Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért érzem "megalázónak" a...

Miért érzem "megalázónak" a szülést?

Figyelt kérdés

Még csak 20. évem elejét taposom,lehet,hogy éppen ezért érzem megalázónak(nem is megalázónak,hanem olyan lealacsonyítónak vagy nem tudom,hogyan fogalmazzak.)Olyan védtelennek és gyengének érezném magamat,ha terhes lennék.

Másrészt nem tudom magamat elképzelni,hogy otthon üljek egész nap a gyerek mellett meg a babakocsiban tologassam.. Aztán a testem teljesen megváltozik és nem jó irányba. A rengeteg fájdalom szülés közben.. Tényleg megéri?

Szeretem a babákat,olyan aranyosak meg minden,de saját gyerekemet nem tudnám elképzelni..

Lehet,hogy majd megváltoznak a gondolataim ezzel kapcsolatban,tényleg fiatal vagyok még.

Ti nem gondoltatok hasonlókat,hogy nektek nem kell gyerek?

Köszi a válaszokat


2012. jan. 20. 20:44
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
36%

Miért akarsz mindenáron katona lenni? Katananõknek is van gyermekeik, nem is egynek.

Vagy te most mi vagy kérdezõ nõ vagy férfi?

2012. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:35

Milyen munkakörből. 3 műszakos könyvkötő vagyok..Sima szakmunkás..Még ma sem keresek jól..

2012. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
77%

Én meg pont ellenkezőleg képzelem el a terhességet meg a szülést. A terhes nők szerintem szépek (jó persze vannak kivételek mint mindig) de egy várandós anyuka arca más lesz, meg pl sokaknak csak a hasuk nő meg, és olyan formásak lesznek nagy pocakkal.

Nyilván konkrétan a szülés közben kiszolgáltatottak az orvosoknak stb. de szerintem pont ez érdekli őket legkevésbé abban a pillanatban.


Én pl alig várom már hogy anyuka lehessek majd, illetve terhes (csak ne hányjak mint a családom női tagjai...) olyan egész más érzés lehet. Meg én pont inkább családanyaként képzelem el magam, mint dolgozó nőként. Szerintem ezzel nincs baj, hogy egyikünk ilyen, másikunk olyan.


22/L

2012. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes kérdés ez hogy m egéri e. Megéri ! Legeslegtöbb esetben. Fura, mert az ember ki van fáradva, fizikailag, idegileg, főleg eleinte ami kicsit urrá tud lenni az emberen, ugyanakkor a kis imádnivalót imádja, és már el sem tudná az életét képzelni nélküle.

Hogy még ennyi idősen nem tudod elképzelni az egészet, ezzel semmi gond sincs. Én sem tudtam. Mondjuk én nem gondolkodtam így, hanem inkább sehogy. Még ott sem tartottam, hogy egyáltalán ezen gondolkodjak. Aztán jött hasonló amit te érzel, plusz, hogy sok a meló vele és oda lesz a kényelmem stb. Aztán egyszercsak jött az, hogy mostmár jó lenne egy kisbaba is. Igen, feláldozással jár, de legtöbbünknek megéri !

Azt a részét, hogy megalázónak érzed ezt abszolút nem értem, pedig elég jó vagyok belegondolásból, átérzésből, empátiából, de ez még nem kattant le.

TUdod lehet, hogy azért gondolkodsz így ezzel kapcs. mert ha ránézünk egy terhes pocis nőre, egyből azt gondoljuk, hogy semmit nem csinálhat, vigyáznia kell, biztos tök kényelmetlen, meg minden baja lehet. Tudod ez nagyrészt nincs ám így. Ránézni egyre sokkal nehézkesebb gondolatokat idéz elő, mint valóban átélni. Jó lehet, hogy van reggeli rosszullét, meg később nem lehet pocin aludni, de összességében ha nincs különösebb gond, ami nagyrészben nincs, akkor tök normális érzés, sőt érdekes és jó, és egyáltalán nem érzi az ember azt amit mások látva képzelnek.

