Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van a fővárosban vagy környéké...

Van a fővárosban vagy környékén olyan kórház, ahol a nagyobbik testvér is bent lehet a családi (fizetős) szobában mindaddig, míg haza nem térhet a család az újszülöttel?

Figyelt kérdés
Tandemszoptatás miatt keresnék ilyen lehetőséget. Ha nincs, marad az otthonszülés, bár ezzel is bajban vagyok, a Geréb ügy óta...

#szoptatás #szülés #otthonszülés #alternatív szülés #háborítatlan szülés #tandemszoptatás #testvérféltékenység csökkentése
2012. máj. 31. 12:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
33%

itt egy sztori, igaz, nem uj, de most hirtelen ez jott. :-)


e


Csatlakozott: 08-12-29 Összes hozzászólás: 5.563


2009. szept. Hajnalban megérkezés István Kórházba, soha korábban nem jártam ott, nem terveztem ott szülni. Negyed kilenckor megszületett a lányom, nagyon klassz ügyeletes szülésznővel, az ügyeletes doktornőről meg inkább nem mondok semmit. Rögtön utána mondtam, hogy mennénk. Doktornő: 24 órás kötelező megfigyelés. Doktornő ki a szobából, szülésznő: természetesen saját felelősségre lehet távozni. Jó, akkor megyünk. Fejcsóválás, hümmögés, neheztelő nézések, hogy hogy lehet ilyet tenni. Gyerekorvosi vizit, 3 papírt aláír, hogy minden felelősséget vállalok. Hely a kórházban sehol, a szülőszobát se tudjuk elhagyni, mert nincs hova mennünk, közben sorban állnak a kismamák, mennének a szülőszobára, végül az egész család ott táborozik a huzatos folyosón, de aztán mégis inkább visszaküldenek a szülőszobába, hogy ne a nyitott ablak előtt ücsörögjek a földön a 2 órás babámmal. Közben férj szaladgál, doktornő műt, kell tőle aláírás, meg az anyakönyvezős csapathoz is át kell menni egy másik épületbe. Zárójelentést megszerez, aláír. Már aláírtuk az önkényes távozásunkról szóló papírt is, és vonultunk csapatostul a kijárat felé (12 óra körül, tehát ezzel az ügyintézéssel elment azért egy kis idő), amikor valamelyik ápoló szalad utánukn, hogy az egyik orvos közölte, hogy mégse mehetünk, mert még 2 óra megfigyelés kell. Mi meg mondtuk, hogy ott van a papír aláírva, hogy 11:45-kor elhagytuk a kórházat, úgyhogy megyünk. Nem kellett senkivel jóban lennünk, senkire tekintettel lennünk (mármint fogadott orvos vagy szülésznő érdekeire gondolok), nem volt sehol hely a kórházban, 3 gyerekkel kuporgás a folyosón, egy jól sikerült szülés után tettrekész és erővel teli anya és egy kórházakat, hivatalokat és egyéb hasonló intézményeket zsigerből kerülő apa - ezek voltak az akció sikeréhez szüksége tényezők szerintem.

2012. máj. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
58%
Hát én biztos nem mennék haza szülés után...
2012. máj. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
64%
Hú,én se mennék.Nekem a 3. napon úgy besárgult a lányom,hogy az 5.napon sírva könyörögtem hadd menjünk haza,de mondták maradni kell,mert ha hazamennénk,rá 2 napra mehetnék a gyerek osztályra.Megértettem,maradtam.
2012. máj. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 A kérdező kommentje:

Úristen, miért kell lepontozni azokat, akik nem úgy gondolkodnak, mint egy átlag polgár egy átlag fogyasztói társadalomban??? Emberek...a kórház akkor kap teljes térítést a szülésért (hüvelyiért 92 ezer, császárért 192 ezer), ha a nő legalább 3 napot tölt a kórházban... és akkor még nem szóltam a hálapénzről...minél tovább vagy bent, annál több lehetőség nyílik a pénzfosztogatásra... egyszerre mindenki kedves lesz, hogy már neked legyen kellemetlen "nem-adni" 1-1 ezrest... nem beszélve a fogadott szülésznőről és orvosról. Ez kérem piac... kőkemény lehúzás. A kórházban sokkal korábban lehet bármiféle fertőzést összeszedni...

