Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is úgy érzi, hogy a...

Más is úgy érzi, hogy a szülés volt élete egyik legszörnyűbb élménye?

Figyelt kérdés
Imádom a kicsimet, de ahogy telik az idő ahelyett, hogy szépülne az emlék, egyre inkább csak a szörnyű részekre emlékszem.Pedig szerettem volna egy kistesót.
2009. máj. 4. 12:15
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Örülök az egészséges babámnak.Nem a fájdalommal volt gondom.Úgy látszik nem értitek, amit írtam.Sajnálom, hogy megkérdeztem.

Ti mindent a visszájára tudtok fordítani.

Most szégyeljem magam, mert meg mertem kérdezni, vagy szégyeljem magam, mert depressziós lettem?

Talán szégyeljem magam, mert az én babám hála istennek él és egészséges?

2009. máj. 4. 14:49
 22/34 anonim ***** válasza:
91%

Szia!Én sem érzem úgy,hogy szörnyű volt....de teljes mértékben megértem azokat az anyukákat,akiknek rossz emlékeik vannak a szülésről.Mindig azt mondogatom,hogy nem lehet mindenkinek szerencséje,mint nekem például,és biztos vagyok benne,hogy a kistesónál egészen más lesz.Sok múlik azon,hogy milyen élménnyel tolnak ki a szülőszobából.

Off:tiszta szívből sajnálom a két utolsó válaszadót,ez mindig tragikus dolog....de valóban vannak anyukák,akik ennek ellenére sem tudják szépnek látni a szülést -természetesen nem a baba miatt- és ez nem "bűn".

2009. máj. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
86%
Na álljatok meg egy pillanatra,van itt egy ember,akinek problémája van,nem is értem,hogy most hogy jöttek ide a halott babás történetek!?Igazán sajnálom lányok,ami veletek történt,ez tényleg igen szomorú,szerintem én túl sem éltem volna,és kívánom,hogy a következő babátok makk egészséges legyen,de itt most nem rólatok van szó és fikázni sem ezen az oldalon kell!Honnan tudjátok,hogy ez az ember mit élt át??Én is kétes érzésekkel gondolok vissza a szülésre,életem egyik legboldogabb,ugyanakkor a legfájdalmasabb élménye volt.Szerencsére már halványodnak a negatív élmények,kedves kérdező szerintem az idő és a gyönyörű babád megoldja a problémádat,majd meglátod!Addig is fel a fejjel és próbálj meg arra gondolni,hogy a rossz élmények is gazdagabbá tesznek minket.Egy 6 hetes kislány anyukája
2009. máj. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
85%

Kedves utosó válaszoló!Bocsánatot is kértem a hangvételért a mondókám végén, nem bántom azokat akik nem találkoztak ezzel, és nem is kívánom senkinek, csak a mi történetünk a példája annak(és így jövünk ehhez a témához)hogy túl lehet lépni a dolgokon, és kell is a gyermek érdekében.A kérdezőnek a már megszületett babáért, nekünk meg a még meg nem született babárt.Nem fikázás, bár aki nem tudja mi ezt átélni, annak csak ez jön le.

Kedves kérdező, itt mindenki máshogy látja a dolgokat, ezért ilyen nagy a világ és tarka.Próbálj meg segítséget kérni esetleg szakembertől, vagy légy türlelmes és az idő mindent begyógyít hidd el.

2009. máj. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
84%

ÉN azokat a válaszokat sem értem,amik arról szólnak, hogy nekik a világ legcsodálatosabb élménye volt a szülés és utána megvetően megkérdezik, hogy a kérdezőnek ugyan mi a fene baja van, hogy tehet fel ilyen kérdést. szerintem ezzel nem sokat segítettek a válaszolók. Nem mintha én tudnék segíteni a válaszommal, csak nem értem miért várják el, hogy márpedig a szülést csak csodálatos dolognak lehet megélni és élje meg ő is úgy. Tényleg szörnyű lehetett azalapján,amit leírt. De kívánom, hogy sikerüljön neki túllépni ezen az emléken, és lehessen a babájának majd kistestvére. Ehhez biztosan idő kell, és lehet tényleg segítség. Fél év még nem olyan sok idő. És sokan még ha csodálatos élménynek is tartják a szülést, utána mégis depresszióba esnek, a bezártság miatt, a monotonitás miatt. De nekik is sikerül kilábalni belőle.

