Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás és szülés alatt...

Vajúdás és szülés alatt valaki kiabált? Ha igen rászólt az orvos?

Figyelt kérdés
2012. szept. 8. 21:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én a tolófájásokat először nagyon jól tűrtem, tényleg csak nyomtam és nem is volt olyan szörnyű amikor még haladt a baba, de amikor már látták a fejét egyszer csak megakadt és nem jött kifele tovább. Akkor már hívtak egy másik dokit is és elzavarták apát a szülőszobáról. Kb. 20 perc után üvöltöttem mint a sakál az anyós meg az apuka is sírtak kint a folyosó. Én pedig már üvöltöttem, hogy végre szedjék ki belőlem a gyereket. Végül vákuumos lett. Mint utóbb kiderült olyan rövid volt a köldökzsinór, hogy ha fejen állok se tudtam volna megszülni és lepénnyel együtt jött a világra.
2012. szept. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 porcukormókus ***** válasza:
A sima fájásoknál még elvoltam úgy-ahogy, de a tolóknál én bizony kiabáltam néha.. Rám szólt érte a doki, de nem rosszindulatból, csak könnyebb lett volna (szerinte)csendben. Hát sajnos ez nekem nem ment.. :S :)
2012. szept. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 (L) Bella (L) ***** válasza:

Én úgy terveztem, csöndben fogok nyöszörögni...aztán amikor az oxitocin megcsinálta nekem a 80-100as fájásokat, úgy ordítottam, ahogy csak a csövön kifért!:D Sajnos fájdalomcsillapító nem volt, muszáj volt kiabálni:)

Azt szokták mondani, hogy amikor a végén nagyon káromkodsz, szidod a pasidat, akkor mindjárt megvan a baba.

A kitolás jó érzés lesz, majd meglátod, nem fog fájni!Kitolásnál viszont nem szabad kiabálni:)

2012. szept. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én megmondom őszintén nem is mertem a szobatársam kb. egy 20 perccel előttem kezdet vajúdni de a főnővér rászólt hogy ha elnézést a kifejezésért "basz.i tudtál akkor ne kiabálj " mondjuk én az ikrekkel megszenvedtem de itt vagyok
2012. dec. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szomorú, hogy erre a területre is az alkalmatlanok mennek dolgozni....nem csoda, éhbérért a barmok/érzéketlenek maradnak. Micsoda szöveg:"b..szni tudtál..." pffff
2012. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én még szülés előtt vagyok, ezért nem tudok okos lenni, de én is mindenkitől azt hallom, hogy a kiabálás eltereli a figyelmet a lényegről - a szülés haladásáról - és a kismama fájdalmára kerül a hangsúly, ami persze nem elhanyagolható, csak nem vezet eredményre. Rengeteg energia pazarlódik el, és mivel ilyenkor a kismama is magával van elfoglalva, nem tud összpontosítani úgy a feladatra.


Hát ez az elmélet:) Nagyon kíváncsi leszek, hogy aztán hogy fogom bírni:)

2013. jan. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!