Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mennyi hálapénz adnátok...

Ti mennyi hálapénz adnátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Az utolsó hónapban kénytelen voltam orvost váltani, el is vállalt engem egy doki,ismerős által.

Hozzá járok már 4 hete a kórházba, hetente megvizsgál rendesen,elégedett vagyok,páromnak is szimpatikus.

Rákérdeztem hogy kb mennyi nála a szülés,ha be akarom hívni őt, de nem mondott konkrét árat,csak azt hogy 100 körül, mint általában más orvosoknak, de nem mondott konkrét összeget.

Elégedett vagyok vele, eddig ugye a kórházban nem fizettem neki, én arra gondoltam hogy kb 80 reális lenne, mert elvállalt és jó orvos és ennyit szánnánk rá.

Persze nem tudom hogy mi van ha esetleg császározna,akkor mennyit adnátok? Ugye azt kell megfizetni, hogy akár hajnalban is felkel és bejön a kórházba ha úgy van hogy jön a baba :-)



2012. aug. 31. 16:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én ugyan így jártam. Az utolsó hónapban kellett orvost váltanom (az előző elment nyugdíjba, Ő volt az osztályvezető főorvos) egy szakorvos jelölt doktornő vállalt el. Minden héten mentem én is hozzá vizsgálatra a kórházban (nem fizettem érte). A szülésem tervezett volt mert nem akart a fiam kibújni és egy héttel túl hordtam (vagyis nem kellett külön miattam bejönnie), de a vajúdásom alatt többször bejött megvizsgált, illetve a szülés alatt végig ott volt, segített, Ő vágott, varrt és "rakott" rendbe. Én 30 ezer forintot adtam neki, többet nem is igen tudtam volna, de én ezt gondoltam reálisnak.
2012. szept. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A húgomnak is szülés előtt 2 hónappal kellett váltania, 50-et adtak.
2012. szept. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
"A 100 ezer körüli hálapénz tartalmazza a 9 hónap alatti folyamatos felügyeletet, vizsgálatokat, ha kérdés merül fel, akkor azok megbeszélését stb. " Na ne már! Szerintem azt kipengetted már egyszer terhességgondozási díj néven , ami szintén nem kis összeg (nekem 8e FT). Megmondom őszintén én 80.000Ft-ot sem szeretnék adni. Még nem kérdeztem rá mennyi a tarifája, de ha a 10x-ét mondja nem hívom be. Sajnos ennyit nem tudunk és nem is akarunk kifizetni. Én 50-60e Ft-ot adnék ennyi fér bele.
2012. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonló helyzet volt, végig a terhesgondozást az idős doki végezte az SZTK-ban, de mi 5000-t adtunk neki. Mikor 32 hetes lettem, mondta meg, hogy nem szülhetek nála. Csalódott voltam, hiszen, meg voltam vele elégedve. Ajánlott maga helyett 2 dokit is. Mondtuk majd a 36 hetesre eldöntjük ki legyen. Sajnos közbejöttek váratlan anyagi kiadások( betörtek), ami miatt azt kellett mondanom a dokinak, hogy sajnos nem tudunk választani orvost, mert így jártunk. Egy fizuból örülünk ha a hó végéig kihúzzuk. Megértette, s valószínűleg még a végéig elkísér(most kezdem a 38. hetet)aztán vagy befektet, vagy bejárok az utolsó héten. Nem tudom hogyan alakul majd, s hogy kinek kellene adnom. Remélem minden rendben lezajlik, s utána is járhatok a profhoz, akinek valószínűleg ugyanúgy fizetek majd. Egyébként mikor mondtam a betörést nem is akarta elfogadni a pénzt. Én sohasem kérdeztem tőle mennyi a tarifája(szerintem hülyeség megkérdezni), mert hiába mond olyan összeget, ha nem tudom kifizetni. Nem gondolom, hogy azért nem vállalna. Soha nem mutatta ki, hogy kevés volna, pedig ez megyeszékhely.
2012. szept. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ez azért egyszerre elég sok. Én magánrendelésre jártam,alkalmankénk 2-3 ezer volt attól függően mit csinált. Nála a szülés 30. Azért így még a tehetősebb családoknak is könnyebb kifizetni,mint egybe.
2012. szept. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ennyit mondott, akkor ennyit is vár. Egyébként sajnálatos, de pl. Budapesten ez egy átlag tarifa egy szülésért - az mindegy, hogy mikor vett át, mert a magánrendelésekért külön fizetni kell.

Tehát innentől rajtad múlik, "betartod-e a játékszabályt", amit felkínált, ragaszkodsz-e hozzá, illetve ha igen, mennyit adsz neki. Részemről megvárnám a végét, mennyire vagyok elégedett, plusz persze a pénztárcám függvénye...

