Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért érzem "megalázónak" a...

Miért érzem "megalázónak" a szülést?

Figyelt kérdés

Még csak 20. évem elejét taposom,lehet,hogy éppen ezért érzem megalázónak(nem is megalázónak,hanem olyan lealacsonyítónak vagy nem tudom,hogyan fogalmazzak.)Olyan védtelennek és gyengének érezném magamat,ha terhes lennék.

Másrészt nem tudom magamat elképzelni,hogy otthon üljek egész nap a gyerek mellett meg a babakocsiban tologassam.. Aztán a testem teljesen megváltozik és nem jó irányba. A rengeteg fájdalom szülés közben.. Tényleg megéri?

Szeretem a babákat,olyan aranyosak meg minden,de saját gyerekemet nem tudnám elképzelni..

Lehet,hogy majd megváltoznak a gondolataim ezzel kapcsolatban,tényleg fiatal vagyok még.

Ti nem gondoltatok hasonlókat,hogy nektek nem kell gyerek?

Köszi a válaszokat


2012. jan. 20. 20:44
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
43%
Az ember nem csak szülés után változhat (külsőleg), hanem az öregedéssel is. Lehet, hogy a szülést ki tudod kerülni, de az öregedést nem. Amúgy szerintem egy nőnek az kellene elsődlegesnek lennie, hogy gyerekeket neveljen, ez az evolúció rendje. De még persze változhat a gondolkodásod.
2012. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
94%
Ezen ne akadj fenn, hogy sokan meghíztak. Sok olyan nő is van, aki nem hízott meg. Nem kell annyit enni, ennyi a dolog nyitja.
2012. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
56%
Hát az én húgom szült 2tőt, most felismerhetetlen a külseje...
2012. jan. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:
Akkor a párod szerencsés. Pl. anyám 48kg volt és felment 60-ra.. pedig próbált lefogyni és mindenféle praktikát bevetett,de azóta is 60kg.
2012. jan. 20. 21:21
 15/45 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ne rágódj sokat ezeken.. A fogorvoshoz menet az ember sokkal jobban fél, mint a székben ülve.. más az már. Hagyd ezt egyelőre, 20 évesen, tanulj..

Később szerelmes leszel - és vágyakozni fogsz egy kisbabára - ilyen irányból közelítve más lesz, megérzed, misztérium egy új élet hordozása, táplálása, óvása, nevelgetése...

A szüléssel kapcsolatban meg

József Attila szavai:


A csecsemő

is szenvedi, ha szül a nő.

Páros kínt enyhíthet alázat.

2012. jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
94%

Van aki így érez. Pár évvel később valószínűleg megváltozik a véleményed.

Én imádtam a várandósság pillanatait, amikor legelőször hallottam a szívverését, amikor legelőször éreztem a mozgását, ahogy nőtt a pocakom, stb... Én imádom a kislányom finom illatát, ahogy hallgathatom a szuszogását, ahogy rám mosolyog...:) Vannak nehezebb időszakok is, de ez ezzel jár.

Szülés közben lehet fájdalomcsillapítást kérni. :)

Én azt mondom, hogy 100%-ban megéri.

2012. jan. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
73%
A hatvan kg egy 40-45-50 körüli nőnek egyáltalán nem sok.
2012. jan. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom :D

Remélem változni fog a véleményem.

Katona leszek,lehet ezért sem akarok védtelen lenni..:D

2012. jan. 20. 21:27
 19/45 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!


Én két gyereket szültem, az elsőt 29 évesen.20 évesen még el sem tudtam képzelni az életem gyerekekkel, nem is gondolkodtam rajta.25 éves korom után kezdtem el azt érezni, hogy talán fogok majd gyereket szülni.Aztán megismertem a férjemet és nem is volt kérdés, hogy vállalunk-e gyereket:)

Mindkét szülésem könnyű és gyors volt és bár valóban elég kiszolgáltatott helyzetben van a szülő nő, de hidd el, akkor és ott ez egy csöppet sem fog zavarni.Olyan euforikus állapotban vagy, amit előtte elképzelni sem tudtál.

Mindkét fiamat 1 éves koráig szoptattam, így a melleim picit lógnak, de cseppet sem zavaróan, a kilókkal pedig sosem volt gondom.Amikor a férjemet megismertem 55 kg voltam, most 58 vagyok, de a pici még egy éves múlt, így biztos vagyok benne, hogy lemegy az a 3 kiló is.Striáim nem lettek szerencsére, a testemet ugyan olyannak érzem, mint szülések előtt, sőt jobban is érzem magam most a bőrömben, valahogy elégedettebb, kiegyensúlyozottabb vagyok.

Amit viszont kihagynék az a terhesség.Bár problémamentes volt mindkettő, én nem szerettem, hogy úgy átalakul a testem, hogy alig bírok lehajolni, kényelmetlen feküdni, megfordulni, nagyok lettek a melleim, holott én inkább a kis mell párti vagyok, állandó székrekedésem volt, az aranyérről már ne is beszéljünk:D

De a szülést imádtam, a fiaim tesznek igazán boldoggá, így még a terhességet is vállalnám újra értük:)

2012. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
78%
60 kg..micsoda probléma. Ha 90-100 lenne, akkor megérteném a bajod, de így. Szerintem nevetséges, amit mondasz, de szíved joga.
2012. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!