Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki véletlen otthon szült?...

Aki véletlen otthon szült? Megtörölgette a baba szájüregét, orrlyukát? Vagy csak hasára tette a babát és megvárta a mentőket? Ki vágta el a köldökzsinórt?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 17:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van és tervezünk még egyet. Már a 2. olyan gyorsan jött, hogy a doki mondta, ha tervezünk 3.-at akkor ne lepődjek meg ha otthon szülök.

2 óra alatt megvolt mindennel együtt és indított szülés volt.

2011. aug. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egy lányt, akihez nem értek ki időben a mentők, a fia meg rapid módon megszületett. Ők nem csináltak semmit a babával, a feleség nem volt olyan állapotban. A férjének meg remegett végig a keze az idegességtől, nem mert semmihez se nyúlni. A mentősök csináltak meg mindent, amikor megérkeztek.
2011. aug. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A VÉLETLENt én is kiemelném! Pont ez a kérdés. Nem az, hogy augusztusban nincs is hóvihar! De pl. az unokanővérem otthon szült, mert hirtelen jött a gyerkőc, reggel elment wc-re és érezte, hogy ott a baba feje! Gyorsan bement a szobába és a férje vezette le a szülést úgy, hogy a mentősök mondták neki, hogy mit csináljon. Aztán kiérkezett a mentő, a m. autóban vágta el az apuka a köldökzsinórt. De pl. ezt a törölgetős dolgot nem tudom. Kellett vagy nem kellett??? Ennek már 6 éve, már nem kérdezgetek ilyen apróságokat, főleg, h ezer éve nem találkoztunk...


Próbáljatok meg a kérdésre válaszolni, ne OFF-oljatok ha lehet. :-) :-)

2011. aug. 5. 13:58
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Én egy babás forumon olvastam egy anyukát, aki a második gyerekénél kivárta a 10perces fájásokat, utána indultak volna a kórhába, de úgy begyorsultak az események nála, hítvák a mentőt, hogy a szoba közepén megszült- ő irányította a párját. :) Majd a mentősök fejezték be a méhlepényt, stb. De már megvolt a baba mire odaértek.

a 3.babánál már indultak volna időben, de ő méggyorsabb volt, hivták a mentőt- de végül azt a babát a mentőben szülte meg. :)

Szóval vannak villámszülések.

ÉN a második szülésemnél nem értem volna be a kórházba, vagy a kocsiban szültem volna, vagy nem tudom hol?

A dokim reggel mondta, hogy a méhszáj puha, 2ujjnyira nyitva, délután menjek vissza hozzá a kórházba. Mire visszamentünk - 1órára volt a kórház - bő 3ujjyni volt a méhszáj. Fájás nélkül!! Burokrepesztés után 40perc mulva kint volt a baba. Tehát ha nem megyek vissza délután, és esetleg otthon reped meg a burok, akkor tutira nem érek be!

Én sem szerettem volna otthon, vagy a kocsiban szülni- szerencsém volt.

2011. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok


azt sajnos nem tudom, okoztam-e gátrepedést szegény anyukámnál, de talán nem, vagy csak minimálisat, mert azt mondta, hogy 10 perc alatt kibújtam, könnyen és simán.

2011. aug. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
én a másodikkal mentőt kellett hogy hívjak. még 4 hét lett volna de a semmiből olyan hirtelen lettek 5 percesek, hogy féltem ottmaradunk doki meg segítség nélkül, ezért inkább hívtunk mentőt. Beértünk ,de onnan már nagyon hamar meglett.
2011. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
85%

Először is: VAN véletlen otthon szülés, vannak gyors babák.

Másodszor: nincs ugyan saját élményem, de a köldökzsinór átvágása NEM felesleges. Addig nem szabad elvágni, amíg pulzál, mert addig kap vért a baba, utána viszont nem, ellenben veszít vért. De emiatt nem kell aggódnod, mert ha nem ér oda a mentő, akkor is kapcsolatban lesztek a mentős központtal, ahol megmondják majd mit és mikor csináljatok. Tényleg nem beleszólni akarok, mert nem otthon szültem, de olvastam pár választ amik nem fedik a valóságot és segíteni szeretnék.

Egy csecsemős nővér

2011. aug. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Kedves csecsemős nővér!

Elmondanád a száj, orr tisztítását is? Azzal is meg lehet várni a mentőket? Vagy csak akkor kell tisztítani, ha nem sír fel? A neten semmi információ nincs erről, pedig nem ártana a kismamáknak ezzel is tisztában lenni, nem?

(Mondjuk ha 10 perccel a szülés után jön ki a mentő, akkor mi a teendő abban a 10 percben????)

2011. aug. 7. 15:21
 19/21 anonim ***** válasza:

Tulajdonképp nem kell tisztítanod a száját, orrát, mert azt le szokták szívni a kórházban. Olyan alaposan otthon nem tudnánk megoldani, mert én pl nem tartok szondát a retikülömben :) Ha nem sír fel, akkor addig nincs baj, amíg a köldöke pulzál, mert addig kapja az oxigénes vért a méhlepényen keresztül. Elhiszem, hogy szeretnél minél jobban felkészülni, de nem hiszem, hogy nyugodt leszel, teljesen ezzel kapcsolatban, még akkor sem, ha varázsütésre mentőssé, szülésszé válsz. Mindig félti az ember a saját gyerekét és tudni akarja hogy segíthet rajta. A mentő is és a telefon másik végén levő mentős, hölgyemény/úr is a segítségedre lesz, ha ilyen helyzetbe került. Ha nem sír fel és lilul akkor nem sokat tehetsz tárgyi feltételek hiányában. Persze, használhatod az orrszívó porszívót, de azzal is "csak" az orrából tudod leszívni a trutyit.

Átérzem, hogy félsz, szülés előtt én is a szülészet és a sürgősségi betegellátás könyvvel aludtam. :D

2011. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
86%

én otthon szültem, igaz, direkt, de talán tudok segíteni.

az orrban-szájban lehet még magzatvíz, mindenféle testnedvek, ami esetleg akadályozhatja a picit a levegővétel során. ennek eltávolítására lehet használni egyszerű mezei szemcseppentőt is, azzal kiszippantható, de pl. az én bábám megoldotta annyival - és érzékenyebb gyomrúak most NE olvassanak tovább - hogy kiszippantotta a szájával, és kiköpte egy papírtörlőbe. gondolom a saját gyermekednél, vészhelyzet esetén ez nem fog gondot okozni. ők csak megelőzésképpen csinálják ezt, egyébként a babák többsége kiköhögi, kiprüszköli, de van, hogy mire átpréselődik mindenhol úgymond, nem is marad semmi zavaró folyadék.

a köldökzsinór nem sürgős, maradhat átvágatlanul, a lényeg, hogy a baba alacsonyabban legyen, mint a Te szíved, nehogy a vér visszafolyjon beléd a gravitációnak köszönhetően. jó darabig pulzál még, majd ez magától abbamarad, és keletkezik egy kékes gyűrű, onnantól feléd láthatóan elhal, a baba felé rózsaszín, élő marad a zsinór. de addigra akkor is kiér a mentő, ha a Himaláján szülsz:)

sok boldogságot, jó egészséget kívánok, és ne izgulj!

2011. aug. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!