Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Termeszetes vagy csaszar?

Termeszetes vagy csaszar?

Figyelt kérdés
Mikor mehetek haza gyorsabban a korhazbol ha csaaszaroznak vagy ha termeszetes szulest valasztom? Rosszul vagyok meg a gondolattol is hogy korhazba kell mennem. De otthon nem szulhetek /tudom hogy van ilyen, de a ferjem hallani sem akar rola/. Es tudom hogy a nok nem szeretik a csaszart, sot! De nem max 1 napot birok ki ott utana biztos haza megyek. Az orvos azt mondta 3 nap de annyit biztos nem maradok ott.
2012. szept. 3. 10:02
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%
Írtó nagy felelőtlenség a férjed részéről is, hogy nem fogta meg a kezed és vitt terápiára? Mi az istent fogsz csinálni, ha ne adj isten császárod lesz és az érzéstelenítőtől nem fogod tudni megmozdítani a lábaid? Szerintem bele fogsz bolondulni. Babázás előtt el kellett volna menned rendbetenni a lelked. A többihez nem tudok hozzászólni, itt (külföld) néhány órával szülés után hazaengedik az embert babával együtt. Minden jót kívánok.
2012. szept. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

Nem hagyom bent egyedul a picit, tegnap talakoztunk a dokival es megbeszeltuk hogyha minden rendben lesz velunk ket nap utan haza mehetunk, o a termeszetes szulest javasolta mert gyorsabban gyogyulok.

Egyedul is kimegyek az utcara, vasarolni vagy a baratnomhoz.

De tomegbe ahol sok ember van nem megyek mert rosszul erzem magam, nem ajulok el, csak nem birom.

Orvosnal sokat voltam, volt aki gyogyszert itt fel, nem mindegyik, de ha beszedttem egesz nap komas voltam.

Boldog vagyok, van csaladom barataim mindenem meg van nem vagyok depresszios.

2012. szept. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Nem depressziós, hanem pánikbeteg vagy. Az orvosoddal azért ezt közöld. Mert lehet, hogy a császárnál jobb lenne altatni, mert tényleg durván bepánikolhatsz, ha nem tudod mozgatni a lábaid.
2012. szept. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Ez volt a valasza priviben
2012. szept. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
78%

Nagy a baj az agyban:)

Sajnálom szegény babát. Hisztis és elkényeztetett vagy, aki ha valami nem úgy történik ahogy eképzelte kiveri a balhét. Ajánlom figyelmedbe az elkövetkező minimum 20 évet. Bár nem valószínű hogy te neveled fel a gyermeked, majd a család és a barátok... (ja, és lehet lepontozgatni mindenkit aki kicsit őszintébb)

2012. szept. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
0%

Ha már meg lettem említve, akkor írok. Én voltam az, aki előbb lelépett a kórházból. Vittem magammal a babát is, nem tudom honnan veszitek, hogy ezt nem lehet megtenni.


Kérdező, én megértelek, vannak irracionális félelmek. Én például klausztrofóbiás vagyok, de olyan szinten, hogy liftbe nem merek beszállni. Akkor a kórháztól való félelem csak racionálisabb...


Különben leírtam abban a másik kérdésben, leírom itt is. Orvosilag nem indokolt a 72 óra, csak a TB így fizet legjobban a kórháznak. Nem a kisujjamból szoptam, orvosoktól tudom.


Különben ha haza akarsz menni, akkor mindenképp természetes. A császár egy komoly, hasi műtét. Könnyű és gyors szülést!


Még annyi: jellemző: a kérdező leírja, hogy magánkórházban fog szülni, erre mindenki nekiáll anyázni. Nem vagytok egy kicsit irigyek?

2012. szept. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

1. 74%-os , gratulálok, ha privis üzijét kiteszed a kérdewzőnek. Ehhez aztán senkinek semmi köze, akárhogy is van a kérdés.

2. Azt maximálisan megértem, h fél a tömegtől. Sajnos nem egyedül van.

3. Itt nem irigy senki, csak nagy átlagban közkórházban szülünk, ilyen-olyan rossz termekben elhelyezve...Én is nehezen bírtam ki, de összeszorítottam a fogaim...De ha vki privi szobában van é ott van a férje is...Na, most nagyszájú leszek, de még 5 napot is lazán elviselnék úgy, minden bezártság és tömegfélelmem ellenére is.

4. Hagyjuk már ezt a tb-s megfinanszírózós dolgot. Mint említettem a kórházaknak nem az égből száll alá a kisruha, hintőpor, kiskocsi, kistakaró...Ha a "fejpénzemmel" tudom a kórházat támogatni akkor engem még jóleső érzéssel is tölt el, nem pont ellentétesen.

2012. szept. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező viszont úgy érzi, hogy nem bírja ki. Más azt nem bírja ki, ha egy pók rámászik, vagy ha fel kell menni egy pár méter magas kilátóban. Irigységnek meg irigység. Szerintem az itt "köpködök" között is sokan megtennék, ha lenne rá lehetőségük.


Amit a végén írtál a finanszírozós dologról, abban nagyjából egyetértek. Csak nálam az volt a helyzet, hogy egyrészt szülés közben úgy beszéltek velem, mint egy darab sz@rral. Aztán amikor megemlítettem, hogy mennék, akkor meg megpróbáltak megzsarolni, hogy nem adják ki az anyaságihoz és a GYED-het szükséges papírokat, ha nem várom meg a 72 órát. Hogy az egész milyen stílusban ment, azt nem részletezem. Aztán félnapos cirkusz és huzavona után "vallották be", hogy a pénz miatt akarják, hogy olyan fokon forrt az agyvizem, hogy inkább leléptem.

2012. szept. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj Miaju, én értelek. Akkor lehet, irigy vagyok, de valahol tulképp nyavajgásnak érzem, h közkórház helyett privát szobában lesz, de még az se jó...Hát ez a legjobb, amiről álmodhat!! Pihenhet, a férje ott lehet, segíthet neki! A két kezemet összetettem volna, ha ilyenben lehettem volna....

Ráadásul azért természetes szülés mert előbb hazamenne...Háááát....akkor szüljön természetes úton, ja, az csak 3 nap....ja, hát mégis császár lesz belőle netán...az pech...Érted?:) Már kezdem azt hinni, hogy kitaláció megint ez az egész. Ha nem privi szobában lenne, és van ez a tömegfélelme...mondom, maximálisan megérteném...én is azt hittem h sose telik le az a 3 nap...ki is hullott volna a hajam, ha tovább kellett volna maradni; aznap reggel, mikor megtudtam, h valószínű tipli van ma, akkor már teló apának, meg 10 perc alatt bepakoltam a táskámba....na, szóval ezt a részét így megérteném...de privi szoba, ari nővérkével....:) A csecsemősökről meg hadd ne írjak én se... volt 1-2 olyan, hogy komolyan csodálkoztam hogy engedik babák közé??....Nyugi, ez sok helyen így van. De nem (csak) őket támogatom hála az égnek a tb-mel....

2012. szept. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig -és nem gyanúsítgatni szeretnék- elég érdekes h valaki épp egy ilyen privi üzit nyom be ide..... Hát már ez is felkeltette az érdeklődésemet....de nekem már lehet paranoiám is kezd lenni...:DD
2012. szept. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!