Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg veszélyeztetem a...

Tényleg veszélyeztetem a gyerekemet, ha otthon akarom megszülni, és nem egy vizeletszagú kórházban?

Figyelt kérdés

Kedves gyakorisok, egy normaváltozásokat vizsgáló társadalomtudományi kutatás egyik munkatársa vagyok. A témáink az apás szülés, az otthonszülés kontra kórházi szülés, és a szülés természetes lefolyásával kapcsolatos elvárások. Olyan (provokatív, meglepő, csacsi) kérdéseket teszek fel, illetve a kommentekben olyan állításokat fogalmazok meg, amelyek a vizsgálati személyekkel, illetve a kórházi személyzettel készített interjúk során hangzottak el (tehát nem az én álláspontomat, vagy a kutatócsoport vélményét tükrözik).

A normák természete az, hogy igazodni kell hozzájuk, és ezt az igazodást a közösség erősen támogatja, míg a nem-igazodást bünteti. Épp ezért nagyon nehéz szóra bírni azokat az embereket, akik valamiért másként gondolkoznak, mint amit a norma előír. Ők kerülik a feltűnést. Az anonimitás azonban sokat segíthet, a gyakori kérdések közönsége pedig igen aktív és korrekt. Kérek mindenkit, aki megtisztel a válaszával, hogy ne fojtsa bele a szót senkibe azzal, hogy „te nem vagy normális!”, mert most nem az a cél, hogy valakit meggyőzzön, hanem az, hogy kiderüljön, milyen képzetek, elvárások, félelmek léteznek ezekkel a témákkal kapcsolatban, hogy pontosan mi is egy-egy norma tartalma, és hogy ezeket a tartalmakat ki mennyire ismeri.

Noha az anonimitás adott ezen a felületen, mégis hangsúlyozom, hogy minden akarva-akaratlanul a tudomásomra jutott személyes adatot bizalmasan kezelünk.

És természetesen mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!



2012. jan. 28. 16:21
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
29%
a legtöbb spontán és problémamentes szülés, akkor miért a 30% császár? persze, régen biztos hullt a férgese, és csak azért találták ki az orvosok, hogy kórházban legyen a szülés, hogy jól meggazdagodjanak. Vagy szerinted ez visszalépés????
2012. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
50%

Nem! Nekem is sürgősségim volt. Többször is rajta volt a zsinór a nyakán, úgy,hogy előtte pár nappal uh-on még nem. Tehát kb. egy nap alatt tekerte be a magát. Na most,ha én otthon nekiállok így megszülni, szerintem már akkor sem élne a fiam, mire kibújik. Normális újraélesztés, meg stabilizálás ugye otthon meg kizárt!

A kórházról meg annyit,hogy én úgy voltam vele,hogy nem wellnesselni megyek. Nem is egy wellness szállóba megyek. Ha ilyet akarok, akkor kifizetek egy magánklinikán több százezret érte.

Guggolva is ki lehet bírni azt a pár napot odabent. Engem az sem érdekelt,hogy kedves-e a nővér vagy sem. A wc-t magamnak "takarítottam" Domestosos törlőkendővel, normális kajával meg ellátott a családom!

2012. jan. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:

nagyon szépen alakul, köszönöm!


jó, akkor mással hozakodom elő :)

az otthonszülést vállaló nők lényegében kényelmetlenséget, felfordulást és kockázatot vállalnak -- valamiért. ez a valami pedig a szülés és a születés(!) méltósága. a kórházakban dívó modor, udvariatlanság, húsüzemet idéző futószalag megalázó számukra. ők úgy vélik, szülni, életet adni spirituális élmény, amit életük során csak 1-2 alkalommal élhetnek csak át, és egy kisbaba csak egyszer tud megszületni. (míg a kórházban ők aznap az ötödikek, és ennek megfelelően bánnak velük, rutinosan, személytelenül.) ha beleolvastok a gyakori kérdésekbe, akkor láthatjátok, milyen sok nő érzi méltatlannak a bánásmódot. vannak horrortörténetek is (a focidöntő). ha nem panaszkodnak, akkor "ki lehet bírni", ez a magyar nők véleménye.

valóban ki kell ezt bírni? valóban be kell áldozni az intimitást, a spiritualitást a biztonságért?

2012. jan. 28. 18:33
 24/49 anonim ***** válasza:
52%

soha nem szülnék itthon.nekem nem érne annyit az itthoni környezet,hogy veszélyeztessem a gyerekem életét.komplikáció igenis bármikor előfordulhat,és mire kiérne a mentő és bevinne,fél óra telne el.addig meghalhatna 25-ször a gyerek meg én is.ez persze a kórházban is előfordulhat,de az esély rá csekély.

én nem tudom mitől jobb a családi franciaágyon fetrengeni,mint a kórházban,itt is és ott is túl lesz rajta az ember.a szülés után bent töltött napok viszont borzalmasak,a személyzet le se sz@arja az embert,ha meg igen,akkor leszid,nem segít,csak hátráltat.

én meg igenis elitélem azokat,akik egy kis kényelemért otthon szülnek,és veszélyeztetik a gyerekük életét.ráadásul szülés után nekik is be kell feküdni,így semmi értelmét nem látom

2012. jan. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
48%
nem kellene szembeállítani a kórházat és az otthonszülést. Ugyan tragikomikus körülmények között töltöttem azt a pár (15) napot a kórházban, de több figyelmet kaptam, mint igényeltem volna, maximálisan meg voltam elégedve a személyzettel. Segítettek mindenben, amiben kértem, rugalmasak voltak. Ez egy vidéki kórház, málló vakolattal, olykor nem volt víz a szülőszobán és álltam talpig habban, míg újra lett, hatágyas kórterem volt és betonos zuhanyzó, de nekem ez nem számított, a kedvesség és hozzáértés kárpótolt a személyzet részéről. Nem vadállatok dolgoznak az egészségügyben. Ja persze aki felkapott sztárdokit fogad meg, az számíthat a focidöntős esetre.
2012. jan. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
75%
.
2012. jan. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
65%

én biztosan kórházban szülnék, hátha fellépne valami komplikáció.

szerintem akik otthon szülnek, egy részük azért mert zavarja őket hogy a kórházban fekvésre kényszerítik őket, mikor lehet hogy jobban menne a szülés maga ülve vagy guggolva.

meg talán rossz élményeik voltak kórházban vagy sok horrortörténetet hallottak előtte.

2012. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 Atroposz ***** válasza:
Jó kérdés, ha adott volna Magyarországon az otthon szülés feltétele és tudnám ,hogy 100%-ban biztonságban lenne a baba és én nem lenének komplikációk akkor sem biztos ,hogy bevállalnám.
2012. jan. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 Atroposz ***** válasza:
100%
Amúgy az a baj ,hogy bezárták a szülőotthonokat az én húgom 17 éve ott született ,fel volt szerelve mint egy kórház,volt doki meg szülésznő ,de mégis otthonosabb és barátságosabb volt.
2012. jan. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nem volt fogadott orvosom se fogadott szülésznőm.Mégis nagyon rendesek voltak velem,a doki is aki kezelt és a nővérek is!Tehát nem lehet általánosítani hogy minden kórházban bunkó a személyzet.Akivel bunkón viselkedik valaki az nyissa ki a száját.Nem kell azzal jönni hogy régen így volt meg úgy volt.Aki a régi időkkel jön az vegye azt is figyelembe hány baba meg anya meghalt a szülésben.
2012. jan. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!