Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is úgy érzi, hogy a...

Más is úgy érzi, hogy a szülés volt élete egyik legszörnyűbb élménye?

Figyelt kérdés
Imádom a kicsimet, de ahogy telik az idő ahelyett, hogy szépülne az emlék, egyre inkább csak a szörnyű részekre emlékszem.Pedig szerettem volna egy kistesót.
2009. máj. 4. 12:15
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Hát igen...ez a sürgősségi császáros dolog csak hozzájárult az egészhez.Ráadásul, mint később kiderült, ha a doki kicsit jobban figyel, előre láthatta volna, hogy csak császárral szülhetek.
2009. máj. 4. 12:58
 12/34 anonim ***** válasza:
82%
Sajnálom hogy ilyen élményed van ezzel kapcsolatban. Fordultál már szakemberhez ? Talán segitene könyebben feldolgozni a történteket. És erősebb lenne a baba utáni vágy mint az emlék és a félelem. Nekem életem legszebb élménye volt első szűlés ,kizárolag pozitiv élménnyel.Talán ami egy kicsit megviselt az a gátseb fájdalma volt ,sok volt a varatom és azzal elég jól megszenvedtem.
2009. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, hol szültél, de talán válts dokit, kórházat. Van konkrét hely, amiről elég sok ilyet hallottam, de nem akarom itt lehúzni a kórházat, mert van akinek meg az felel meg. Én az I. sz női klinikán szültem mindkét gyermekemet, és mindenki odafigyelt rám. Ha rosszul fordultam, és a szívhang eltünt, egyből ugrottak hárman, és nézték, hogy baj van, vagy csak eltornáztam a tappancsot. A másik ami engem megnyugtatott, hogy tudtam hogy a babám is és én is biztonságban vagyunk, felszerelt koraszülött centrummal, helyben tudnak segíteni, ha valami nincsen rendben, nem történik meg az, hogy én maradok, a kicsit pedig elviszik máshová. Nekem ez a biztonság megért annyit, hogy a várakozási idő hosszabb volt mindig vizsgálatoknál. Ha kiszolgáltatottnak érezted magad, ez nem a szülés velejárója, hanem az egészségügyi személyzet hozzánemértésének eredménye. A szülés fájdalmas, de csodálatos dolog.

Kívánom neked, hogy megtaláld azt a helyet, ahol neked is megadatik az, hogy megtapasztalhatod a tested és a babád testének erejét, kitartását, és a születés csodáját, legyen az természetes szülés , vagy császár.


judy

2009. máj. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
91%
Megkérdezhetem hol szültél? most tervezünk babát és - gondolom nem csak nekem segítenél,ha elmondanád. Köszönöm!!!
2009. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Nem írnám ki, ha nem baj.Ez csak egy doki...biztos abban a kórházban is vannak figyelmesebb orvosok.
2009. máj. 4. 13:06
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én is az I. sz. klinikán szültem, hasonló körülmények közt, mint a kérdező. Viszont nálam előfor, hogy órákig a kutya rám se nézett, ha elment a szívhang, akkor én igazgattam vissza, ha nem sikerült, akkor a férjem ment el megkeresni a szülésznőt. A fogadott dokim, akit felhívtam, amikor elfolyt a magzatvíz, csak másnap reggel jött be megnézni, azzal hogy: Mi az, maga még nem szült meg? Ráadásul ha úgy vesszük, én csak a 3. napon kaptam meg a babámat: hétfőn este mentem be szülni, kedden délben volt a császár és csak szerdán ölelhettem meg először, amikor levittek az osztályra. Ennek ellenére szeretnék még szülni és ha lehet, akkor természetes úton. De az már fix, hogy dokit és kórházat váltok.
2009. máj. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
89%
előfor=előfordult :)
2009. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
94%

biztosan le fognak sokan pontozni azért amit írni fogok.

nem hittem a szememnek amikor olvastam a kérdést. mielőtt panaszkodna valaki. én úgy szültem meg több órás vajúdás és kinlódás után a babámat hogy tudtam már nem él. nem volt már szívhang mire beértünk a kórházba. egy halott babával átélni a felesleges kínokat na az a borzasztó élmény. amikor nincs miért szenvedni. és mégsem panaszkodtam soha. hónapokig sírtam és ki sem mentem a lakásból de soha nem gondoltam rá hogy nem akarok majd babát mert milyen lesz megszülni. ettől csak jobb lehet.

kívánom hogy szépüljön az élmény

újra 7 hetes kismami

2009. máj. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Őszinte részvétem utolsó.Nagyon sajnálom, ami veled történt.És a legjobbakat kívánom.

Ami veled történt, tragédia.Nem vonom kétségbe a fájdalmadat.

Kérlek, te se degradáld az én problémámat.Köszönöm.

2009. máj. 4. 14:45
 20/34 anonim ***** válasza:
92%
Egyet értek az utolsó válaszolóva.Nekem is a halott babámat kellett megszülnöm, de már eleve a szülésre úgy mentem, és úgy éltem túl, hogy arra gondoltam hogy három hónap és újra babás leszek.És még én órákig ugyanúgy szenvedtem a halott babáért, addig mellettem 5 baba született és sírt fel.Most ismét terhes vagyok, de már nagyon várom a szülést, mindenem odaadnám érte, hogy átélhessem minden kínjával, csak utána megölelhessem a babámat.Szerintem örülni kellene aki egészséges babát szült, és nem ezen sírni.Bocsánat a keményebb hangvételért.
2009. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!