Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért érzem "megalázónak" a...

Miért érzem "megalázónak" a szülést?

Figyelt kérdés

Még csak 20. évem elejét taposom,lehet,hogy éppen ezért érzem megalázónak(nem is megalázónak,hanem olyan lealacsonyítónak vagy nem tudom,hogyan fogalmazzak.)Olyan védtelennek és gyengének érezném magamat,ha terhes lennék.

Másrészt nem tudom magamat elképzelni,hogy otthon üljek egész nap a gyerek mellett meg a babakocsiban tologassam.. Aztán a testem teljesen megváltozik és nem jó irányba. A rengeteg fájdalom szülés közben.. Tényleg megéri?

Szeretem a babákat,olyan aranyosak meg minden,de saját gyerekemet nem tudnám elképzelni..

Lehet,hogy majd megváltoznak a gondolataim ezzel kapcsolatban,tényleg fiatal vagyok még.

Ti nem gondoltatok hasonlókat,hogy nektek nem kell gyerek?

Köszi a válaszokat


2012. jan. 20. 20:44
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, a szülés után fel kell adnod a régi életed.
2012. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
93%
20 evesen meg en is igy gondoltam, de ez megvaltozott 36 evesen szultem.
2012. jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
84%

Én 26 éves vagyok, de még mindig nem tudom elképzelni ezt az egészet. :s

De változhat a helyzet egyszer persze.

2012. jan. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
93%
Ennyi idősen én is hasonlóan gondolkodtam, de már 27 vagyok és párommal babát szeretnénk. Szóval te is változhatsz. :)
2012. jan. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
92%
én 21 éves vagyok, és nagyon szeretnék egy babát, egyáltalán nem érzem megalázónak a szülés dolgot, sőt egy anya nagyobb tiszteletet is kap szerintem.
2012. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
75%

"Megalázónak" érzed a szülést... Hát érezheted, szíved joga de azért jesszus. A tested JÓ irányba változik, nem kell mellplasztika, kisimul a bőröd, nyugodt leszel. Láttál már terhes nőt? Sugárzik belőle a földöntúli nyugalom és meghittség. Hihetetlenül bájosak és olyan kedves, aranyos a hangjuk. Tudod, a 21. században már létezik fájdalomcsillapító. A babák aranyosak, bizony. Én SIMÁN el tudnám képzelni, hogy otthon üljek egész nap a saját babámmal és a karomba vegyem és megnyugtassam, ha sír és felkeljek éjszaka és közben morogjak, hogy miért nem tud már csendben maradni és babaruhát vegyek és igen a szülés fáj, de szerintem megéri és gondolj bele, ez legyen a legnagyobb fájdalmad az életben. Egészséges legyél és boldog és a legnagyobb fizikai fájdalmad az legyen, hogy kipréselsz magadból pár babát. Ott az orvos, aki segít és van gyógyszer, amitől sokkal könnyebb. A fájdalom amúgy is erőssé tesz és nem lenne ugyanaz a kezedbe venni egy piros ráncos arcocskájú babát, ha nem visítottál volna miközben a világra jön. Én nagyon szeretnék szülni és nagyon kell egy baba.

19/L

2012. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
87%

Nem feltétlen változik meg a test, ki lehet védeni ezeket az amorf átalakulásokat.

Ha megalázónak érzed a szülést, ott a császár, mint alternatíva.

Biztos megváltozik majd a véleményed, nem olyan szörnyű egy pici babával lenni egész nap.

2012. jan. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

Jó irányba? :D Hát nem tudom,de én nem filmekben élek meg újságokban.

Akárkit ismertem, aki szült,meghízott és a bőre egyáltalán nem kisimult..Küszködött a kilókkal évekig és a szex sem volt már olyan jó,mint régen. (többük elhidegült a párjától na meg aztán a megcsalások nagy része gyerekszülés után van)

2012. jan. 20. 21:12
 9/45 anonim válasza:
79%
Én még csak 19 vagyok, és teljesen máshogy gondolkodok. Már előbb is szívesen átéltem volna az anyaságot. Nagyon szép dolog.
2012. jan. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
88%

A párom 8 hónapos terhes.Ennyire szép még soha nem volt.Kisimult az arca,eltüntek a pattanásai.Megnőtt a melle,szép formásak.Nem igaz,hogy leamortizálodik a nők teste a terhesség alatt és a szülés után.

Lehetőleg sportolni kell gyermekvállalás elött ès módjával terhesség alatt is.Könnyebb lesz a szülés,ha fitt vagy.Szedni kell vitaminokat és egészségesen kell táplálkozni,hogy a gyerköc is megfelelően fejlődjön.Kenni kell a hasat speckó olajos krémmel,hogy ne legyen csíkos és a mell sem fog feltétlenül lógni szoptatás után(erre is van praktika)

Sokan szebbek lesznek szülés után mint elötte voltak.

2012. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!