Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg veszélyeztetem a...

Tényleg veszélyeztetem a gyerekemet, ha otthon akarom megszülni, és nem egy vizeletszagú kórházban?

Figyelt kérdés

Kedves gyakorisok, egy normaváltozásokat vizsgáló társadalomtudományi kutatás egyik munkatársa vagyok. A témáink az apás szülés, az otthonszülés kontra kórházi szülés, és a szülés természetes lefolyásával kapcsolatos elvárások. Olyan (provokatív, meglepő, csacsi) kérdéseket teszek fel, illetve a kommentekben olyan állításokat fogalmazok meg, amelyek a vizsgálati személyekkel, illetve a kórházi személyzettel készített interjúk során hangzottak el (tehát nem az én álláspontomat, vagy a kutatócsoport vélményét tükrözik).

A normák természete az, hogy igazodni kell hozzájuk, és ezt az igazodást a közösség erősen támogatja, míg a nem-igazodást bünteti. Épp ezért nagyon nehéz szóra bírni azokat az embereket, akik valamiért másként gondolkoznak, mint amit a norma előír. Ők kerülik a feltűnést. Az anonimitás azonban sokat segíthet, a gyakori kérdések közönsége pedig igen aktív és korrekt. Kérek mindenkit, aki megtisztel a válaszával, hogy ne fojtsa bele a szót senkibe azzal, hogy „te nem vagy normális!”, mert most nem az a cél, hogy valakit meggyőzzön, hanem az, hogy kiderüljön, milyen képzetek, elvárások, félelmek léteznek ezekkel a témákkal kapcsolatban, hogy pontosan mi is egy-egy norma tartalma, és hogy ezeket a tartalmakat ki mennyire ismeri.

Noha az anonimitás adott ezen a felületen, mégis hangsúlyozom, hogy minden akarva-akaratlanul a tudomásomra jutott személyes adatot bizalmasan kezelünk.

És természetesen mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!



2012. jan. 28. 16:21
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
68%
Azt senki nem tudhatja előre hogy könnyű szülése lesz.Én azt mondom aki otthon szül az igenis kockáztatja a babája életét,de aki ezt bevállalja az megérdemli az esetleges következményeket.Én semmi pénzért se szültem volna otthon.Igaz első baba volt de ha lesz még egy akkor se szülnék otthon.Nekem például a 42.héten indítottak mert nem indult be a szülés.3 napon keresztül indítottak de semmi így a 4.napon megcsászároztak.De amúgy se tudtam volna megszülni mert magasan is volt és hátra tartotta a fejét.És én olyan szempontból örültem hogy császároztak mert a nyakán volt a köldökzsinór.Azt a 3-4napot simán ki lehet bírni a kórházban.
2012. jan. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
66%

Én 2x szültem. Egyszer 2 napig, oxitocin, burokrepesztés, majd nagynehezen kibújt. stopoltak egy órán át.


2. babám 1,5 óra alatt lett meg, még infúziót sem kötöttek be, arra sem volt idő. 4250gr-al az én 165cm-hez, 1,5 órát varrtak kívül-belül, ömlött belőlem a vér, alig akart elálni. Ez egy egyébként komplikáció mentes szülés volt a 37. héten!!!!, csak ugye nagy volt a baba. Otthon ki varr össze? Vagy simán elvérzek?


Eszemben se volt otthon szülni. Egyébként orvosom sem volt, csak szülésznőm. Így a pénzre sem hajtott igazán senki. Senki nem zavart, senki nem sürgetett, semmi rossz emlékem nincs egyik szülésemnél sem.

2012. jan. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
75%

inkább egy vizeletszagú kórház, mint komplikáció szülés alatt, amim otthon nem tudnak segíteni. Eszem ágában nincs itthon szülni.

Hogy egyes nők ezt miért vállalják fel - fogalmam nincs. De aztán ha önként felvállalják, és mégis valami rossz történik, akkor ne okoljanak mást!

2012. jan. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
68%
Enyhén lejáratónak gondolom most már ezt a kérdést. Nem a vizeletszaggal van gondja az otthonszülőknek.
2012. jan. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem igen. Veszélyeztetnéd.

A legtökéletesebb, nagykönyvszerű terhességnél is lehet baj a szülésnél. Ma, Magyarországon erre nem vagyunk felkészülve. Annyi feltételnek kell megfelelni, pl. 5 percen belül kórház, szabad mentő (haha) És ez nem a kórház, vagy a mentősök hibája!!!

