Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Engedjem a terhesség-megszakít...

Timi1203 kérdése:

Engedjem a terhesség-megszakítást vagy nem?

Figyelt kérdés

21 hetes terhes vagyok és a kisbanámnál kétoldali vesetágulatot találtak amely növekszik és most 17mm.

Az orvos szerint a baba életképtelen lesz ha megszületik és meg kellenen szakítani a terhességet. Ezek szerint ha most elveszik akkor még él nem? most akkor meg kell szülnöm már?



2012. máj. 12. 08:28
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
Remélem minden rendben lesz veletek! Az én babámnak csak pici vesetágulata volt két oldalt, nem lett baja. Nagyon bízom,hogy nektek se lesz és a babád életképes lesz!! Istenem, nagyon drukkolok!!!!!!!!! Mindenképp beszélj több orvossal is!!!
2012. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:

Szia! Na mi volt tegnap?

Sajna nem tudtam ott lenni a klinikán :(

De gondoltam rád.

Eredményt esetleg mondtak?

2012. máj. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 A kérdező kommentje:

Szia!

A helyzet az h mosz 18*15mm-esre tágult a tágulat a másik oldalt pedig 15*13mm-esre. Azt mondta Dr.Török Olga h nem reménytelen a helyzet de százalékban kevés rá az esély,mivel szerinte a nagyobbodás miatt a vesék végleges károsodást is szenvedhetnek. A baj az h mindkétoldali tágulatról van szó és mivel még van 3 hónap ezért elég sokat nőhet ez még, mivel a vizelet a vesében lappang igy vesemedencegyulladást is kaphat. Most egy másik orvossal is beszéltem aki kedden fogad majd és csinál egy ultrahangot.

2012. máj. 19. 08:21
 34/69 anonim ***** válasza:

Én szinte 100%-ra veszem hogy még nem indult be nála a vizelet ürítés, ezért nő a tágulat.

Figyelj most nagyon oda, hogy semmilyen gyógyszer, vegyszer ne kerüljön a servezetedbe, mert az is átjut a méhlepényen, és terhelheti a veséjét.

Szerintem annyira nem rossz ez az érték, de fura, hogy csak azt mondták, hogy még nőhet, hiszen ugyan ennyi, ha nem több esély van arra, hogy fog pisilni és akkor csökken!!!

A magzatviz mennyiségére tettek utalást? Mert ha átlagnál kicsit kevesebb, az is utalhat arra, hogy nem üritett még bele pisit.

2012. máj. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:

Az előző uh-n mért értékeket le tunád irni, mert 1 mm-el mértek most nagyobbat, és az mérési pontatlanságba is belefér.


Én nagyon izgulok érted, ugye kisfiú???

2012. máj. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 A kérdező kommentje:

a magzatviz mennyisége átlagos ami azt jelentheti h a kiválasztás az működik.

Kisfiú lesz igen

2012. máj. 19. 20:29
 37/69 anonim ***** válasza:
Szobatársam kisbabáját is ilyen rendellenességgel diagnosztizálták , mire megszületett azonnal pisilt is és csökken a tágulat is.
2012. máj. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
Történt valami azóta?
2012. máj. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 A kérdező kommentje:

Hello!


Nem a helyzet azóta változatlan,voltunk másik orvosnál és ő felhívott nekünk egy gyermeksebészt aki jobban ért ezekhez a dolgokhoz és valamennyire megnyugtatott. Most a legfontosabb az hogy minnél később szüljek meg.

2012. jún. 1. 10:17
 40/69 anonim ***** válasza:
Nagyon szorítok ám Nektek!!
2012. jún. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!