Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés vagy egyedül a...

Apás szülés vagy egyedül a jobb? (tapasztalatok)? Baba-mama szoba vagy csak szoptatni hozzák be és este "pihenhetsz " a kórházban?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 12:07
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
73%
Mázlista? Az a lottó-nyertes, legyen igazad, legyen én az. Hidd el nekem is van hitelem, én se tudom lesz-e munkám stb. Nem mázlista vagyok, csak realista. Nem kell mártírkodni azért mert gyereke van az embernek. Ha annyira odavagytok a lemondásért, gyakorlatilag mindent fel lehet fogni úgy: vették egy kiló fehér kenyeret? Jó! Ez esetben lemondtál a barnáról. Mennyire nevezhető lemondásnak ha eleve fehéret akartál?! Érted már? Nézőpont kérdése. Ha úgy érzed valamiről lemondtál, akkor nem vagy boldog. És kellemes babázást viszont nektek is. :)
2011. júl. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Én sok mindenről lemondtam a gyerekek miatt,de örömmel tettem és teszem-



4 gyerekes

2011. júl. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
63%

Mondom én,hogy felesleges elmagyarázni,úgy sem értenéd!!

Itt most nem a fél kiló kenyérről van szó- amúgy,ha benne lennél pl a szegénységben,ahogy az egyik válaszadó,akkor tudnád,hogy fél kiló fehér kenyér helyett inkább 1kg fél barnát fog venni,mert jobban megéri! De Te ezt nem tudhatod! és ezt sem fogjuk megmagyarázni Neked!

Ami pedig azt illeti,a "mázlista" szó nem az anyagiakra vonatkozik,hanem arra,hogy megteheted,hogy pl a nagyszülőkre rábízd a gyereked,elmenj egy kicsit a pároddal... stb. Sokan vagyunk,akik nem ilyen szerencsések,mert vagy messze vannak a testvérek,rokonok...a nagyszülők,vagy elhunytak,vagy csak alkoholisták,a szomszédok dolgoznak,vagy csupán a gyerek bizalmatlan másokkal. Van ilyen- de mi van akkor?

És nem! Aki szeretne elmenni szórakozni- ahogy Te is elmész a pároddal,még ha csak egy sétára is- .... miért ne lenne megérve az anyaságra? Vagy magadból indultál ki?

Én is szeretnék elmenni pl egy jó kis rock-buliba(motoros talira) de nem tehetem meg. Én pl. erről mondtam le: éppen úgy vannak anyagi okai,mint az,hogy senki nem tudná vállalni,hogy arra az időre a gyerekekkel marad. És ez csak egy "luxus" amiről egy ANYA könnyedén képes lemondani! De hiába is írok én itt Neked, a rózsaszín köd eltakarja a valóságot,amiben mi egy néhányan élünk!

Egyikünket sem zavarja,hogy Neked szerencséd van,mert semmiről nem mondtál le-sem az éjszakai alvásról,sem a szabad életről,sem a jólétről... - hanem az a zavaró,hogy nekünk akarod elmagyarázni,hogy valamit elcsináltunk az életünkkel,és hogy semmiről nem kell lemondania egy anyának! Hát,ha az ember nem "mázlista" akkor bizony igazi Anya,ha lemond 1-2.. dologról (legyen az anyagi,vagy érzelmi vagy bármi más) De nem kell,hogy értsd,csak hagy minket békén! Ne akarj semmit bemagyarázni!!

Köszike!

2011. júl. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
49%
Én nem fogok annyi energiát pazarolni rád, hogy regényeket írjak ide. Csak jelzem, hogy én is a többiek mellett vagyok. (Néha bizonyos dolgokról igenis le kell mondani. Ami miatt senki se lesz mártír, de ez tény)
2011. júl. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
84%
Nem fogom még egyszer elmagyarázni a gondolatmenetet, mert úgy látom nem értitek meg, ezért felesleges :) Megjegyzem anyának se volt senkije akire rábízhatná a gyerekeket és mégis. Ha valamiről örömmel mondasz le az lemondás? Örömmel lemondok a kínzókamráról jajj én szegény. Mindegy is, ha sajnálni akarjátok magatokat legyen, de mint említettem nézőpont kérdése.
2011. júl. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
?! kezdem elveszteni a fonalat. kínzókamra?!
2011. júl. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Mondom én,hogy a rózsaszín köd van előtte! :D

Szerintem hagyjuk a csudába! Had éljen boldogan a kis világában!

2011. júl. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Nalunk bent volt apa, es nagyon szep elmeny volt! Es baba-mama szoba. Babot pedig oda sem adtam volna a vilag minden kincseert, pedig minden bajom volt. Az elso ejszaka ugy aludtam, hogy a kezem a kisagyban simogatta ot, es riadtam minden neszre. Vagy talan nem is aludtam, csak oriztem az almat :) Sajnos utana par napra elkerult tolem infuziora es gyomor szondara a neonatologia osztalyra, mar alig vartam, hogy visszakapjam, barmilyen faraszto volt is!
2012. febr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Szia!


A harmadik lányunkat is az apuka jelenléte nélkül szültem meg -intézményen kívüli szülés volt. Babás szobába kértem magam,de csak a 2. nap délutánján lehetett velem. Addig megint a 3 óránkénti etetés,megint letépték a kicsit,ha még mindig evett,amikor véget ért a szoptatásra kijelölt idő... Amint maradhatott velem a szobában,már az éjszakát is Velem töltötte,amint megfürdették,már hozták is az én kis Mütyürkém :-)... Annyira jó vissza emlékezni erre! Kicsit irigy is vagyok a kismamákra! :-D

Újfent csak azt tudom írni,hogy sokkalta rosszabb volt,amikor nem volt velem,nem voltam olyan kipihent,mint mikor velem volt éjjel,ha kellett 20 perccel az után,hogy letettem,már vettem is fel,evett megint... Hülyéül hangzik,de tényleg így van- tényleg kipihentebbnek éreztem magam!!


Mielőbbi könnyű szülést és egészséges kisbabát!!! :-)


Üdv: hajdani 2gyerkőcös 30 hetes- jelenleg 3 lányos :-)

2012. febr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
13%
Érdekesnek találom a gondolatot, hogy újszülött gyerkőcömet idegen asszonyok pátyolgassák napokig, mert anyukája pihenget. Baba-mama szoba 100%, így természetes, nem?
2012. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!