Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is úgy érzi, hogy a...

Más is úgy érzi, hogy a szülés volt élete egyik legszörnyűbb élménye?

Figyelt kérdés
Imádom a kicsimet, de ahogy telik az idő ahelyett, hogy szépülne az emlék, egyre inkább csak a szörnyű részekre emlékszem.Pedig szerettem volna egy kistesót.
2009. máj. 4. 12:15
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is kemény volt, de ez ne rettentsen el, én is be fogom vállalni a 2. gyereket. gondolj arra, hogy pár óra szenvedést nem lehet egy emberi élettel összehasonlítani.

Szóval nem tudom elképzelni, hogy csak azért ne legyen 2. babám, mert nekem ne fájjon többet. Persze közvetlen a szülés után még a gondolatától is rosszul voltam, de akkor sem mondam ki, hogy nem lesz mégegy. Meg aztán lehet, hogy a 2. könnyebb lesz, én is abban bízom.

2009. máj. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim válasza:
100%

sziasztok!

Az előző hozzászólással megint az a baj, hogy itt nem a fájdalomról van szó.

Talán nekem a leghasonlóbb a szülési élményem a kérdezőjéhez, ezért nagyon is megértem. Illetve mégsem:)

Nálam 1 hét után indították, nagyon erős görcseim voltak. Elvileg bababarát kórház, de doki elhúzott nyaralni, szülésznő szart a fejemre, csak olyanokat mondott, hogy aludjak, pihengessek, mert nem fogom bírni (hánytam a fájdalomtól és egyebek, a párom ágytálazott, nem is ő...), rettenetes volt. De leszarom a fájdalmat, akkor sem érdekelt, az idióta szülésznőt (választott, doki privát) le kellett beszélnem az epidurálról.

Akkor ijedtem csak meg rettenetesen, mikor eltűnt a szívhang. Na, akkor a szülésznők is rohangáltak kicsit, maszk, egyebek. Iszonyú nehéz akkor nem pánikolni, hanem nagyonkat lélegezni. Harmadszorra ment le a szívhang (akkor már ott tartottam, h üvölteni fogok a császárért), mikor végre hívták az ügyeletes dokit, aki ránézett a CTG-re és azonnali császárt rendelt el.

Mindenesetre nekem olyan volt a szülés, hogy a legjobb a műtét volt...:( De tényleg. Ott legalább már biztonságban éreztem magam. És hamar kibújt a baba, akit sajna azonnal elvittek, inkubátor, antibiotikumkúra, mert lenyelte a kakis magzatvizet. Azt az aggódást nem kívánom senkinek.

Most a baba 8,5 hónapos. Csodalény. Már két hónapja mászik, már áll.

Szeretnék kistesót, mindenképpen és majd igyekszem pozitív lenni. Ez a megoldás. Csak a jóra kell koncentrálni, azt leszűrni, örülni, hogy minden rendbejött, szerencsésnek tartani magadat.

Biztos én is félni fogok majd. De csak a baba a lényeg.

2009. máj. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:

elnézést, hogy ilyen hosszú voltam fenn.

még egy-két dolog:

az emlék nem fog megszépülni, ez nem olyan. inkább el kell felejteni, de ki kell beszélni, legalábbis nekem ez segített végül. de még mindig trauma, tény.

válts orvost! én azonnal megtettem, a császárt szerencsére egy személyes ismerősöm csinálta, már hozzá járok.

a kórházváltás is megfontolandó, de ilyen mindenhol előfordulhat.

2009. máj. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Szia!Mi 13 órát kínlódtunk és nem volt kellemes.Még is újra végigcsinálnám! De szerintem nálad nem a szülés emléke a szörnyű hanem a körülmény ahogyan szültél.Én azt javaslom,hogy válts orvost a következő baba tervezése elött.Aki nagykegyesen császározik rossz szívhangnál az nem való szülésznek.
2009. máj. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!