Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Htb-k eltartott feleségektöl...

Htb-k eltartott feleségektöl kérdem. Nektek menyit ad a férjetek egy hónapban? Nekem kb 100ezret 4 részletben és nehéz kijönni belöle. Ti mennyiböl jöttök ki? és nem érzitek megalázónak hogy nem vehettek ki annyit amennyi kell a bankbol?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 09:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
83%
Ha megalázónak érzed, menj el dolgozni. Sajnos másik embertől függeni, ezzel jár, annyit ad amennyit jónak lát, még így is hálás lehetsz neki, hiszen van hol laknod, nem kell számlákat fizetned, és még ételre valót is kapsz.
2011. jan. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
56%

Háztartásbeli vagyok mióta élek. Nekünk közös a számla,külön kártyákkal így annyit veszek le róla amennyit akarok. Sosem számolom aktuálisan mennyit költök el, max a hónap végi összesítésben, de 100 ezerben benne szoktam lenni, amiben a babával járó költségek is benne vannak meg a szépségápolásom. Kajára nem költök.

Neked hogyhogy nem elég 100? Csak magadra? Szerintem ennyiböl normál módon ki lehet jönni...

2011. jan. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Eleinte heti 100-150 eu-t kaptam,ami elelemre,vegyiarura,kozmetikumra ment el.De volt,hogy ebböl is maradt.Most mar miutan megszületett a pici,a bankartyaja nalam van es annyit vehetek le amennyit akarok.De nem hasznalom ki ezt,tenleg csak azt veszem ami szükseges.Igy is rengeteget sporolok.Ami otthon olcsobb azt amikor haza megyek akkor veszek,pl ruhanemü,kozmetikus,fodrasz...
2011. jan. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
76%
Sziasztok! Nem akarok senkit megbántani, de néha elgondolkodom, hogy milyen okból lesz valaki eltartott htb. Nem irigylem egyáltalán, nem szeretnék eltartott lenni, mivel az kiszolgáltatottságot is jelent. (főleg a kérdés alapján) Nekem xar érzés lenne úgy élni, hogy semmit nem teszek hozzá anyagilag a közös élethez... De nem vagyunk egyformák.
2011. jan. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 A kérdező kommentje:
ebben a kaja is benn van ami a legdrágább szinte, a bérletek egy hónapban 30, meg az összes többi.alig marad ruhára krémekre
2011. jan. 3. 09:41
 6/74 A kérdező kommentje:
azért elég sokat hozzáteszek mosok fözök takaritok ügyeket intézek lakast mutogatni rohangálok, föiskolát végzek mellette stb.
2011. jan. 3. 09:43
 7/74 anonim ***** válasza:
68%
Ezt már 8 órás munka mellett megteszi...
2011. jan. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
50%
már=más
2011. jan. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
49%

Van, ami indokolja ezt.

Például nekem két testvérem van. Anyukám soha nem dolgozott, csak velünk foglalkozott. Kicsi korunktól kezdve hordott mindenféle különórákra, a délutánja mindig be volt ezzel táblázva. Minden nap főtt étel várt otthon, de nem akármilyen. A kertben biokertészetet csinált, ami rengeteg plusz munkával jár, hiszen permetezés helyett gazolni kell, de sokkal egészségesebb. Kiépítette a kapcsolatait is ilyen téren, a mai napig tudja, kitől érdemes gyümölcsöt, zöldséget, húst vásárolni, aki nem vegyszerezi össze.

Nyilván egy ekkora család sok házimunkával is jár. Nálunk minden nap megy a mosógép, mosogatógép (de ez régen nem is volt), érdemes szinte minden nap takarítani.

Ha összeszeded ezeket a dolgokat, kiderül hogy emellett nem is tudott volna elmenni dolgozni. Egyszerűen nem lett volna ideje rá.

Vagy ha elment volna dolgozni, akkor mi is allergiásak lennénk, ahogy ma az emberek többsége. És töredékét sem tanultuk volna annak, amit végül tanultunk. Mindenképpen sokkal jobb volt így, mintha elment volna dolgozni... dolgozott szegény így is éppen eleget.

2011. jan. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
85%

*alig marad ruhára krémekre


Neked még nem szóltak, hogy pénzhez munkával lehet jutni? Mi mindketten dolgozunk és még így is megbeszéljük, mire költünk, senki nem rohan a bankba ész nélkül.

Van olyan család, aki összesen 100 ezerből él egy hónapban, rezsivel együtt. Vagy kevesebből.

Ezeken kicsit el kéne gondolkoznod.

2011. jan. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!