Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mennyi esélyem...

Császár után mennyi esélyem van a sima szülésre? Mik a tapasztalatok? Nem statisztikát kérek, hanem tapasztalatokat.

Figyelt kérdés
Szeptemberben volt 2 éve hogy császároztak 3 eredménytelen szülésindítás miatt, és akkor már 42 hetes voltam. De akkor lehet el volt számítva, mert a terhességem előtt nagyon össze-vissza jött meg. Azóta viszont elég szépen be állt a mensesem, és most decemberre vagyok kiírva. Szerintetek megszülhetem simán, vagy ebből is császár lesz?
2011. okt. 29. 13:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Anyumat 85 szeptember végén császározták a tesómmal. 88 januárjában érkeztem én hüvelyi úton, pedig az orvosok szerint akkoriban nem sok esélye volt természetes szülésre...
2011. okt. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ahogy látom akkor ez teljesen változó, mindenkinél más, és tényleg jobban orvostól függ a dolog, na meg a hegtől. Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2011. okt. 30. 18:04
 13/21 anonim ***** válasza:
Első gyeremekem császáros volt,második gyermekemet simán megszültem.Császár után mondták hogy lehet simán szülni de kobb ha a két szülés között eltellik legalabb 3 év.Akkor már tuti hogy a belső varratok is begyógyultak.Engem mésodik fiam után elaltattak rövid időre,és megvizsgálták a belső hasfalat hogy nem repedt e meg.
2011. nov. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális. Nekem most volt 2,5 éve császár után most simán. Oxitocin terhelésre jól reagáltam, hegvastagság volt. Másnap reggel burokrepesztés és oxitocin lassan adagolva, hogy nehogy szétváljon a heg.
2011. nov. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok, gondoltam megírom hogy végül simán szültem. Amit nagyon érdekesnek találtam (41+5napra szültem)hogy az egész terhességem alatt, sőt még vajúdás alatt sem nézték a hegemet 1x sem. Sőt még oxitocint is kaptam. Akkor így nem fogtam fel, eszembe sem jutott, de így utólag visszagondolva simán szétnyílhattam volna, mert nem néztek rá.

és a végén a hegemet is kézzel nézték, és nem altattak (mert olvastam itt ezen oldalon hogy valakit altatnak közben)

2012. febr. 24. 12:27
 16/21 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok!

S milyen volt a szülés? Hogy éled meg? Jobb, mint a császár?

Bocs, hogy kérdezősködök, de lehet rám is ez vár, mert az első nekem is császár volt, és most nem tudom mi lesz majd velem.

Az furcsa, hogy kaptál oxit, nekem azt mondta a doki, hogy az előző császár miatt nem adhatnak.

2012. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Először is grat. Oxitocint adhatnak, csak nagyon lassan. Mondjuk orvosa válogatja, hogy bemeri-e vállalni. Ha a heg vállna szét, akkor azt tudnák, mert nyomásra érzékeny lenne, úgyhogy tudják, ha baj van.
2012. febr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

A szülés? Hát mivel ugye első szülés volt 14 órát vajúdtam. Én kértem EDA-t, ami jó is volt, de a végén már nem hatott.

Annyiból jobb mint a császár, hogy hamarabb felépülsz, habár a gátseb nagyon fájt.

Én nagyon örülök hogy sikerült így szülnöm, mivel ez egy olyan élmény amit át szerettem volna élni, és az amikor kibújik a baba, és hirtelen megpillantod, és abba marad miden fájdalom, nem helyettesíthető semmivel.

Amúgy én is úgy tudtam hogy akinek volt már császárja nem kaphat oxitocint, de én kaptam.

Nem baj hogy kérdezősködsz, kérdezz nyugodtan akár itt, vagy ha gondolod írhatsz privit is.

Amúgy mennyi idős kismama vagy? Fiú? Lány?

2012. febr. 24. 15:20
 19/21 anonim ***** válasza:

Köszi a választ!

Még nem vagyok terhes, csak tervben van a baba, én már szeretném, de közben félek a következő császártól... és hát most megpróbálok tájékozódni mindenről így előre!

Én azt tudtam, hogy ilyenkor EDÁt sem adhatnak az előző császár miatt.

Hát most már nem tudom mi van, kicsit össze vagyok zavarodva. De ezek szerint az egész orvos és kórház függő dolog, vagy nem?

Hol szültél?

Bocs, hogy nem privit írok, csak lehet valakit érdekel még a császár utáni szülés története, és benne is felmerülnek hasonló kérdések, ezért inkább ide írok.

2012. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nem baj hogy nem privit írsz, csak megemlítettem hogy oda is írhatsz. A Debreceni Klinikán szültem. Erről nem is hallottam hogy EDA-t nem kaphatnak császárosok. Nekem maguktól felajánlották hogy ha kérek akkor ők adnak.

És mikor szeretnétek kisbabát?

2012. febr. 29. 20:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!