Azért szerencsére, ma már szabad orvos és kórházválasztás van, tehát nem kötelező vizeletszagú kórházba, bunkó orvoshoz menni. Sajnos, mi elég birka nép vagyunk, siránkozni szeretünk, de simán tűrjük, hogy megaláznak. Ki tesz panaszt az adott orvos v. nővér ellen? Ha bunkó az orvos, miért nem szólunk neki, hogy ehhez nincs joga?


Még mielőtt terhes lettem, tudatosan kerestem magamnak jó hírű kórházat (nem magán), jó orvost, gondosan utánanyomoztam, hogy valóban érdemes-e hozzá járni. Jól döntöttem, eddig nem csalódtunk benne.

A kórház, ahová jártam, mindig kedvesek voltak, pedig mint ahogy minden kismama jártam vérvételre, uh-ra (kérés nélkül mondták az adatokat, mutogattak, adtak képet, benn lehetett a férjem), ctg-re.

Annak ellenére, hogy a szülésem császárral végződött, teljesen jó élményként maradt meg. A szülésznők határozottak, de aranyosak voltak, az ügyeletes dokik maximálisan figyeltek ránk, amíg beért az én dokim. Minden nap jöttek vizitre, mai napig kezet csókolnék az osztályos nővérkéknek, annyira rendben és profin végezték a munkájukat. (A csecsemősök no comment.)


Ma már a kórházak legtöbbje is igyekszik olyan környezetet teremteni, ami megfelel annak, hogy a vajúdás is nyugodt hangulatban teljen, de sajnos, ez még pénz híján sok esetben várat magára, ami nem a kórházi dolgozók hibája.


Nem tudom, mitől lenne nyugodtabb, meghittebb a szülés otthon, mert a kanapémra folyik a magzatvíz, amíg nézem a barátok köztöt?! Egy szemeteszsákon jobb vajúdni, mint egy tiszta ágyon, ahol a szülésznő igény szerint cseréli a lepedőt? Otthon nincs fájdalomcsillapító, ctg, uh gépek, engem biztos frusztrálna, és jobban zavarna, hogy a szomszédok éppen vacsoráznak, én meg próbálok kipréselni egy gyereket.


Én ellene vagyok az otthonszülésnek, hiába természetes folyamat, de nem veszélytelen. És nem kell azzal jönni, de hogy a nagyanyáink... a nagymamám mind a négy gyerekét már akkor is kórházban szülte.

2012. jan. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:
LFA, elnézést, én nem akarok lejáratni senkit és semmit, ahogy írtam, az interjúalanyaimtól idézek. és nagyon örülök a válaszaidnak. kérlek, fejtsd ki, miért ez a véleményed. miért lejárató? és szerinted mi a baja az otthonszülőknek?
2012. jan. 28. 17:37
 17/49 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedben az az alaptalan klisé van, ami alapján a kórházat választók támadni szoktak.

Mi a baja az otthonszülőknek? Nem értem a kérdést.

2012. jan. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
74%

LFA, kifejthetnéd, mert ezt te írtad:

"Nem a vizeletszaggal van gondja az otthonszülőknek."


Hát akkor mivel? Én is kíváncsi vagyok.

2012. jan. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:

LFA,

"A kérdésedben az az alaptalan klisé van, ami alapján a kórházat választók támadni szoktak."

a kórházat választók szokták támadni otthonszülőket a vizeletszaggal? nem értem, kérlek, fejtsd ki.


és valóban, azt kellett volna írnom, hogy mi a gondja az otthonszülőknek. pontatlanul idéztelek. de akkor most félreérthetetlenül: azt szeretném tudni, mit nehezményeznek az otthonszülést választó nők, szerinted?

2012. jan. 28. 17:50
 20/49 anonim ***** válasza:
31%

ugye a környezet "csúfsága" nem valós ok? megnézheti az otthonát utána a nő, hogy fog majd kinézni...

ügyeletes nem fog sietni a focimeccsre

igazi komplikáció alakul ki attól, mert a szülésznő mondjuk beszól? akkor minek van ott apuka? ha anyuka ennyire érzékeny, hogy lesz majd anyatigris, ha a gyerekről van szó? vagy most abból indulunk ki, hogy eleve rosszindulatú a személyzet? hát nálam sem volt segítség meg biztatás a szülésznő részéről, de nem is vártam el tutujgatást

2012. jan. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!