A szülési fájdalmat lehet csökkenteni, de az sem olyan vészes, legalábbis úgysem örökké tart, és ahogy vége, minden rögtön 18O fokot fordul jó irányba. Arról nem is beszélve, hogy micsoda büszkeséggel tölti el az embert, hogy ezen átesett, és később, mikor nevelgeti, hogy nahát megtudom csinálni de jó.

Szóval ne aggódj hogy még nem akarsz, és félsz az egésztől, nem is kell még kész legyél rá. Majd eljön a te időd is.

2012. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

Miért akarok katona lenni? Az szerintem egy külön kérdés,de pl.

szolgálni a hazámat,életeket akarok menteni(kutyával fogok dolgozni)megtanulni tisztelettudónak lenni és még sorolhatnám,de ez egy élethivatás nem könnyű megfogalmazni.

2012. jan. 20. 21:47
 36/45 anonim ***** válasza:
67%

21.28-asnak

Pedig férfi vagyok,bár ezt nem tudom neked bebizonyitani.A páromnak a terhessége óta ez minden gondolata,témája.Így már pontosan tudom mit miért szed,mit mivel ken.


Egyébként én is imerek valakit aki hasonlóképpen gondolkodik a gyermekvállalásról mint a kedves kérdező.

Csak az a baj a hölggyel,hogy már 38 éves és elmondása szerint soha nem szeretne gyereket.Inkább kutyákkal veszi körbe magát,mert szerinte azokkal kevesebb a gond.Van ilyen sajnos.......

2012. jan. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
9%
Akkor te, mint férfi legyél szíves nem beleszólni a terhesség-szülés témába, merthogy fogalmad sincs róla...
2012. jan. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
55%

Egyszer jártam egy ismerősnél, negyvenes évei közepén jár, van két kutyája, három macskája. Nincs gyereke, egyedül él valami szerencsétlenül alakult párkapcsolat után. Szívszorító volt és utána egy hétig ki voltam akadva, hogy nekem KELL egy baba MOSTAZONNAL, mert nem akarom állatokkal körbevéve végezni. Én nagyon szeretnék gyereket és ostobaság, hogy a gyerek "gond". Minden gond, elmenni a bankba is gond, inkább neten átutalsz, lassan levegőt venni is gond, mert kifáradnak a hörgőid?

19/l

2012. jan. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
96%
21.53, MINTHA nem az lett volna az egyik kiindulópont, hogy ellaposodik a szexuális élet és megcsal a párod a gyerek után. MINTHA a férfiaknak nem lenne közük a gyerekvállaláshoz. MINTHA egyedül tudnál gyereket csinálni. Ez szánalmas volt.
2012. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim válasza:
73%

Én úgy értelmezem a kérdező kérdését, mint ahogy rám is igaz, hogy félek a szüléstől. Rosszul viselem a kórházakat, a tűket, a vért( kicsiként sokat voltam kórházban). A szülés az ember testében sok változást okoz és mondjon már nekem ebből valami pozitív változást??! Legfeljebb akinek kicsi a mellee, ha szerencsés, megnő és nem lógni fog. Akkor ott vannak a striák is, amit az életben nem lehet már eltüntetni. A zsírt még csak letornázod, egy idő utána, de az eredeti formádat sosem fogod elérni és akkor még a hüvely se lesz a régi. A szülést meg, hogy is mondjam kissé kiszolgáltatottá teszi az embert, beöntés, egy csomóan látnak pucéron, az alsó részednél matatnak satöbbi..

20 évesen így látom ezt. Nagyon szeretnék gyereket ( a kicsikkel jól kijövök és hamar ragaszkodnak hozzám), de nagyon félek ettől az egésztől. Előre látom, hogy nekem az a 9 hónap kész rémálom lesz.

Kérdező azt kérdezed, hogy megérie? Szerintem meg, de szerintem ezt csak azután fogjuk mondani, ha gyerekünk lesz, addig kénytelenek leszünk elviselni a rossz élményeket és azután, hátha lesz kellemes élmény is. Múltkor láttam egy filmet a szülésről, nah azután mondtam, hogy nekem soha nem lesz, de tudom, hogy egyszer mégis lesz, ha megérek rá.

Szerintem változni fogsz majd, de ha meg nem, hát nem... Ez a te döntésed, nem másé. :)

2012. jan. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!