is.
2011. ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!