Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg nem engednek haza a...

Tényleg nem engednek haza a kórházból, ha nincs hordozónk?

Figyelt kérdés
Mi nem akarunk venni, kocsink nincs, tök felesleges...
2009. máj. 26. 15:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%
Ilyet még nem is hallottam!Mi közük hozzá miben hozod haza a gyermekedet.Habár azért nem ártana egy mózeskosár, vagy valami kölcsönbe, mert télleg nehéz kézben helyesen tartani a kisbabát.Vagy egy pólya is elég szerintem.
2009. máj. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem igaz, hazaengednek. Nem is mindenki tudja megvenni és ha valaki nem jár autóval, fölösleges is lenne.
2009. máj. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyeről még nem hallottam. Szerintem ezt senki sem szabhatja meg. De ha nincs hordozó, kézben viszitek haza egész úton vagy babakocsiban? Kocsiban hivatalosan be kell kötni, taxiban is...a hordozó egyébként nagyon sok mindent megkönnyít ha nincs is kocsi.
2009. máj. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Ilyet még nem hallottam!Van mózes kosár is a világon de akár kölcsön is kérhettek egyet arra az időre ha autóval mentek haza!Senki sem foglalkozik azzal,hogy hogyan viszed haza a babádat(a kórházban).
2009. máj. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
De azért babakocsitok van nem? Mert valamibe csak bele kell tenni, arra meg nem kötelezhetnek a kórházban, hogy több tízezrekért megvegyél egy hordozót.
2009. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk semmi ilyet nem mondtak.

Taxit gyereküléssel kérjétek, bár abban nem vagyok biztos, hogy a taxiban kötelező-e, de én mondjuk be nem tenném anélkül az autóba a gyerekemet.

Ha pedig más nem, akkor kérjetek kölcsön vagy béreljetek egy napra.

2009. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk megkövetelik ha autóval viszed haza (beleértve a taxit is), mert sem a mózeskosár, sem a pólya, sem az ölben tartás nem megengedett autóval!!!
2009. máj. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

A kórházban tényleg nem foglalkoznak vele, viszont autóban kötelező, akkor is, ha taxival mentek haza. Szerintem, ha taxit hívtok, a diszpécsernek mondjátok, és tuti tudnak olyat küldeni, akinek van az autójában ilyen!

Egyébként egyetértek a fentiekkel, nagyon sok előnye van a hordozónak akkor is, ha nincs autótok, használtan olcsón is hozzá lehet jutni. Mi is olyat használtunk, ami már több babát is kiszolgált, nem volt puccos, de nagyon jó szolgálatot tett!

2009. máj. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

én ezt ma hallottam, hogy hordozó nélkül nem engednek haza a kórházból. Én is meglepődtem, kinek mi köze hozzá? Egyébként majd taxival szeretnénk menni. Arra gondoltam, hogy kérünk kölcsön, mert a babakocsinkhoz csak mózes lesz.

Ezek szerint autóba az kevés, ha csak a kezemben van egy pólyában? Pedig csak 5-8perc kocsival a távolság a kórház és a lakásunk között, ráadásul egy nyíl egyenes utca, és kész...

2009. máj. 26. 16:33
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

Ezt te sem gondolod komolyan, hogy kézben fogod az autóban, ugye?

Ne azért szerezz gyerekülést, mert kötelező (egyébként az, komolyan büntetnek a hiánya miatt, illetve ha nem megfelelő, ez utóbbit úgy lehet ellenőrizni, hogy egy nagy karikában van egy E akárhány jelzés - ez a bevizsgáló ország kódja, ha ez alatti számsor 03 vagy 04-el kezdődik, akkor használható, ha 01 vagy 02 akkor nem használható és a használatáért is büntethet a rendőr), hanem azért, mert lehet, hogy te vagy a sofőr óvatosan vezet, de sajnos nem csak egyedül te vagy az úton, belegondolni is szörnyű, hogy mi minden történhet ha csak egy barom arra jár.

2009. máj. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!