A tandem szopiról pedig... nem a szopáson van a hangsúly, hanem a közelségről, hogy a lányom is mellettem lehessen, hozzám bújhasson, ahogy azt eddig tehette is. Nem kell neki feltétlenül még szopnia sem. Csak eddig nem volt tőlem távol órákig, most meg 3-4 napig lesz nélkülem.

Senkiben nem szokott felmerülni, hogy mi lesz a nagyobb gyerekével? Én nem ismerek sajnos olyan embert, akire rá merném hagyni nyugodt szívvel 4 napig a gyerekemet. Addig persze edzenem kell az apját a feladatra, de elég kemény dió lesz, hisz jó, ha 10 percet töltenek együtt este, elalvás előtt. Ennyi.

2012. máj. 31. 21:08
 35/74 anonim ***** válasza:
74%
De, sok mindenkiben felmerül a kérdés, hogy hol hagyja a nagyobb gyereket, de az senkinek sem jutna eszébe szerintem, hogy bevigye magával a kórházba. És ha mondjuk tizen akárhány óráig vajúdsz? Tán még a szülőszobára is beviszed, hogy ne kelljen külön lennetek?
2012. máj. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
69%

Én még mindig nem fizettem senkinek egy árva petákot sem és mégis kedvesek voltak velem (ahogy én is velük, tisztelettel bántam azokkal, akik világra segítették kisfiam) és még mindig a saját apjukra bíztam a saját három nagyobbam, mert benne maradéktalanul megbízok.

Nekem nagyon furcsa, hogy van, aki nem bízik meg ennyire a saját házastársában.


Mellesleg azok lettek inkább lepontozva, akik merték kimondani azt, hogy felelőtlenség az egész.

2012. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
63%

Végigolvastam a kommenteket...

Számomra a konklúzió: 2 dolog miatt is érezhetem magam szerencsésnek: 1. férjem egyben apa, társ, aki nem "csak" pénzkeresőgép (talán a te látásmódodból kellene a férjedbe nevelni kicsit) Család=anya, apa, gyerekek.

2. a 2,5 éves kisfiam már most van olyan intelligens, hogy felfogja és megértse teljes mértékben a körülötte történő dolgokat (pedig ő is cicizik még, sülve főve együtt vagyunk, de ennek ellenére már van az önállóságra is igénye természetesen) A szocializáció nem egy rossz dolog.

Mindenki saját maga dönti el, hogyan szeretne szülni, itt mindenki csak a saját véleményét írja le.

Jó egészséget a kismamáknak!

2012. máj. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
72%

pár dolgot fűznék csak hozzá:


- szerintem egy szülés lehet kórházban is háborítatlan, nekem pont ilyen volt. nem kell egyből ilyen borzalmakra gondolni


- valóban üzletet csinálnak a szülésből, mint mindenből, de az otthonszülés sem kis pénzbe kerül. kivéve ha egyedül akarsz szülni, minden nélkül, de az meg eszméletlen nagy felelőtlenség.


A többivel nincs gondom, de ezzel nem tudok azonosulni, korábban se tudtam.


Eressz meg pár telefont, az a legjobb, ha egyből a kórházból kapsz információkat

2012. jún. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 A kérdező kommentje:

Bocsánat, azt mondtam volna, hogy bevinném magam mellé a szüléshez és a vajúdáshoz a gyereket??? Én azt mondtam, hogy azt nem akarom, hogy 4 napig ne találkozhassunk, csak ablakon keresztül mutogathassam neki a testvérét, vagy az újszülöttet kelljen a nővérkékre bíznom ahhoz, hogy kimehessek a családomhoz...közben azon izgulva, hogy mi van a picivel és esetleg végignézni, hogy sír utánam a nagyobb, mikor visszatérek a picihez.

