Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg ne féljek a császármet...

Tényleg ne féljek a császármetszéstől? A sima szülés rosszabb?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 21:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
36%
Engem pár óra vajúdás után császároztak.Hihetetlen rossz volt utána hetekig.Vajúdás az engem nem annyira viselt meg.Inkább a sima szülést választanám.Vissza kellett járnom a sebemmel, mert begyulladt. Most 3 év után is érzem a császározást, ha időben nem megyek el pisilni, akkor egész nap szúr a hasam,menses előtt ugyanez.Nagyon nem értem azokat, akik a fájdalom miatt választják ezt a megoldást.Annál szebb nem is lehet, apának, anyának sem, mint, amikor kinyomod-ez persze akkor fájdalmas-de én nagyon bánom, hogy kimaradtunk ebből.
2009. júl. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ne félj tőle!Engem is riogattak de egyáltalán nem olyan vészes.Én az elsőt simán szültem,iszonyatos rossz élmény volt nekem.A másodikat 4 hete szültem császárral már szinte semmi bajom sincsen.Kicsit érzékeny még a heg,de ennyi...Egyedüli rossz nekem az első felkelés volt(na az pokoli rossz)de utána már másnap simán felültem mentem stb...
2009. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
86%
A császár utána fáj elég sokáig, a sima meg közben fáj nagyon meg utána egy kis ideig, ha nincs különösebb probléma. Ez a különbség. Egyik sem jobb vagy könnyebb a másiknál. Engem császároztak és sokáig alig tudtam felkelni reggelente, míg a simán szültek biztos, hogy jobban megszenvedtek a szülésnél, de vígan tudtak szoptatni anélkül, hogy beleszakadtak volna abba, hogy felkeljenek. Köhögtem az altatás miatt vagy 3-4 napig és minden egyes köhögés nagyon kellemetlen volt. Ugyanígy tüsszentés és nevetés is fájdalmas volt, de gyorsan felgyógyultam és fél évvel a császár után szinte csak nagyítóval lehetett észrevenni a hegemet is. Utána kb. 4-6 hétig volt rossz. A simások gyorsabban felgyógyulnak általában, de a sima szülés is nagyon fájdalmas, sőt. Onnan tudom, hogy én is sokáig vajúdtam, mielőtt megcsászároztak. Császárt nem csinálnak ok nélkül. Én nagyon paráztam tőle, de rájöttem, hogy kár volt. Nekem így volt a jó és ugyanúgy bevállalnám a császárt a következő gyerekkel. Ne félj tőle. Mind a sima, mind a császár általi szülést túl lehet élni, mégha abban a pillatban úgy is érzi az ember, hogy nem bírja tovább. Ez az érzés el fog múlni és gyorsan felépülsz. Nem a metódus a lényeg, hanem az, hogy a baba és te is egészségesen jöjjetek ki a dologból.
2009. júl. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem bánom, hogy nem tudtam simán szülni. Nem ezen fogok búslakodni, nem hagyom, hogy ilyenek negatív hatással legyenek az életemre, hisz ott a baba. Nekem a vajúdás sokkal rosszabb volt, mint a császár, de látod, hogy ez egyéni, mert van, akinek meg ez pont fordítva van. Mindenki más meg van, aki sokkal könnyebben felépül és nincs gond a gátsebével/császáros hegével. A kórházban az egyik szobatársamnak elfertőződött a gátsebe olyan szinten, hogy 2 hétig tartották benn. Ilyen is van. Szóval egyik út sem 100%-ig fájdalom-és komplikációmentes. Egyén függő.


Utolsó

2009. júl. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
egyszerű ,a sima szülés előtte rossz,tehát a vajúdáskor,a császár meg utána a fájdalom.van aki császár előtt is vajúdik,ha így nézzük,akkor a sima szülés a jobb.én mindakettőt átéltem ,mivel császárnál nem vajúdtam az áll első helyen.
2009. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem rosszabb. Én szülés után 1,5 hónappal már bicigliztem, császár után még elégsokáig kb. fél évig nem tudtam semmi ilyet csinálni. De nem kell félni tőle. Mindegyik fáj.
2010. jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Sziasztok !


16 óra vajúdás után a doki közölte, hogy császározni fognak mivel egyáltalán nem tágultam semmit sem, csak egy ujnyit.

8:00-kor bementem a saját lábamon a mütőbe, majd 8:34-kor megszületett a kislányunk (vagyis elvették)3300 grammal és 53 cm-el. Ha császár előtt vagy esetleg az lesz (ki tudja )készülj fel a katéterre (nem fáj, csak egy kicsit kellemetlen szúró érzés lesz) és az epidurális érzéstelenítésre (nagyon fáj, nem áltattlak, de ki lehet bírni). A műtét utáni nekem még aznap este fel kellett kelnem lemosakodni a nővér természetesen segített. viszont a felkelés az valóban nagyon rossz volt,30 percig tartott mire felkeltem az ágyból,a masszív fájdalom tartott nálam 4 napig (5 napig voltam a kórházban) azutám már sokkal jobb volt, amit érdemes megfogadni, a műtét után másnap már érdemes sétálni egy kicsikét, mivel így sokkal jobban fog az ember gyógyulni, és ami a legfontosabb hogy nem szabad elhagynia magét az embernek, annál nincs rosszabb. Mégis én azt mondom ezek után, hogy a második babát is császárral szeretném ha megszületne, nekem ugyanis az a 16 óra a legrosszabb volt,olyan szintű fájdalmat még sosem éreztem, így inkább császér mint természetes úton való szülés amire én szavazok.

Félre ne értsen senki, akkor mikor közölte velem a doki, hogy császárra van szükség nagyon kiadtam és nagyon csalódott voltam, mert akkor kudarcnak éltem meg, hogy nem voltam képes megszülni a kisbabánkat, és hogy rossza anya vagyok emiatt, meg aztán hogy nem élhettem meg a kisbabánk születését sem. Nagyon rossz élmény volt nekem a vajúdás, nem szeretném még egyszer azt a fájdalmat újra átélni.Mint kiderült a doki jól döntött ugyanis Fanni nyakára volt tekeredve a köldökzsinor valamint keresztben volt a hasamban így nem tudott a szülőcsatornába helyezkedni. Mindenképpen kellett a császár az én esetemben. Egy biztos, nem kell félni tőle, ki lehet bírni.

2010. aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!