Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés vagy egyedül a...

Apás szülés vagy egyedül a jobb? (tapasztalatok)? Baba-mama szoba vagy csak szoptatni hozzák be és este "pihenhetsz " a kórházban?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 12:07
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

Apás szülés, már csak a párod miatt is, az én párom azt mondja, élete legszebb élménye volt, egyáltalán nem érdekelte a vér, és semmi egyéb látványosság, elvágta a köldökzsinort, s mikor ment a fürdetést nézni akaratlanul is látott mindent, de azt mondja egyáltalán nem úgy nézett rá...

Fehérváron szültem, ott csak baba-mama szoba van, s csak szülés utáni első este viszik el a babát... abból a szempontból jó, hogy megszokod a picit, nem lesz újdonság mikor hazaviszed ( lesz elég más dolog amit szokni kell), viszont engem stresszelt, hogy az én kislányom állandóan sírt, a másik két szobatársam babája meg aludt mint a bunda.. ennyiből rossz volt, azt mondom, ha éjjelre elvitték volna őket, akkor lett volna tökéletes, mert így a 3 éjjel nem aludtam 6 órát...

2011. júl. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

Első törpénél apás szülés volt. Legszívesebben kivágtam volna az ablakon drága párom, csak szenvelgett, nem való ő a kórházba...

Baba-mama szobák voltak csak, a szobatársak száma változott. 6ágyas szobában voltam, mint a 3napos vizihulla, pihenni minek alapon a csecsemősök se segítettek, hogy figyelnek a babádra stb.

Második kicsi másik kórház.

Apa nélkül szültem, mert 1,5óra a kórház a kicsi 2óra alatt lett meg, és nagyon nagyon jó volt egyedül.

4ágyas szobában voltam, baba-mama az is. De ott ha akartam volna a csecsemőre beadhattam volna a kicsit, és csak szoptatni hozom ki. Végig együtt voltunk a kötelező vizitet és fürdetést leszámítva.

2011. júl. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

Szia!

Apás szülésünk volt. Eleinte nem akarta, nagy nehezen rábeszéltem, hogy jöjjön be, nem is kell odanéznie, csak a kezét szeretném közben fogni. A végén majdnem szemben állt velem, és közvetítette a történéseket NEKEM!!! Ő, aki egyszerre csak egy dologra képes koncentrálni, beszélt hozzám, fényképezett (hmm... vannak nem publikus képeink...) és még a köldökzsinórt is elvágta! Két nap múlva pedig közölte, hogy milyen kár, hogy nem volt nála videókamera!

Baba-mama szoba: Salgótarjánban szültem, itt csak baba-mama szoba van. Akkor viszik el a babát, amikor éppen valamilyen vizsgálat van, illetve fürdetéskor. De ha az éjszaka közepén hallják, hogy az istennek sem tudod megnyugtatni a picit, jönnek és segítenek!

2011. júl. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:

Apás szülés. Baba-mama szoba.

Mert: a választás lehetősége megvan mindkettőnél. Apuka kimehet, ha nem bírja. és te is leadhatod a babát és pihenhetsz, ha rosszul vagy, fáradt vagy stb. persze a szobatársak babái lehet, hogy sírni fognak, de én idegen helyen amúgy sem alszom jól.

2011. júl. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
Ez nálunk nem volt kérdés,még orvost is úgy választottunk aki,minden vizsgálatnál természetesnek vette hogy apuka is részt vesz,neki mutogatott lelkesen az orvos,magyarázta mi micsoda.Sajnos viszont azt előre tudtuk,hogy programozott császár lesz,de amennyire lehetett ebben ugyanúgy részt vett a férjem(a műtőbe nem jöhetett,egy üvegajtón át nézte)a szülőszobában amíg lefolytak az infúziók,előkészítettek ott volt,aztán ő kapta meg a babát és végig fotózta az ellátást,fürdetést.Szóval még így is meghatározó pozitív közös élményünk lett! Azzal tisztában vagyok hogy ez egész más élmény,és jóval rövidebb mint egy hüvelyi szülés,de ugyanolyan extázisban volt,és izgult értünk.Elméletben ha sima szülés lett volna is velem lett volna(de ugye ez csak elmélet)de állítja :)Nekem jó volt hogy ott volt,mert valamennyire oldotta a műtéttől való rettegésem.két alkalommal éltük át. Mindkétszer babás szobában voltam(első nap amíg nem kelhettem fel a csecsemősök gondozták,nekem csak szoptatni "kellett",második naptól már én.Nekem nem volt fáradtság,egyrészt már nagyon babázhatnékom volt(9 hónap után) másrészt mindkét babám evett----aludt----evett----aludt szóval viszonylag sokat pihentem,vagy gyönyörködtem bennük.És a nővérek maximálisan bármiben segítettek,kedvesek voltak.jó babavárást kívánok!egy 3 éves és egy 8 hónapos fiúk anyukája
2011. júl. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
Nálunk bent volt a férjem végig a köldökzsinórt is ő vágta el.mondjuk nem is tudtam volna lebeszélni,hogy ott legyen,nagyon bent szeretett volna lenni.Furcsa én először nem igazán akartam de nem bántam meg,hogy igy döntöttem.Sokat vajúdtam és nagyon fájdalmas volt.Ha ő nincs velem nem is tudom mihez kezedek.Rengetegett segitett nélküle nem tudtam volna végig csinálni.Nálunk a baba egész nap veled lehetett de le is adhattad ugyanigy éjszaka is.Mi éjszakára leadtuk a csajokkal igy legalább tudtunk kicsit aludni:)
2011. júl. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
Nekem egyértelműen apás szülés. Mikor bementünk reszkettem a félelemtől, ez csak akkor lett jobb mikor végre ő is bent volt. És szintén egyértelműen baba-mama szoba. Én csak azért nem tudtam pihenni mert folyamatosan jöttek a látogatók :) Amikor meg nem, akkor vagy szoptattam, vagy összebújva aludtunk a babámmal és szagoltam az illatos újszülött fejét :)
2011. júl. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
Mi első perctől fogva tudtuk hogy apás szülés lesz.Végül is császároztak a férjem is bent volt a műtőbe,és nagyon megnyugtató volt.Én sima szobába voltam,de azt hallottam hogy aki vip szobában volt azzal nem nagyon foglalkoztak.A pihenés meg,otthon is csak neked kell ellátni a babádat.Ez nem kritika csak egy vélemény.Jó babázást.:)
2011. júl. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
apás szülés, baba mama szobna mind a 2x, egyértelmű
2011. júl. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
23%
El sem tudtam volna képzelni Apa nélkül a szülést. Semmi véreset nem látott. Csak is baba-mama szoba, én már szülés után azonnal rimánkodtam, hogy ne vegyék el tőlem. Különben hogy lesz tejecske? És nem azért szültem gyereket, hogy más legyen vele!!! És az anyaság szerény véleményem szerint lemondással, fáradtsággal jár. Három gyerekes anya
2011. júl. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!