Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet az, hogy vannak...

Hogy lehet az, hogy vannak babák akik már 1hósan átalusszák az éjszakákat?

Figyelt kérdés
engem úgy szokott idegesíteni,amikor azt hallom anyukáktól,hogy már pár hetesen végig alusszák az éjszakákat. Nem tudom,hogy ők mit csinálnak a gyerekeikkel,hogy ezt el tudták érni,de nagyon irigylem őket..!!
2011. máj. 30. 16:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Az én babám születésétől 6hós koráig egyszer maximum kétszer kelt fel enni,onnantól viszont nagyon gyakran.Nemsokára két éves lesz de még mindig többször felkel inni!
2011. máj. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Kisfiam ma éjjel lesz 4 hetes. Eddig minden éjjel felkelt 1-szer, de most arra ébredtem, hogy tele vannak a cicik tejjel, és akkor láttam, hogy majdnem 5 óra. Szóval ez volt az első átaludt éjszaka. Na, de nem akarom elkiabálni!
2011. máj. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Babafüggő tényleg. Én sem csináltam semmit a lányommal, egyszerűen elaludt este, és reggel kelt...:)

Mondjuk ő azzal idegelt ki, hogy egész nap üvöltött. Úgyhogy lefárasztotta magát, és persze engem is, így még szerencse, hogy este kipihenhettük az egész napos ordítást.

2011. máj. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

úgy látom ma azok vannak többségben akiknél átalusszák az éjjeleket a babák.

Ha csak egyszer kelne fel azzal én is ki lennék békülve.

2011. máj. 30. 20:31
 15/25 anonim ***** válasza:
Igen, a gyerektől függ! Én is a szerencsések közé tartozom,kislányom aludt mint a bunda,gyarapodott rendesen,nem ébresztettem fel etetni,nem volt hasfájós sem. 1-1 alkalommal fájdult meg a pocija,de megoldottuk Infacollal,vagy Mecsek Baby teával. Egy Tünemény,a mai napig imád tentézni,hurcolja a tentepárnáit:) Mióta a kiságyat lecseréltük viszont köztünk köt ki éjszakánként,ha nincs erőnk visszavinni az ágyába,akkor köztünk ébred:)
2011. máj. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Ikreim vannak,6 hetes koruktól alszanak éjszaka.Most másfél évesek,és egész végig azon idegesítettek mások,hogy azt mondogatták,hogy lesz ez még másképp is.


Igazából nem ezért írtam,hanem azért,mert szeretném elismerésemet kifejezni Neked kérdező,és mind az összes anyukának,aki éjszakázik a babájával,minden elismerésem a Tiétek!!Igazából ilyenkor mutatkozik meg a töretlen anyai szeretet és tűréshatár,és azt gondolom,hogy ez a legnehezebb része az egész babagondozásnak-nevelésnek.Nekem nem volt benne részem(remélem már nem is lesz),de én tuti nem bírtam volna idegekkel!

2011. máj. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Sokszor kelő baba anyukája jelen! :)

1 éves a fiam, sokat cicizik még, együtt alszunk, és eddig egyszer történt meg, hogy este 9 és reggel 5 között nem ébredt fel, meg is lepődtem.

Amúgy minimum háromszor, de inkább 5-6-sok alkalommal nyüszög ciciért, már nem is nézem az órát. Mondjuk sétálni vele, ringatni, ilyeneket sosem kellett, úgyhogy különösebben nem is zavar a dolog, mert van hogy fel sem ébredek, csak félálomban húzom fel a pólómat vagy teszem át a másik oldalamra. És így legalább tudom hason fekve aludni, nem feszülnek a cicik hajnalra sem. :) Mindennek van előnye.


Az mondjuk valószínű, hogy azok a babák "jobban" alszanak, akik külön szobában, spártai körülmények között vannak tartva, mert pár hét alatt megtanulják, hogy kár a gőzért, hiába sírnak, nem jön a segítség, anya nem válaszol - de szerintem ez nem éppen jó megoldás.

2011. máj. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Ugyan,ez butaság,attól hogy külön szobában van a baba még korántsem jelent "spártai körülményeket",és főleg nem azt,hogy ha sír,akkor hagyják sírni,és nem is mennek be hozzá.Ennyi erővel a te módszeredre is lehetne rondát írni.Gondolkozz.
2011. máj. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

az én babám, ha nem is egy hónaposan, de 6 hetes korától alussza át az éjszakát.

ez nem csak a nevelés függvénye. a babáknak át kell állniuk arra, hogy vannak nappalok/éjszakák. ezek biológiai folyamatok következménye. ugyanannyira egyedi, hogy mikor sikerül átállni nekik, mint ahogy minden baba máskor tanul meg járni/beszélni.

de azért ha segít, leírom, hogy mi hogy csináltuk:

este az utolsó etetésig velünk van (8-9 óra), aztán ha még nem álmos, játszunk vele egy kicsit és utána tesszük az ágyába (külön szoba). az első hetekben ha nem tudott aludni, mellé feküdtünk, hol én, hol a férjem. aztán fokozatosan egyre többet és többet tudott aludni éjszaka. nappal is kiegyensúlyozott, ritkán sír.

2011. máj. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
és nem azért sír ritkán, mert "belenyugodott" :)) ez érdekes megközelítés volt
2011. máj. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!