Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg veszélyeztetem a...

Tényleg veszélyeztetem a gyerekemet, ha otthon akarom megszülni, és nem egy vizeletszagú kórházban?

Figyelt kérdés

Kedves gyakorisok, egy normaváltozásokat vizsgáló társadalomtudományi kutatás egyik munkatársa vagyok. A témáink az apás szülés, az otthonszülés kontra kórházi szülés, és a szülés természetes lefolyásával kapcsolatos elvárások. Olyan (provokatív, meglepő, csacsi) kérdéseket teszek fel, illetve a kommentekben olyan állításokat fogalmazok meg, amelyek a vizsgálati személyekkel, illetve a kórházi személyzettel készített interjúk során hangzottak el (tehát nem az én álláspontomat, vagy a kutatócsoport vélményét tükrözik).

A normák természete az, hogy igazodni kell hozzájuk, és ezt az igazodást a közösség erősen támogatja, míg a nem-igazodást bünteti. Épp ezért nagyon nehéz szóra bírni azokat az embereket, akik valamiért másként gondolkoznak, mint amit a norma előír. Ők kerülik a feltűnést. Az anonimitás azonban sokat segíthet, a gyakori kérdések közönsége pedig igen aktív és korrekt. Kérek mindenkit, aki megtisztel a válaszával, hogy ne fojtsa bele a szót senkibe azzal, hogy „te nem vagy normális!”, mert most nem az a cél, hogy valakit meggyőzzön, hanem az, hogy kiderüljön, milyen képzetek, elvárások, félelmek léteznek ezekkel a témákkal kapcsolatban, hogy pontosan mi is egy-egy norma tartalma, és hogy ezeket a tartalmakat ki mennyire ismeri.

Noha az anonimitás adott ezen a felületen, mégis hangsúlyozom, hogy minden akarva-akaratlanul a tudomásomra jutott személyes adatot bizalmasan kezelünk.

És természetesen mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!



2012. jan. 28. 16:21
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
74%

18.22!!

"Miért a 30%császár?Persze,régen biztos hullt a férgese..."

Ezt a mondatodat megmagyaráznád.Tehát szerinted aki császárral születik az nem is gyerek,annyit is ér."Férgese"???

2012. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 A kérdező kommentje:

kedves előző, 18.22 szerintem úgy értette, hogy az tekinti a férgesének, aki a császárt ellenzi. tehát aki támogatja az otthonszülést, az úgy véli, aki csak császárral bír megszületni, az hulljon.

vagy én sem értem?


én úgy tudom, a császárok aránya ennél is magasabb országosan. de hatalmas a szórás, 10-50% között mozog. és ha megvizsgáljuk az egyes személyek demográfiai-gazdasági hátterét, akkor az derül ki, hogy, minél jobb körülmények között él valaki, annál valószínűbb a császár -- amire azt mondja az orvos, komplikáció miatt történt, mert egyszerűen nem mondhat mást. szóval én óvatos lennék ezekkel a natúr számokkal, sokszor nem önmagukért beszélnek, hanem azért, aki interpretálja őket.

az is igaz -- ahogy egy korábbi kommentelő írta -- hogy manapság már harminc fölött szülnek a nők, és ilyenkor valóban több komplikációra lehet számítani. (mondjuk sokak szerint -- orvosok szerint! - ez sem feltétlenül igaz, erőnléttől, életviteltől, egyéni jellemzőktől függ.)

tehát amíg a szabályozás ellene megy a gyakorlatnak, nem lehet objektíven értelmezni az eredményeket.

2012. jan. 28. 21:35
 33/49 anonim ***** válasza:
63%

mivel a legtöbb szülést problémamentesnek állítja be a kérdező, azért érdeklődtem, hogy mi van a 30%-os császáros aránnyal? Azok technika miatt tudtak megszületni. Kissé ingerülten fogalmaztam, valóban. De régebben ezek a babák nagy részben meghaltak, esetleg anyával együtt. Most miért kívánjuk ezt vissza?

A másik meg, hogy a babát a kórházban nemcsak megszüli az anya, hanem megvizsgálják, beoltják, anyára is figyelnek. Vagy otthon haptákba áll a fél család és szabit vesz ki, ha az anyát otthon elönti a vér, akkor tud azonnal cselekedni? Szülés után is alakulhat ki komplikáció.

2012. jan. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem meg ennyire nem kéne ennyire felfújni a császár témát.Én mint már írtam nem tudtam volna simán megszülni a kislányomat mert hátra tartotta a fejét.És nagyon sok sürgősségi császár is van.És nem hinném hogy ez az orvosoknak kényelmesebb.Mert még egy sima szülésnél igazán akkor van szükség mikor már jön a baba,addig a császárnál végig ott kell lennie.Ami egy komoly hasi műtét.
2012. jan. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 Atroposz ***** válasza:
Mint már írtam régen a szülőotthon olyan volt mint a kórház,volt orvos,nővér, gondolom császár is.
2012. jan. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
61%

2 különböző kórházban szültem, de egyik sem volt vizeletszagú :) Inkább fertőtlenítő szag volt mindkettőben, ami ugyancsak nem kellemes, de azért kicsit jobb.

A kérdést amúgy értem és egyet is értek vele. Otthon nem lehet felkészülni a komplikációkra, ami ugyan ritka, de ha mégis megtörténik, akkor nagy baj van.


A másik meg, hogy oké, a szülés egy természetes dolog, de azért én nem lennék kíváncsi arra, hogy a szomszéd anyuka 2 méterrel odébb szül éppen :)

Arról nem is beszélve, hogy sokan a gyerekeik szeme láttára is megteszik. Biztos, hogy ez egy olyan dolog, amit a gyerekeknek is látniuk kell? Akármennyire is természetes.

Ja és arról nem is beszélve, hogy kinek van kedve egy szülés után még rendet csinálni, meg hasonlók. Ha pl. az említett franciaágyon szülnék, milyen jó is lenne utána azon aludni... Jézusom, elképzelni sem tudom, hogy ki akar ilyet...

2012. jan. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:

kedves válaszolók, köszönöm mindenkinek!


most a bőség zavarával küzdök, fel kell dolgoznom, amit eddig mondtatok -- mármint taxatíve, nem lelkileg :)


sok országban választható opció az otthonszülés. azt mondják, azért, mert így olcsóbb és a kismamának is jobb. természetesen ki van építve a megfelelő infrastruktúra, a kismama teljes biztonságban érezheti magát és a babát.

mit szólnátok hozzá, ha a most született gyerkőc már otthon szülne?


köszönöm

2012. jan. 29. 10:53
 38/49 anonim ***** válasza:
20%
Én megtiltanám az otthon szülést.Sztem beteg az agya annak, aki otthon akar.
2012. jan. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
31%
Olcsóbb?Más országokban lehet ahol saját zsebből fizetik a kórházi ellátást.De mi azért fizessük a tb-t hogy ellássanak.Nekem lányom van,de tuti nem engedném hogy otthon szüljön.
2012. jan. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
48%

hát nem tudom, milyen országra gondolsz, de ahogy látom, máshol inkább ambulánsan szülnek, és császár után sem öt napot van benn az anyuka, hanem lényegesen kevesebbet. Talán a Várandós tinikben láttam megdöbbenve, hogy alig élt a kiscsaj, és már autózott is haza császár után.

Ugye nem hiszed, hogy minden szülő nő ajtajában ott áll a mentő, mert Hollandiáról ez a mese járja.

Olvasgass baba-mama oldalakat, hátha tisztul a kép. Főleg külföldi kismamikét.

2012. jan. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!