2012. szept. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. 5-én született meg a 3. fiam,odaadtam a pénzt is a dokinak,mert bent volt bár nem csinált semmit. A kitolásnál megfogta a kezem,amúgy mindent a szülésznőn csinált. Neki köszönhetem,hogy az 52 cm és 3550 gr-os legényt gátvédelemmel szültem. Ha ezt nézzük még a 30 is sok,mert nem volt dolga.
2012. szept. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

El vagyok képedve!

Én egy 3 gyermekes pécsi anyuka vagyok.Az első lányomat(2006) Dr.D.B.-nál szültem.Felfogadtam,hogy nála szeretnék szülni,szóba nem került pénz,nem lökte oda hogy oké nekem ennyi a tarifám.Nagyon alapos nagyon figyelmes volt velem a 9 hónap alatt.Soron kivül mentem ulrtahangra,vérvételekre,minden egyéb vizsgálatra.A magán rendeléseken,havi egy alkaommal 6000 forintot hagytam ott.Az utolsó másfél hónapban,hetente mentem már hozzá,de mondta,hogy nyugodtan mehetek a kórházi rendelésére,ha nekem úgy könnyebb.(naná hogy a pénztárcámra gondolt)Ott is ugyanolyan alapos volt velem.Éjjel szültem,mikor elindultak a fájások,felhívtam a felesége vette fel a telefont,és mondta hogy azonnal felkelti.egy órán belül bent találkoztunka kórházban,felvettek,és már kaptam is a kis elkülönített kórtermet.A megyeiben szültem.Aki szült már ott tudja hogy van olyan kórterem ahol egyszerre 3 nő is szül,paravánokkal elkerítve.Én kaptam egy külön kórtermet minden extrával,a férjem és édesapám is bent lehetett a szülésnél,a szülés után a családomból egyesével mindenki bejöhetett,még a szülőszobán.Utána lekerültünk osztályra,mindennap feljött hozzám meglátogatni,megkérdezni jól vagyunk-e.Utolsó napon mikor hazaengedtek,vizsgálat végeztével,átakartam neki adni a kis borítékunkat,és közöltem vele,hogy nem sok,de ez igazán szívből jön.NEM FOGADTA EL!Azt mondta ő nem ezért dolgozik.

Második(2008) és harmadik gyermekem(2010) szülészét Dr.D.B.ajánlotta,mivel 2.gyermekemmel is hozzámentem de nem tudott elvállalni,mert elutazott 10 hónapra továbbképzésre.Ő ajánlotta nekem Dr.V.T-st.Szintúgy eszméletlen nagyon figyelmes,rendkívül udvarias doktor.Körültekintő és alapos.Kicsit erősebb magánrendelési alkalmi tarifája volt mint első dokimnak,de hát az évszámok is változtak,és én mindenképpen magándokinál akartam szülni.Ő sem tett olyan kijelentéseket,hogy szülés után ennyit és ennyit kéne neki fizetnem.Szülésnél ugyanolyan maximális ellátást kaptam mint első gyermekem születésekor,és még nála volt egy plusz is,mivel volt saját szülésznője,akit csak én birtokoltam,és végig ott volt velünk.Hozzáteszem,nagyon komplikált vajúdásaim voltak.Első lányommal,18 órát vajúdtam,második lányommal 15 órát,fiammal pedig 16 órát majd mindennek hiába császározni kellett.Szülés után mind akét alkalommal meglátogatott minket.És a második lányom szülése után nem adtam neki pénzt csak egy nagyon nagy köszönömöt és megöleltem.Nem nézett ferde szemmel és amikor elfelejtettem a második felülvizsgálatra elmenni,felhívott az asszisztensnője,hogy nem mentem el a vizsgálatra.Mondanom sem kell hogy ezután amikor terhes lettem a fiammal,hozzámentem,és ugyanolyan mosolygósan köszöntött mint első alkalommal,és ugyanazt kaptam 3X-ra mint a többinél.nekem mind a két orvos hatalmas emberként élnek az emlékeimben mert nekik köszönhetem a gyermekeimet,és persze a két szülésznő akik az egyik az elsőnél,a másik a két másik gyermekem szülésénél asszisztáltak,és végezték a munka nagyját.Mi pénz helyett ajándékkosarat vittünk az osztálynak az utolsó két szülésnél.Rettenetesen örültek neki.


Őszintén szerintem az az orvos aki már azzal kezdi hogy ennyit és ennyit kell fizetni az pofátlan,hoszen ha kiszámolod mennyit költesz a magánpraxisán havi szinten,azzal te bőven kifizettél neki mindent.Ez az én véleményem.Köszönöm hogy elolvastad.

2012. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!