Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon fáj a szülés? Konkrétan...

Nagyon fáj a szülés? Konkrétan a fájdalom erősségére vagyok kíváncsi, nem arra hogy utána a gyerek látványa midnent kárpótol.

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 19:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

tényleg nagyon fáj, DE csak 1,5 percig majd 2-3 perc szünet és ezt mindenki elfelejti....


abban a 2-3 percben smemit nem érzel, lehet mindent csinálni...aztán jön a következő 1,5 perc ami pokol és levegőt sem kapsz majd érzed hogy gyengül a fájdalom és újabb 2-3 perc szünet :)

2011. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülésembe azt hittem belehalok,pedig nem vagyok egy hisztis fajta.

Alig tágultam, doki-szülésznő felváltva tágított kézzel+oxitocyn.

No komment.

Ezek után peremes méhszájjal kellett nyomnom, ami persze rászorult a baba fejér, 50-es lett a szívhangja.

A doki azt mondta,ha nem csinál valamit elebszítjük a kicsit.

Persze ordítottam, hogy amit kell csinálja, de gyorsan.

KÉZZEL tépte szét a méhszájat, érzéstelenítő nélkül. A hüvelyem is szétrepedt.

A kicsit így ki tudtam nyomni, de addigra már vagy 15-en voltak a szobában.

Később a doki bevallotta, hogy nem sok sanszot látott, nem hitte volna, hogy ezek után végig csinálom.


A második babám ezek ellenére 14 hónapra jött :)

Másfél órás, gyönyörű, végigröhögős szülés volt. Ugyan azzal a dokival-szülésznővel.

És ez tényleg nem fájt!

Nem tudom, hogy miért,hogyan, de így volt.

2011. aug. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé fáj, de el lehet viselni, önuralom az kell hozzá, ha méltósággal akarod végigcsinálni.

Én mindkét szülésemnél a végénél már remegtem a fájdalomtól, de egyszer csak vége, és az viszont baromi nagy megkönnyebbülés! És nem csak az okozott örömet pl. nekem, h kint van a baba, hanem hogy vége a szenvedésnek.

2011. aug. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
95%

Orultem volna csak a mensi gorcsnek 100x... En lehet, hogy hibasan lettem osszerakva...

amig csak a bizonyos eros mensis gorcsoket ereztem, hat fajt rendesen, de meg azt kibirtam. Aztan a gerincemben egy ideg kezdett el fajni leirhatatlanul minden egyes fajasnal ugy, hogy mar elore rettegtem a kovetkezotol.

Es hogy a szules nem olyan borzalmas? Hat elmondanam, hogy tobb mint 4 oran keresztul tartott a kitolasi szakasz, 2 centi valasztotta el a babamat a kulvilagtol, de ereztem, hogy nem mozdul! Hja, tolofajas... amikor elmult az eda hatasa, hogy na mindjart vege, mar csak nyomni kell, haaaat, nekem csak az az egy nyomorult rettenetes idegfajdalom tert vissza, nem ereztem az ingert, hogy nyomnom kene, csak azt, hogy szegeny kisbabam viszont dolgozik, jonne ki. De az a hihetetlen, visszatarthatatlan inger, amirol mindenki beszamol, haaaat az nalam nem jott el. Fogoval segitettek vegul... kis hijan csaszar lett.


De mondom, en szerintem hibasan vagyok osszerakva.


Viszont nyugodj meg, azert en mar a kovetkezon gondolkodom :) Van EDA, ami egy isteni talalmany. Miutan azt beadtak, mar nevettem :)

2011. aug. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Már előttem leírták a lényeget. Csak annyit tennék hozzá, hogy nem fáj jobban, mint egy iszonyatos fogfájás, sőt, nekem az 1000x rosszabb volt. Persze teljesen más jellegű fájdalomról van szó, de inkább a szülés!!

2 éves kisfiú anyukája + 38+0 km.

Azért nem mondom, hogy most nem félek, sőőőőőt !!!!!! :)

2011. aug. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák, van, aki üvölt a fájdalomtól, más pedig nem. Fáj, fáj, de én sokkal rosszabbra számítottam. Bár nekem nagyon gyorsan ment.
2011. aug. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 klixa ***** válasza:
45%
nincs ehhez hasonló más fájdalom! Iszonyú erős, leszakad a derekad közben. De semmihez sem lehet hasonlítani. Fáj! Készülj fel! Aki azt mondja, hogy nem, és kibírható, az hazudik... Én szülés közben visszacsináltam volna az egészet, annyira fájt! Azt hittem, hogy nem is élem túl... Persze lehet, az én fájdalomküszöböm túl kicsi.
2011. aug. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
12:31 vagyok. Kedden szültem egy 4 kg feletti gyönyörű kislányt, és szülés közben egyáltalán nem azt gondoltam, hogy a fogfájás rosszabb..... Kicsit elfelejtettem már első baba óta, hogy milyen is... :)))
2011. szept. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!