Az én gyerekem is felfogja, hogy mi történik körülötte, nem értem, hogyan merészel bárki pálcát törni felettem, vagy ismeretlenül ítélkezni, az egyébként meg kifejezetten értelmes gyerekemet hülyének, önállótlannak nézni... már bocsánat, nem kell sok ész ahhoz, hogy az ember felmérje: ha a gyerek egyedül van otthon az anyjával egész nap, akkor mindenképp önállóságra szokik. Mert nem csak anya vagyok, hanem háztartást is vezetek, azaz egész nap sürgök-forgok, mosok, főzök, takarítok..vagyis a gyerek nincs a nyakamban, akár 1-2 órát is eljátszik egyedül.

A kérdéstől teljesen elfordultatok, kedves kommentelők... a lényeget nem látjátok, csak végre itt van a lehetőség, hogy szapuljatok valakit...

Mint kiderülhetett volna mindenkinek, az ambuláns szülés tetszene... ami a magyar szokásoktól eltér, de az Egyesült Királyságban pl. a hüvelyi szülések 70%-a így történik. Ennyire felelőtlenek lennének??? Itthon az a cél, hogy a kórház minél több pénzt leakaszthasson, és itt nem a hálapénzről beszélek! Leírtam már, hogy a kórház minden szülés után benyújtja a számlát a OEP-nek. Attól függ, hogy mennyit kap, hogy hány napot feküdt bent az anya a gyermekével. 3 nap után kapnak csak teljes összeget a hüvelyinél, 2 nap után a császárnál... innentől kezdve itthon nem sok embernek lehet érdeke, hogy ez változzon. De remélem, hogy az én gyerekem már valami hasonló rendszerben szülhet majd. Elmondtam, hogy az otthonszülés miért szimpatikus, de azt is, hogy félek tőle, sőt azt is leírtam, hogy nem felelek meg a kritériumoknak, így szóba sem jöhet. Miért kell hát ezért szapulni??? Egyébként meg lényegesen több halál és fertőzés történik a kórházakban, és sokkal több indokolatlan császár és egyéb beavatkozás is. Pl. sok helyen még a fizetett szülésznő sem érti, hogy miért nem kérnék oxytocint, mikor az segíti és gyorsítja a vajúdást, és sehogy sem kérhettem gátvédelmet, mert első szüléskor azt "nem lehet kérni". Én elvileg baba-barát kórházban szültem, ahol a kiírás napján mindenképp be kellett feküdni, másnap már méhszájat érleltek, és 3 ilyen sikertelen nap után (azaz 3x kaptam érlelőt, amitől 3 napig vajúdtam tágulás nélkül) már jött volna 4. napon a császár... Harmadik napon sikerült egy ujjnyit tágulni, így tudtak burkot repeszteni, oxytocinozni, minek hatására 2 óra alatt vállát törve repült ki a gyerek. Ennél azért mindenképpen jobban hangzik egy háborítatlan szülés... nem mondom, hogy ez kórházban nem kivitelezhető, hisz pont az lenne a kérdésem, hogy hol van olyan kórház, ahová a család is bejöhet. Az Istvánban szerettem volna az elsőt is szülni, de riasztó volt, hogy annyira felkapott lett, hogy sokan a folyósokon vajúdtak, volt akinek már ki is bújt kint baba feje...Nyilván nem a szülésre vinném be a gyereket...ez téboly, hogy egyáltalán erre gondol bárki... A bent tartózkodásnak az csak az eleje, utána kell 3-4 napot bent lenni... végig erről, illetve ennek az időnek a lerövidítéséről beszéltem.

Részemről befejeztem a témát, köszönöm annak a pár segítőkész embernek a számomra hasznos információját, a többinek meg üzenem: ne rám vetítse ki saját problémáit (tán nem tudott szoptatni, nem jön össze a baba, egyszerűen csak ráér, mert a való életben nem tud konfrontálódni), hanem nézzen magába... én nem érek rá arra, hogy az elveimről vitát nyissak számomra idegen emberekkel, de őszintén, erre nem is méltó az, aki ismeretlenül képes véleményt formálni. Az önálló gondolkodás azért nem ott kezdődik, hogy ócsárolunk, minősítünk másokat.

Szép napot mindenkinek!

2012. jún. 1. 10:04
 40/74 A kérdező kommentje:
2012. jún. 1. 10:17
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!