Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van a fővárosban vagy környéké...

Van a fővárosban vagy környékén olyan kórház, ahol a nagyobbik testvér is bent lehet a családi (fizetős) szobában mindaddig, míg haza nem térhet a család az újszülöttel?

Figyelt kérdés
Tandemszoptatás miatt keresnék ilyen lehetőséget. Ha nincs, marad az otthonszülés, bár ezzel is bajban vagyok, a Geréb ügy óta...

#szoptatás #szülés #otthonszülés #alternatív szülés #háborítatlan szülés #tandemszoptatás #testvérféltékenység csökkentése
2012. máj. 31. 12:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 anonim ***** válasza:
80%

No jó, én sem akartam már hozzászólni, de nagyon vicces ez az eszmecsere, ami itt folyik. Nem kérek reakciót a soraimra, szerintem mindent leírtatok már kedves anyukák.

A tévé igenis káros.Nem csak a gyerekekre, hanem a felnőttekre is. Remek alkalom az emberek befolyásolására, ezt tudja az összes reklámszakember, politikus, üzletember stb.Tudják, hogy így lehet az embereket manipulálni, és élnek is vele.

Amikor az ember fáradtan hazajön a munka után, szinte automatikusan bekapcsolja a televíziót, hogy addig se kelljen gondolkodnia, egy kicsit kikapcsolódhasson. Ez már függőség, csak nem vesszük észre, és ezután azt zúdítanak ránk amit akarnak. Amúgy sem lehet 24 órában minőségi adásokat sugározni. Régen volt élete az embernek a TV mellett is, mert egyszer véget ért az adás, most már nincsen ilyen.Non-stop nézheted a szemetet.Hogyan tanítsd meg a gyermeked, hogy ne verekedjen, legyen jó szívű, meg általában az alapvető emberi értékrendre, ha gyökeresen mást lát? A filmekben, ha bajod van bunyózol, ölsz, hazudsz és lopsz.Nem láttam még olyan adást mostanában, ami arról szólna, hogy a pénz nem minden, hogy a szeretet fontos érzés,hogy emberhez méltóan old meg a konfliktusaidat.

Ja és akkor a napi deprimáló adagról, a Híradóról még nem is beszéltem.

Ez a véleményem. Nekünk kb. 800 csatornánk volt, műholdas, három adón néztük az esti híradót két évig. Most nincs tévénk. Bocsánat, van egy ki antennánk ami 2-3 csatornát fog, hogy ha esetleg arra vetemednénk hogy TV-t nézzünk.Hát ez bizony igen ritka. Azóta nyugodtabban élünk.

Interneten legalább szelektálhatunk a hírek közt is, nem kényszerülünk arra, hogy megnézzük kit hogyan öltek meg, raboltak ki, és hol van háború éppen, és nem szakít meg egy filmet óránként 3-4 10 perces reklám. Majd én eldöntöm, hogy mit veszek meg, köszönöm.

És még egy nagy különbség. Az interneten van lehetőség tartalomszűrésre, oldalak letiltására, szóval akit kicsit is érdekel a dolog, meg tudja oldani, hogy nem mindenhez férjen hozzá a gyermeke.

És kövezzetek meg érte, de nálunk a csemeték sem fognak tévét nézni. DVD filmet, olyat ami értékes üzenetet közvetít, olyat igen, de TV adásokat nem. És ha itt az ideje, beállítom a gépet, és nyugodt szívvel fogom leültetni elé. Úgysem tudom megkímélni mindentől, mert az iskolában, a haveroknál találkozni fog sok mindennel, de legalább itthon nem erre lesz nevelve.

Pöttyös

2012. jún. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:
100%

"én nem érek rá arra, hogy az elveimről vitát nyissak számomra idegen emberekkel, de őszintén, erre nem is méltó az, aki ismeretlenül képes véleményt formálni. Az önálló gondolkodás azért nem ott kezdődik, hogy ócsárolunk, minősítünk másokat."


A gyakori kérdéseken az emberek kérdéseket tesznek föl, amire aztán a sok sületlenség ellenére kaphat 1-2 számára használható választ kapni. Ne csodálkozz azon, ha itt felteszel egy ilyesfajta kérdést, az ilyen lavinát fog elindítani. Itt mindenki ismeretlenül formál véleményt, és mindenkinek van önálló véleménye annak ellenére, hogy nem ismer téged, csak abból a pár sorból szűri le azt, amit ő akar. Nem kell ezen felháborodni. Legföljebb ne gyere erre az oldalra, mert itt ez van. Jó egészséget mindenkinek!

2012. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 A kérdező kommentje:
Igazad van, megyek is innen, mondjuk a mamami.hu-ra... ott lehet értelmes eszmecserét is folytatni, azon a szinten, ami valóban illő a téma komolyságához... törlöm is regisztrációmat...
2012. jún. 17. 17:04
 74/74 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Valószínűleg régen túl vagy ezen a témán és ha jól látom, már a második gyerkőc is megszületett. Töredelmesen végigolvastam minden kommentet és csak azért írok most, hogy ne csak a mamami-n legyen kellemes vége a dolognak. Remélem, hogy úgy sikerült a szülés, ahogy a legjobb volt mindannyiótoknak és minden rendben ment :)


Nagyon szimpatikus a hozzáállásod és türelmed, hogy ennyiszer hajlandó voltál elmagyarázni a helyzetet és a döntésed okát olyanoknak, akik nyilvánvalóan másfajta értékrenddel rendelkeznek. Nem kell, hogy egyformák legyünk, de tudom, hogy a hasonló gondolkodású emberek megtalálják egymást és remélem, hogy mi is összefutunk a jövőben még bármilyen fórumokon, mert mindig öröm ilyen tudatos és felelősségteljes anyákkal beszélgetni :) Ha van kedved elmesélni, örömmel venném, ha leírnád privátban az azóta szerzett tapasztalataidat.


(17 hetes kismama, aki a babáját már tanyára várja szerető kis családba)

2013. máj. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!