Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás és szülés alatt...

Vajúdás és szülés alatt valaki kiabált? Ha igen rászólt az orvos?

Figyelt kérdés
2012. szept. 8. 21:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Tolófájások alatt kiabáltam, és a saját érdekemben rámszólt a doki, hogy szorítsam össze a fogamat, csukjam be a szememet és nyomjak. Azt mondta, hogy felőle ordíthatok, de akkor sose szülök meg. Igaza volt. Amint becsuktam a számat és koncentráltan nyomtam, egyből ment a dolog.

Második szülésnél erre nagyon figyeltem, holott jól esett volna ott is ordítani tolófájásoknál, mégse tettem meg, hanem koncentráltam a feladatra.

Vajúdás alatt nem kell kiabálnom, azt csendben tűrtem.

2012. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Párszor hangosabb voltam vajúdás alatt. Tolásnál nem éreztem kiabálási ingert.

Nem szólt rám senki, azt merték volna :D

2012. szept. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Kitolásnál, egy jó hangos ordítás. Doki rámszólt, hogy ne csináljam, mert ezzel később születik meg a baba. Erre kicsúszott,(szinte kilőtt) alig tudta megfogni. Én éreztem, hogy kell az az egy ordítás, a végső, ami segít a babának, ő meg nem hitte el. :)
2012. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Én a vajúdás alatt, és a nővérke szólt rám, hogy éjszaka van ám, mások alszanak :-O Aztán már nem volt erőm, abbahagytam és éreztem, hogy aludnom kell, ekkor kapott észbe a doki,és tolt be a műtőbe: belső vérzésem volt, az fájt annyira.

De úgy képzelem, ha nincs is komplikáció, akkor is fájt volna annyira, hogy kiabáljak.

Miért, neked rádszóltak?

2012. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Ha lehet kiabálás, ordítás nélkül próbáljon meg egy kismama szülni, neeeeem nem scientológus vagyok, nem ment el az eszem, ennek azon praktikus oka van, h amikor egy nő elkezd kiabálni, jajjgatni, lehet h a pici lelkének ez jobb lesz, de az energiája "folyik" így ki belőle; amit a szülésre kellene fordítania. Nyöszörögni, jajjogni, lehet, de nagyon fontos a légzéstechnika és hogy nem szabad ordítani, és hozzá még beszélni is, hogy pl "deeeeéééénezztmáárneeembíírom"....
2012. szept. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Így van, az erődet ne erre pazarold, hanem inkább a szülésre.

Nekem nem jutott eszembe kiabálni, inkább csendben nyögtem, de egyébként nem szólnak szerintem. Csak ha valaki hisztizik.

Anyósom mondta, hogy amikor még ő szült, csak függönnyel elválasztott szülőágyak voltak, s mellette nagyon hisztizett egy nő. Még a szülőágyra sem akart felfeküdni, hogy a doki megvizsgálja, mert neki nagyon fáj. Na, ott volt nagy balhé, bár én nem is tudom, ha doki lennék mit tennék az ilyen nővel. Hányan fogják le, hogy a lába közé férjenek?

2012. szept. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
még nem szültem 20.-ra vagyok kiirva csak kiváncsiságból tettem fel,sajnos elég kicsi a fájdalom küszöböm :(
2012. szept. 9. 13:16
 8/16 anonim ***** válasza:

na én aztán nem bírom a fájdalmat,mégis kibírtam.

ne tudom hogy :)

a vajúdás alatt én is csak halkan nyögdécseltem, kinlódtam, húztam-vontam magam kínomban..

na amikor jött a tolófájás akkor már ordítottam úgy fájt,

be is szólt a szülésznő, de utána hamar kipottyant a baba és utána már nem szóltam egy kukkot sem.

elnézést kértem a kitörésemért, mondta hogy ő nem haragszik, nincs fájdalmasabb a szülési fájdalomnál,


és mivel nekem első baba volt nem tudtam mire számítsak,

tin koromban meg mindig is folyton durva menszesz görcseim voltak ,néha a mentő jött értem,..

na de ezt kell még megszorozni 20-al ..annyira fáj a szülés.


nekem nem volt fájdalomcsillapításra lehetőség, nem adtak vagy mit tudom én, éjjel volt biztos nem volt kedvük berángatni az altatóorvost..

2012. szept. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Nem nem volt kedvük, hanem egy csomó kórházban nincs rá keret. Nekem megmondták, hogy ha én fogadok aneszteziológust, akkor lehet EDA, egyébként nem, mert nincs rá pénz, hogy a szülészeten is legyen egy. Üdv a 21. században.
2012. szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát az én dokim altatóorvos is, szóval ő ahogy elkezdődtek a fájások, már adta is gerincbe az érzéstelenítést. Én sok Edát kaptam a 12 órás vajúdás alatt. Mikor tolófájásaim voltak az érzéstelenítő még mindig hatott, így az sem fájt annyira. Sőt! Én simán lenyeltem minden fájást, a dokim mondta, h. nyomjak, mert most kell. Nyomás közben, ahogy fogyott a levegőm, ilyen morgó hangot adtam ki, (ahogy a torkomon préselődött ki a levegő) amiért rám szólt a doki. Mondta, h. ezt sem kéne.
2012. szept. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!