Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van a fővárosban vagy környéké...

Van a fővárosban vagy környékén olyan kórház, ahol a nagyobbik testvér is bent lehet a családi (fizetős) szobában mindaddig, míg haza nem térhet a család az újszülöttel?

Figyelt kérdés
Tandemszoptatás miatt keresnék ilyen lehetőséget. Ha nincs, marad az otthonszülés, bár ezzel is bajban vagyok, a Geréb ügy óta...

#szoptatás #szülés #otthonszülés #alternatív szülés #háborítatlan szülés #tandemszoptatás #testvérféltékenység csökkentése
2012. máj. 31. 12:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
46%
egyetértek. nam attól lesz a féltékenység és alelki sérülés h pár napig nincs veled,hanem h eddig ennyire elkényeztetted
2012. máj. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
64%

Azt hiszem, a Kérdező nem megy semmire a minek kellett... hozzászólásokkal:(.

nem vagyok budapesti, így a kérdésedre nem tudok válaszolni, csak annyit tudok segíteni, hogy van már itthon is olyan bába, akinek megvan az engedélye otthonszülés kísérésére, ha e mellett döntesz(amit én személy szerint teljesen megértek).

Ezt csak zárójelben kérdezem meg:), mit értesz az alatt, hogy a Feréb- ügy óta?

2012. máj. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
35%
Tandem szopi,együtt alvás,állandóan a gyerekkel levés.Így egy totálisan önállótlan embert fogsz belőle nevelni!
2012. máj. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
43%

Tátva a szám, sose hittem volna, hogy ilyen probléma is van ilyen hozzáállás miatt.

18 évesen azért majd elmehet majd moziba? :O


Szoptatáspárti és kötődéspárti vagyok, de ez már a durva kategória. Szegény kislány...

2012. máj. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
64%
Én is sajnálom szegényt.Milyen durva megrázkódtatás lesz neki majd az ovi...
2012. máj. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
65%

nagyon rosszat teszel a gyerekeddel, ha berakod magad mellé egy kórházba. a szülés utáni dolgok nem neki valók. ez fogja megviselni, nem az, hogy nem szophat. mellesleg neked sem lesz erőd egy szülés után még vele is kínlódni meg szórakoztatni egy KÓRHÁZBAN.

az égvilágon semmi megrázkódtatás nem fogja érni, ha 2-3 napig az apukájával lesz és téged meg esetleg meglátogatnak, Sőt, jól fognak szórakozni, még ha ezt te nem is hiszed el. Nagyon magadhoz akarod kötni, hidd el, ez nem jó neki sem! Az újszülött babádat se tedd már ki bármilyen kis fertőzésveszélynek sem, kérlek.

2,5 éves már nagy, mindent el lehet neki magyarázni és együtt sem kell vele már aludni.

Nekem is pont 2,5 év van a gyerekeim között, mint neked lesz és hidd el, semmilyen testvérféltékenység vagy megrázkódtatás nem volt, pedig nem szoptattam őket tandemben meg nem alszom velük egy ágyban és voltam már tőlük távol több mint 1 órát is. sőt:)

otthonszülés: nem tudom, ezt hogy gondolod, szerintem ez nem igazán legális. a gyereknek meg borzalmas lehet egy ilyet végignézni/hallgatni meg anyukát véresen, kifáradtan látni...

2012. máj. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
100%

A kórház kérdésre nem tudok válaszolni, de más tapasztalatomat megírom.


Nekem a második babámat sikerült igény szerint szoptatnom, de ettől függetlenül sokat volt másokkal. Egyrészt amikor 10 hónapos volt, három hát kórházi ápolásra szorultam egy betegség kapcsán. Naponta bejártam, és kb. 5-6 órát voltam távol.

A lányom megtanulta, hogy akkor van szopi, amikor én vele vagyok, és egy-egy távollétem után mindig "bepótolta".

Másfél éves volt, amikor kettesben elmentünk apával három napra, de ez sem okozott neki fennakadást, amikor visszajöttünk, simán folytatta. (Akkor még napi 8-10x szopizott).

Két és fél éves pedig már jóval nagyobb, simán megérti azt a pár nap kihagyást.


