Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik a "nagyobb para"? A...

Melyik a "nagyobb para"? A császár, vagy a természetes szülés?

Figyelt kérdés
Én a természetes szüléstől teljesen be vagyok rezelve......
2012. máj. 1. 21:19
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
A terhességem elején a császártól rettegtem, mindenáron természetes szülést akartam. Aztán amikor a fiam 34 hetesen is faros volt, akkor elkezdtem rettegni a hüvelyi szüléstől, és imádkoztam a császárért.
2012. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:

Drága 28!

Azt azért ne mondd, hogy a császár nem is szülés, mert ez nem igaz. Főleg amikor valaki hosszú órákat vajúdik előtte, majd szétkaszabolják...

Másrészt én (26-os) szintén rettegek tőle, de ha harántba fog állni a gyerekem, akkor nekem is az lesz. Ez nem szabadon választott.

Ha lesz még gyereked, akkor Te sem tudhatod előre...

2012. máj. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
2012. máj. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
28-as azért mert császároznak, nem befolyásolja a szoptatást. Engem császároztak és hamarabb, és többet tudtam szoptatni, mint a hüvelyi úton szült szobatársam. 8,5 hós a fiam és a mai napig szopik. Az igaz, hogy a légzéssel gondunk lett és ezért 1 hetet benn kellett lennünk. Nagyon nagyon szerettem volna hüvelyi úton, de mivel 41 hét után semmi rásegítéssel se indult az úrfi így császár lett.40 héten kezdte mondogatni a doki, hogy ennek a gyereknek már rég kinnt kéne legyen valami oka van, hogy nem indul. Na eddig a mondatig akartam hüvelyi szülést, ezután annyira féltettem, mert valami gáz volt odabenn, hogy a végén már "örültem" a császárnak... nekem nem lett valami szép a hegem, elég magasan vágtak, lehet a nagy hasam végett, és kötényhasam is maradt... én végig a császártól féltem aztán nesze... nehezen is léptem túl rajta.... 1 lényeg van ha így ha úgy egészséges legyen!!!
2012. máj. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:

Kedves 28!

Én császárral szültem a fiamat és állítom neked, hogy bizony jó anya vagyok. Sőt! Neki a legjobb, AZ ANYA. Mert őt bizony baromira nem érdekli, hogy hogy jött a világra, csak az, hogy mellette vagyok, érzi az illatomat, ápolom, babusgatom, játszok vele, szoptatom (mert ám a 3. napon beindult a tejtermelődés!)

Fejben, lélekben nincs rendben valami azoknál a nőknél, akik úgy gondolják, hogy csak hüvelyi szülés után lesznek igazi anyák.

Kedves Kérdező!

Nagyon szurkolok! Nekem 6 óra vajúdás után lett sürg. császár, abszolút pozitív élményeim vannak:)))

2012. máj. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:

Szerintem nem úgy gondolta 28....

Ma voltam dokinál, és faros a baba :S. Szóval lehet, hogy nem kell sokat "paráznom" a természetes szülés miatt.... meglátjuk. 36 hetes vagyok.

2012. máj. 3. 16:32
 37/56 anonim ***** válasza:

Köszönöm Kedves Kérdező, valóban nem így gondoltam. Egy szóval nem írtam sehol, hogy egy császáros "szülés" után valaki ne lenne jó anya. Én csak a szakmai tényeken alapuló véleményemet írtam le, mely szerint sokkal kockázatosabb vállalni egy műtétet, mint végigélni egy természetes folyamatot, és adódhatnak belőle nehézségek. Csak a Te kérdésedre igyekeztem válaszolni, nem tudom, miért kötöttek bele. :(


Még simán befordulhat a babád egyébként! Vannak alternatív módszerek a baba befordítására, szerintem érdemes utána olvasni. Pl.: tegyél egy magnót a pocid aljára olyan zenével, amit gyakran hallgatsz és ismeri a babád, ugyanis érzékeli és hallja, és ez ösztönzi őt, hogy beforduljon; aztán mivel a meleget szereti, tehetsz a pocid aljához valami jó meleget, a tetejére pedig valami hűset, ez is simán bejöhet. Van egy csomó praktika, szívből ajánlom őket!

Kívánok könnyű szülést Neked, egy nagy kalappal hozzá, és beszéld meg a babáddal, hogy ne legyen lusti, forduljon meg, amíg még helye van! ;-)

2012. máj. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
Ha parazol a termeszetes szules miatt,akkor nem is fog befordulni a babad,es csaszarod lesz.Gondolatok teremto hatalma......De nincs idom most ezt kifejteni.
2012. máj. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:

Kedves 37-es!

Megkérnélek a szülés szót ne tedd idézőjelbe a császár előtt.

Kicsit sem időzjeles,köszönöm

2012. máj. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:
Én egy kicsit úgy is vagyok vele, nem (feltétlenül) a természetes szülés feletti parám miatt, hogy ő "látja", mi a helyzet odabent. Most ha addig hajkurászom amíg megfordul, viszont rátekeredik közben a köldökzsinór, azzal senkinek nem lesz jobb... De ha már itt tartunk, milyen komlikációi is lehetnek a császárnak? utána amúgy lehet valaha természetesen szülni?
2012. máj. 3. 21:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!