Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Termeszetes vagy csaszar?

Termeszetes vagy csaszar?

Figyelt kérdés
Mikor mehetek haza gyorsabban a korhazbol ha csaaszaroznak vagy ha termeszetes szulest valasztom? Rosszul vagyok meg a gondolattol is hogy korhazba kell mennem. De otthon nem szulhetek /tudom hogy van ilyen, de a ferjem hallani sem akar rola/. Es tudom hogy a nok nem szeretik a csaszart, sot! De nem max 1 napot birok ki ott utana biztos haza megyek. Az orvos azt mondta 3 nap de annyit biztos nem maradok ott.
2012. szept. 3. 10:02
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem csak a szüléstől függ, hanem a baba állapotától is.

Sima szüléssel hamarabb hazaengednek, de a babád besárgulhat...stb

2012. szept. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj meg ezért de ez elsősorban rólad szól hanem a babádról. Képes lennél ott hagyni? Vagy hazavinnéd idő előtt, kockáztatva, hogy baja lesz? Nem véletlenül vannak bent átlag 5 napot anyák és babák a kórházban...

Egyébként, hogy a kérdésedre is válaszoljak a császárnál mindig 1 nappal többet kell bent lenni mint sima szülés esetén de, hogy az hány nap azt kórháza válogatja...

2012. szept. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
59%
A lényeg kimaradt! Szóval ez elsősorban NEM rólad szól hanem a babádról...
2012. szept. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
83%

Nem olyan rossz ám a kórház mint gondolod, ha természetesen szülsz 3 nap,ha császárral 4 nap.

Egész elviselhető a kórházi lét,főleg ha normális szobatársaid vannak,akikkel jót tudsz beszélgetni,gyorsan röpül az idő...

Szerintem senki sem vágyik a kórházi létre,de 3 nap nem a világ!

2012. szept. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Fontos a baba egeszsege, es az orvosom azt mondta 3 nap utan haza enged es meg 3 napig mindennap feljon megnezni a babat. De a 3 nap nekem sok annyit nem maradok. Masik orvoshoz nem mehetek, mert a dokim egyben a ferjem baratja is es az biztos hatassal lenne a baratsagukra.
2012. szept. 3. 10:12
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk természetes szülésnél 4. nap, császárnál a 7. napon engednek haza. Legalább is az anya állapotára nézve. Ha a babával valami gond van, akkor lehet, hogy ezek a napok hosszabbak.

A babát nem fogják egy nap után kiengedni az biztos és te se akard hazahozni, mert a baba abban az első 3 napban ott van a legnagyobb biztonságban, ott meg tudják alaposan vizsgálni, megfigyelni.

Én sem rajongok a kórházakért, a császármetszés volt az életemben az 5. műtétem, 2 és fél hetet feküdtem kórházban és nem haltam bele, a lényeg, hogy én is és a kisfiam is egészségesen jöttünk haza.

2012. szept. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
12%

Létezik ambuláns szülés is. De, ha megengedik, hogy hazatérj, a babádat szinte biztosan bent tartják a kórházban, mivel az első pár napban kap oltást, és vizsgálják meg. Sárgaság a hazatérés után is bekövetkezhet, és nem feltétlenül kell kék fény alá tenni a babát, szóval nem ez a fő indok. Például, ha valamilyen szervi elváltozása van - akár kicsi, akár nagymértékű - az ott fog kiderülni a kórházban (pl nem kakil, mert már bélcsavarodással született), és gyorsan orvosolni kell, ezért hasznos az a 3-4 bent töltött nap.


Ne felejtsd el, hogy bármilyen vizsgálatot elutasíthatsz, vitethetsz magadnak hazai ételt, és nem kötelező pizsomában, lepukkant rongyokban flangálnod a kórházban. Öltötzz kényelmesen fel, sminkelj, ha minden nap szoktál stb...A kórházszag meg ne is tűnjön fel. Az idióta orvosokat, csecsemősöket meg elküldheted melegebb éghajlatra, ha bunkóznak veled.

2012. szept. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
65%
Te nem vagy normális! te valami elég hisztis kismama lehetsz úristen! szegény urad :S
2012. szept. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
61%
Ne haragudj, de ez valóban hiszti. Eszedbe se jutott hogy még felléphetnek komplikációk is terhesség alatt (toxémia stb.) akkor sem maradsz?
2012. szept. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes..érdekes...Volt pár héttel ezelőtt egy hasonló kérdés, hogy egy kismama kérdezte,h hamarabb hazamehetnek-e majd, mint 3 nap...

Ott voltak oylan válaszok, h persze, én is hazamentem, meg nem kötelező bent lenni, mehetsz haza bármikor. Én úgy tudom, és szerintem így is van, h igen, az anyának haza lehet menni szülés után bármikor, de a babát kötelező bent tartaniuk. ÉS nem, nem a támogatás miatt. (Meg mellesleg, ha amiatt is, az orvosnak kicsenget vki simán 150 rugót is, de a kórházra az a fejenkénti 30-40 ezer forint már pfúj...pedig babaruha, hintőpor, kiskocsi, kistakaró nem az égből száll le a kórházaknak...)

Szóval azért, mert :

-vannak kötelező vizsgálatok

-ill. besárgulhat a baba, a születés utáni 2, de gyakran 3. napon is, és lehet ennek a mértéke lehet magas, kezelést igénylő is. (és leírom, hogy "csak úgy" a támogatásokért nem rakják be a babákat kékfényezni, h tovább maradjanak!)


Szóval összegezve: Szülés után hazamehet az anya, a babát viszont bent kell tartani. De ha az anya fogja és gyerekestől hazamegy, nem fogják útját állni, de a kötelező vizsgálatokat (PKU, hasi, koponya uh pl.) nem fogja háziorvos, gyerekorvos elvégezni.

2012. szept. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!