Szerintem a szülés utáni fáradalmak és az új babával való összehangolódás miatt is érdemes meggondolni ezt. Simán menni fog utána a tandem úgy is hidd el!

2012. máj. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók, köszönöm a hasznos tanácsokat, fel fogom híni az említett kórházakat.

Hadd nyugtassam meg azokat,akik így sajnálják szegény lányomat, hogy aggodalomra semmi okuk... miután rokonok nélkül, egy tanyán élünk, kilométerekre bárkitől (igaz, ennek örülünk, és direkt élünk így-távol a mai zavaros világ zajától), így nem tehettem mást eddig sem, minthogy együtt voltam a lányommal. Ettől függetlenül önállóbb, mint a kortársai, sőt, kifejezetten okos, intelligens, biztonságosan kötődik, tehát nem a megvetést, elítélést kértem, hanem olyan kórházat keresek, ahová azért bármikor bejöhet a nagyobbik gyerek. Mint írtam, nem a tejfogyasztás a lényeg, hanem az a meghittség, összebújás, amit nap, mint nap adni tud a szoptatás. Ha bejönne, nyilván nem cicizne végig, egyszerűen szüksége lehet rám, hisz az anyja vagyok, akitől még sosem volt távol... Jogosan félek is a férjemre hagyni, hisz ő viszont reggeltől estig dolgozik, így a gyereknevelésből szinte teljesen kimaradt.

Akik meg annyira elítélik az otthonszülést... mióta is szülünk mi nők kórházban? Nem ez a legtermészetesebb módja a szülésnek? Volt már részem mesterségesen beindított, méhszájérleléssel, burokrepesztéssel oxytocinnal felturbózott kórházi villámszülésben, ahol a kiírás napján muszáj volt szülni, rá három napra már császároztak volna (épp megúsztam) vagyis már tudom, hogy mit nem szeretnék még egyszer. Ha lenne család-barátabb kórház, én is inkább azt választanám, de szívem szerint otthon szülnék. Ami nem azt jelentené, hogy a gyerekemnek muszáj bejönnie...de nem is azt, hogy négy napig nem látjuk egymást.

2012. máj. 31. 17:02
 19/74 anonim ***** válasza:
60%

Istenem, mennyi frusztrált ember van...


Hogy jöttök ahhoz, hogy ítélkezzetek, és bejósoljátok a kislány jövőjét...? Jó ég, mi baja lenne? Gondoljátok ennyin múlik egy ember személyisége...?


(Mielőtt nekem esnek: nem vagyok ősanya, nem vagyok együttalvós, még szoptatni sem szoptattam szinte egy percig sem a gyermekem, csak nem gondolom azt, hogy én minden dolog mögé tudok látni...)

2012. máj. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
61%

Te életed, te lányod, te terhességed, te szülésed.

Itt sok hasznos dolog lett leírva és bár gondolom kicsit zavarnak a kritikák, attól azok még igazak.


Én 3 gyereket hagytam itthon 2 hétre, hétfőn jöttem haza immár babával és a lányom nekem is anyás, bár már nem szopik, de attól a kötődés még erős, de eszembe nem jutott volna ez a verzió, ami neked.

Én nagyon büszke vagyok a férjemre, hogy helytállt. Hogy eljárt dolgozni és mellette becsülettel és hibátlanul ellátta a többi gyerekünket. Lányom apás is lett, de én nem irigyeltem tőlük. Nálunk sincs semmilyen segítség, csak magunkra számíthatunk és kocsi nélkül a város szélén nekünk sem könnyű (nem Pesten lakunk, hanem vidéken, ahol óránként jár a sárga busz).


Felelőtlenség kitenni fertőzésveszélynek a kisbabát és traumának a kislányt.

A szüléssel kapcsolatban pedig nincs igazad, de ez már lerágott csont. Attól, mert évmilliókig nem volt ilyen orvostudomány, ami ma, az még nem mentség arra, hogy merő kényelemből valaki otthon szüljön.


De a te életed. Ha baj történik, neked kell majd elszámolni a lelkiismereteddel.

2012. máj. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!