Kívánom a legjobbakat! Próbálj meg beszélni róla (majd!) valakivel, aki meg is ért!

2009. máj. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Nekem sem volt életem legszebb élménye,pedig igyekeztem azzá tenni.Császár lett a vége.Sajnálom,hogy nem élhettem át a születés pillanatát,hisz elaltattak,de mégis próbálok pozitívan emlékezni erre a napra!

5 hónapos baba anyukája

2009. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
84%
19:53-as, szívemből szóltál!!!
2009. máj. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
70%

Őszinte részvétem azoknak, akiknek halott babát kellett megszülniük.

Neked meg csak annyit tudnék tanácsolni, hogy ne tragédiaként fogd fel azt a napot, hiszen aznap megszületed a kisbabádat. Az hogy milyen úton-módon...

Én írtam az elején, hogy én is császáros voltam, de nem maradt szörnyű élmény. Engem túlhordás miatt befektettek. Az az egy hét alatt láttam jót és rosszat is bőven, főleg, hogy nem volt hely a nőgyógyászaton így a szülészeti osztályon feküdtem. Attól rettegtem, amit Te is átéltél, hogy hosszú szenvedés után visznek a műtőbe. (faros babám volt, így benne volt a pakliban a császár) De mivel a babám szívhangja egy vizsgálat alatt nem volt szabályos, így azonnali császárom lett.

Azt gondolom, hogy a kisfiamnak és nekem is ez volt a legjobb. Következő bébimet is így szeretném megszülni.

Hozzátenném még, (mert írod hogy az orvosod) hogy mindezt fogadott orvos nélkül, a lehető legjobb ellátással. Tudom, hogy ehhez baromi nagy mázli kell, de szerencsére nekem bejött.

Fogd fel úgy a dolgot, hogy neked ezt a lapot osztották.

2009. máj. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én megtudlak érteni,mert én is iszonyú nehezen bírtam.Sokan mondták,hogy már ott a szülöágyon megszülte volna a következőt,mert könnyű volt,nekem 3 hónapos a lányom és nekem is elég rossz még az élmény.Pedig jól türöm a fájdalmat,és nem vagyok nyafogos fajta.A férjem benn volt velem,és őt is megviselte,a mai napig emlegeti.

Ne hallgass azokra,akik rosszakat írnak.Most én is ugy vagyok,hogy mégegyszer nem...

2009. máj. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is maradtak az elsőről ilyen megaláztatós élményeim. A másikat máshol szültem, s az első kellemetlenségét is törölte. Egy tündérek voltak.

Keress más orvost, előre érdeklődj róla többektől!

Menj el pszichológushoz, kineziológushoz, hogy segítsen feloldani a kellemetlen emléket!

Aztán hajrá, jöhet a második!!

Tudod, ha kézenállásnál fejre esünk, akkor is gyorsan meg kell csinálni jól másodszor, hogy ne maradjon meg a rossz élmény! Csak belefutottál egy baromba!

Lehet, van olyan szülésznő, aki még császár nélkül is tudna segíteni. Ha meg tervezett császár lesz,akkor ilyesmi nem ismétlődhet meg.

Ne hagyd annyiban, ez kezelhető. Ahogy fodrászhoz mégy, ha nem jó a hajad, úgy a rossz érzéseddel is szakemberhez mégy, hogy jóra fordítsa. Talán neked kineziológus kéne. De ne az első gyorstalpalós kóklerhez menj, kérdezősködj előbb tapasztalatokról.

Vagy ha nem akarsz többet, babát, akkor meg annyi. De úgy is érdemes feloldani.

2009. máj. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!